SK Interobal Plzeň

Oficiální stránky futsalového klubu
SK Interobal Plzeň
www.futsalplzen.cz

SK Interobal Plzeň
AC Sparta Praha

Út 17.04 20:30

SK Interobal Plzeň 2
AC Sparta Praha7

SK Interobal Plzeň

Po 16.04 19:30

AC Sparta Praha5
SK Interobal Plzeň 2

AC Sparta Praha

St 11.04 20:15

SK Interobal Plzeň 5
AC Sparta Praha4

SK Interobal Plzeň

Čt 05.04 20:30

AC Sparta Praha4
SK Interobal Plzeň 1

AC Sparta Praha

Po 02.04 18:30

SK Interobal Plzeň 6
AC Sparta Praha4

Svarog FC Teplice

Po 26.03 20:30

SK Interobal Plzeň 11
Svarog FC Teplice5

SK Interobal Plzeň

Pá 23.03 20:30

Svarog FC Teplice6
SK Interobal Plzeň 3

Svarog FC Teplice

St 21.03 20:30

SK Interobal Plzeň 7
Svarog FC Teplice3

SK Interobal Plzeň

Út 20.03 20:30

Svarog FC Teplice6
SK Interobal Plzeň 5

Svarog FC Teplice

Pá 16.03 20:30

SK Interobal Plzeň 5
Svarog FC Teplice4

Trenér Neumann: Německo pro nás bude velmi dobrým partnerem

Trenér Neumann: Německo pro nás bude velmi dobrým partnerem

Česká futsalová reprezentace odehraje na začátku prosince dva přípravné zápasy proti Německu. Půjde o historicky první souboje mezi oběma zeměmi. Před nedělním zápasem v Plzni (19:00) se rozpovídal trenér Čechů Tomáš Neumann.

Tomáši, poprvé v historii se český tým střetne s Německem. Co říkáte na jeho pozdní vstup do futsalového světa?

Jde o velkou věc. Probouzí se nám velké zvíře. Jsem rád, že ho máme kousek. V Německu jsou halové sporty velmi oblíbené. Mají skvělou infrastrukturu hal s parádním zázemím. Všechny halové sporty navštěvuje spousty fanoušků, což jsme mohli vidět i při jejich národní lize, která funguje formou turnajů. Haly byly narvané k prasknutí. Německo pro nás bude velmi dobrý partner. V rámci dvou zápasů chceme uspět sportovně, ale také politicky. Chceme navázat dobré vztahy a spolupráci ve formě trenérství či vzdělávání. Chceme být partnery na klubové i reprezentační úrovni.

Jak rychle se mohou Němci dostat na naši úroveň? Francouzům se podobná věc povedla poměrně rychle.

Těžko říct. Záleží na vnitřní politice fotbalové asociace. Francouzi tento fakt zvládli skvěle a dneska jim v zemi fungují futsalové akademie. V Německu se podobná věc může stát také, pak se bavíme o pár rocích a Němci dosáhnou na evropskou špičku.

Co můžeme od Němců očekávat po herní stránce? Je český tým favoritem zápasu?

Soupeře jsem viděl v posledních třech zápasech. Nepůjde o lehkého soupeře. Dneska už v Evropě neexistují lehké zápasy. Němci mají houževnatý tým, který má pár individualit. Soupeř není po taktické stránce tak dobrý jako náš tým. Mají však velice zajímavé hráče. Měli bychom být favorité, ale abychom uspěli, tak budeme muset hrát na sto procent.

Pojďme k našemu kádru. Po dlouhé době není v nominaci brankář Libor Gerčák. Můžete vaše rozhodnutí objasnit?

Máme čtyři gólmany, kteří jsou poměrně vyrovnaní. Vašek Kubíček nedostal v národním týmu dlouho šanci, proto jede on. Libor bude odpočívat. Důvodem není, že by Gerčák končil. Naopak svými výkony v poslední době ukazuje, že je stále špičkou mezi našimi brankáři. Nicméně je potřeba dát šanci i jiným. Uvidíme, jak se s příležitostí Vašek vypořádá.

Hodně zajímává byla nominace hráče z druhé ligy. Jak jste přišel na Patrika Levčíka z Tanga Hodonín?

Patrik se mi herně líbil už v loňské sezoně první ligy za Tango. Jde o hráče, kterého momentálně v reprezentaci nemáme. Na svůj věk je poměrně ostřílený. Jde o leváka, který umí podržet míč. Mám s ním určité záměry a uvidíme, jestli vyjdou.

Posledním nováčkem je mladý Jan Křemen. Co byste řekl k jeho nominaci?

Honza má obrovskou perspektivu. Svůj um ukazuje nejen v lize, ale i v národním týmu do 21 let. Na druhou stranu má i spoustu chyb. Myslím si, že nominace do národního týmu by mu v některých aspektech mohla pomoct. Hodně mu dají i samotné tréninky. Jsem zvědavý, jak Honza obě utkání zvládne. Doufám, že se mu bude dařit a posune se o level výš.

V posledních kolech 1. FUTSAL ligy mají famózní formu Plzeňáci Vnuk a Holý. Jsou právě oni největším lákadlem pro domácí fanoušky pro zápas s Německem? Budou na palubovce?

Nejen oba plzeňští kluci mají velkou formu. Například Michal Seidler dává v každém zápase dva góly už asi dva měsíce. Budu stavět na všech nominovaných hráčích. Všichni si zahrají. Dvojzápas s Německem poslouží k tomu, abych viděl nové herní styly a nové hráče. Proto zůstal v kádru i Roman Mareš, který má mladým hráčům hodně co dát. S ním by mohli kluci načerpat nové zkušenosti, které by jim ve futsalovém životě mohly velmi pomoct. Rozhodně ať se fanoušci přijdou nejen na své plzeňské kluky podívat.

Diskuze

Interobal k.s. Město Plzeň Městský obvod Plzeň 3 Pavel Trampota
bezpečnostní agentura Ivana Píclová
SELECT Porsche Plzeň

Počet návštěv: 138936
Posledních 30 dnů: 2737 | Posledních 7 dnů: 240 | Poslední den: 19

© 2018 SK Interobal Plzeň | Všechna práva vyhrazena | futsal@interobal.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne