SK Interobal Plzeň

Oficiální stránky futsalového klubu
SK Interobal Plzeň
www.futsalplzen.cz

SK Interobal Plzeň
AC Sparta Praha

Út 17.04 20:30

SK Interobal Plzeň 2
AC Sparta Praha7

SK Interobal Plzeň

Po 16.04 19:30

AC Sparta Praha5
SK Interobal Plzeň 2

AC Sparta Praha

St 11.04 20:15

SK Interobal Plzeň 5
AC Sparta Praha4

SK Interobal Plzeň

Čt 05.04 20:30

AC Sparta Praha4
SK Interobal Plzeň 1

AC Sparta Praha

Po 02.04 18:30

SK Interobal Plzeň 6
AC Sparta Praha4

Svarog FC Teplice

Po 26.03 20:30

SK Interobal Plzeň 11
Svarog FC Teplice5

SK Interobal Plzeň

Pá 23.03 20:30

Svarog FC Teplice6
SK Interobal Plzeň 3

Svarog FC Teplice

St 21.03 20:30

SK Interobal Plzeň 7
Svarog FC Teplice3

SK Interobal Plzeň

Út 20.03 20:30

Svarog FC Teplice6
SK Interobal Plzeň 5

Svarog FC Teplice

Pá 16.03 20:30

SK Interobal Plzeň 5
Svarog FC Teplice4

Chystá se krajský přebor futsalistek

Chystá se krajský přebor futsalistek

Na podzim odstartuje nová soutěž, Krajský přebor Plzeňského kraje žen. O podrobnostech jsme mluvili s organizátorem této soutěže a také pořadatelem nedávného MČR žen v Plzni Danielem Vomastkem.

Pořádal jsi MČR žen ve futsale, jak obtížná organizace byla?

Vzhledem k tomu, že jsem MČR pořádal sám, a že jsem měl šibeniční termín, tak hektická. Když si uvědomíš, že KF žen Plzni přiklepla pořádání 23.2. a turnaj se hrál o 4 měsíce později, tak to musí být všem jasné.  Tímto bych chtěl ještě jednou poděkovat všem partnerům, a to hlavně generálnímu partnerovi firmě SANACE PO, Plzeňskému kraji, městu Plzni, Tescu a firmě Interobal. Vím jedno, je to velká zkušenost pro mě, ale už bych do toho v tak šibeničním temínu nešel.

Ohlasy účastníků byly pozitivní?

Byly. Přišlo mi hodně pozitivních ohlasů od týmů. Ovšem byly i hlasy, že tato akce byla zbytečně moc velká. Hlavně večerní raut někteří z funkcionářů (nemyslím týmů) neskousli (smích).

Proč ses rozhodl věnovat se ženskému futsalu?

Dá se říct, že to byla nustnost. Po přestěhování do Plzně z Brna, kde jsem pomáhal se soutěžemi, jsem zjistil, že je tady v pořádání mužských soutěží futsalově velice silná APF. Nedá se tady udělat soutěž pod FAČR. Je to "prý" kvůli panu Nepilovi, který tady zanechal špatný dojem a funkcionáři APF se rozhodli díky jeho chování nepřidat pod FAČR. Takže pokud jsem chtěl dělat něco pro futsal pod FAČRem, kam si "zatím" myslím, že patří, rozhodl jsem se společně s Krajskou komisí Plzeňského kraje založit Krajský přebor žen.

Pro koho je určen krajský přebor žen?

Určen je pro všechny ženské týmy které hrají v létě fotbalové soutěže, ale i pro ženy a dívky, které si chtějí o víkendu zahrát fotbal-futsal v hale. 

Proč krajský přebor zakládáš? 

Dá se říct, že ho spíš rozšiřuji. První ročník proběhl i z důvodu pořádání MČR v Plzni v lednu-únoru letošního roku. Účastnily se ho týmy Jiskra Domažlice, VS Plzeň a SK Interobal Plzeň, který jako vítěz postoupil právě do finále v Plzni. Teď se ho snažím jen rozšířit, aby se dalo sehrát více utkání. 

Funguje podobná soutěž v ostatních krajích? 

Dá se říct, že až asi na dva kraje se hraje ve všech. Nejlépe je na tom asi Divize A, která má tuším 12 týmů. Můj sen je, mít je i v Plzenském přeboru s tím, že jsem oslovil i některé týmy v Karlovarském kraji a už tam příslib účasti je. 

Jak je na tom ženský futsal v ČR?

Byl jsem příjemně překvapený úrovní týmů, které hrály MČR v Plzni. Slavia Praha, Tequilky Team, Baník Ostrava, Nastěnky Brno,  ale i náš plzeňský tým SK Interobal hráli pěkný futsal. Samozřejmě že se ženským fotbalem se to nemůže srovnávat. Pořád je i zde boj fotbalových funkcionářů, kteří zakazují hrát futsal svým hráčkám. Myslím, že v mužském fotbalu vs.futsalu to už tak není. Tohle vůbec nechápu. Futsal je rychlá hra a hrát ho může hráčům a hráčkám jen prospět. 

Jakým systémem se soutěž bude hrát a kdy by měla začít?

Tuto soutěž nejde hrát jednozápasově, takže ji musíme hrát turnajově. To znamená, že každý tým odehraje o víkendu dvě utkání v jednom dni. Počet turnajů bude záviset na počtu přihlášených týmů. Pokud bychom odehráli od listopadu do března 6 turnajů, byl by to úspěch. Mám informace z KF žen, že finálový turnaj v podobě, jaký byl teď v Plzni, už nebude. Bude se hrát Final4 po vzoru juniorů. Jaké budou přesně propozice, ještě upřesníme.. 

Kdo se může do KP přihlásit? 

Přihlásit se může jakýkoliv tým. Podmínkou je následná registrace týmu ve FAČR (ta je zdarma) a registrace hráček a zaplacení poplatku za jejich registraci. 150,- 

Mohou se hlásit i jednotlivé hráčky?

Pokud se budou chtít přihlásit jednotlivé hráčky tak samozřejmě můžou. Třeba jim potom pomůžeme s založením jejich tým. 

Kde se týmy můžou do soutěže hlásit? 

Přímo u mě a to na emailovou adresu daniel.vomastek@seznam.cz 

Další informace se budou objevovat na facebookové stránce.

 

Diskuze

Interobal k.s. Město Plzeň Městský obvod Plzeň 3 Pavel Trampota
bezpečnostní agentura Ivana Píclová
SELECT Porsche Plzeň

Počet návštěv: 138936
Posledních 30 dnů: 2737 | Posledních 7 dnů: 240 | Poslední den: 19

© 2018 SK Interobal Plzeň | Všechna práva vyhrazena | futsal@interobal.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne