AC Gamaspol Jeseník AC..

5. kolo, Pá 06.10 19:30

Rádio Krokodýl Helas B..

David Frič: Peter udělal dobrý dojem

Prvním přípravným zápasem před novou sezonou bylo pro futsalisty Interobalu plzeňské derby s druholigovým Jerigem. O vysoké výhře 11:2 rozhodl už první poločas a zejména 4 trefy Tomáše Vnuka. Po přestávce dostali šanci i mladíci Interobalu, celý zápas odehrál slovenský futsalista Peter Kočiš. A co utkání ukázalo trenéru Davidu Fričovi?

My jsme do toho zápasu vstoupili dobře, dali jsme tři, čtyři góly a od toho se odvíjel celý zápas. Já jsem na kluky apeloval,  abychom do toho vstoupili aktivně, vytvořili na soupeře tlak. A to se podařilo a ten zápas jsme si pak vyzkoušeli mraky věcí, které jsme vyzkoušet chtěli. Utkání splnilo svůj účel.

Do druhého poločasu jste sestavu prostřídali, Na palubovku se pak dostali hráči, kteří mají dál do základní sestavy než ti, kteří nastoupili v první půli?

Spíš jsou to hráči, které tak dobře neznám. Neřekl bych, že mají do sestavy dál. Myslím si, že dneska o sestavu hraje každý, soutěž začíná za tři týdny a toho času je hodně. Já jsem spokojený s výkonem všech hráčů, kteří nastoupili.

V derby jste vyzkoušeli Slováka Petera Kočiše, který se s vámi týden připravoval. Jaký dojem udělal na vás trenéry?

Dojem udělal dobrý, budeme ho tady testovat ještě týden a pak si řekneme, zda zůstane a nebo ne. Vezmeme jej s sebou i do Bratislavy.

Tam vás čeká duel s Pinerolou a pak s v Maďarsku s Györem,  tedy soupeři, kteří vás pořádně prověří?

Měl to být trojboj Novosibirsk, Pinerola a Györ. Bohužel Novosibirsk nám odřekl, tak z toho máme jen dva zápasy, kde by se měla ukázat kvalita jak naše, tak soupeře. To nám nastaví zrcadlo, jak na tom reálně jsme.

Proti Jerigu nehráli Sláma ani gólman Kubíček, jak to s nimi vypadá?

Vaška jsem neměl tři týdny k dispozici, uvidíme, v jakém stavu přijede na pondělí na trénink. A Zdeněk Sláma je také v rekonvalescenci a od pondělí by snad měl nastoupit do plného tréninku, uvidíme..