FC Démoni Česká Lípa..

11. kolo, Pá 14.12 20:00

Bazooka CF Uherské Hra..

Lukáš Němec: Proti Chrudimi je bod dobrý

Plzeň dokázala poprvé ve futsalové lize sebrat body Chrudimi. Na remíze 2:2 má podíl také gólman Interobalu Lukáš Němec. Ten předvedl několik výborných zákroků a zápas dochytal i s lehkým zraněním ze závěru prvního poločasu. Získaného bodu proti obhájci titulu si cení.

Proti Chrudimi, která nás celý zápas tlačila, je každý bod dobrý. Měli spoustu šancí, takže si myslím, že bod je dobrý.

Cítil jsi před zápasem s ERA-PACKem větší nervozitu než před jinými utkáními?

Ne, už jsem do toho byl hozený první kolo se Spartou v televizním zápase. Teď už to ze mě spadlo.

V utkání s Chrudimí jsi předvedl skvělé zákroky, několikrát jsi vychytal Lukáše Rešetára. Užíval sis ten zápas, kdy jsi měl více práce než v jiných střetnutích?

Jo, tak někdy je to lepší, když na vás toho jde tolik, než když čekáte na zákrok třeba celý poločas. A zápas jsem si užil, proti Chrudimi to asi ani jinak nejde, než si to užít.

V závěru prvního poločasu jsi prožil nepříjemnou chvíli při jednom ze zákroků, jak vypadá teď tvůj zdravotní stav?

Natáhl jsem si tříslo, ale myslím, že to bude do dalšího zápasů v Teplicích dobré.

První poločas jste díky proměněné penaltě kapitána Holého vyhráli 1:0, jaké byly pokyny o pauze?

Byli jsme nohama na zemi. Věděli jsme, že Chrudim ty šance mít bude. A připravovali jsme se na to. Nakonec jsme dostali dva, ale naštěstí jsme vyrovnali a dotáhli to na bod alespoň.

Po změně stran Chrudim otočila skóre, vyčítal sis nějaký z těch gólů?

Tak to se stane, že když dostanete gól, za který můžete, musíte to hodit za hlavu a chytat dál. A zase tomu týmu pomoct.

Hodně pak pomohla trefa Honzy Křemena v 31. minutě. Věřili jste pak, že už se povede urvat body?

Když jsme vyrovnali, tak jsem i trochu doufal, že dáme na 3:2 a můžeme vyhrát. Ale takhle je i bod zlatý.

V pátek vás čekají v tabulce čtvrté Teplice. Silný soupeř, ale asi ne na úrovni Chrudimi..

S Chrudimí jsme udělali bod, ale jestli to v pátek nepotvrdíme, bude to k ničemu. Takže v Teplicích to musíme potvrdit a vyhrát!