SK Olympik Mělník B 2

13. kolo, Ne 14.01 19:00

FC Rapid Ústí nad Labe..5

Omlazený "B" tým veze vítězství z Prahy

Rezervní tým plzeňského Interobalu vyhrál v sobotním programu 17. kola 2. ligy západ na palubovce Wizards DDM Praha 4:2 a drží se na pátém místě tabulky.

V kádru "béčka" dostala tentokrát příležitost řada mladých hráčů, včetně čerstvých juniorských mistrů v kategorii U19. Po vyrovnaném prvním poločase, který skončil bez branek, se hned v úvodu druhé půle po střele Rozbouda ve vápně nejlépe zoorientoval Vojáček a uklidil míč za bezmocného Koudelku - 0:1. Ve 29. minutě to bylo již 0:2, když se po přihrávce Zajíčka prosadil Matas. Plzeňští se poté pokoušeli kontrolovat hru a držet balón i za pomoci power-play, domácím se ale přesto podařilo snížit. Ve 35. minutě se po bitvě v brankovišti prosadil důrazný Imluaf - 1:2. Tým Wizads se pak pokoušel o vyrovnání při hře bez gólmana, čehož ale dvakrát využili hráči v modrobílém. Nejprve Slavík a o minutu později také Mariánus gólem do prázdné branky zvýšili na 1:4. Domácím se podařilo už jen v poslední minutě korigovat výsledek, když po pěkné kombinaci překonal Landrgotta domácí Tomek.

Vladimír Štverák (trenér Interobal Plzeň "B"): "K zápasu jsme nastupovali s velmi omlazeným kádrem, v průběhu zápasu byl zřetelný elán mladých hráčů uspět i v mužské kategorii. Zejména směrem do obrany jsme byli překvapivé zodpovědní, časem jsme se začali prosazovat i před brankou domácích. Oprávněnost nominace potvrdil svým prvním gólem Vojáček, hezkou kombinaci při druhém gólu zakončil volejem Matas po přihrávce Zajíčka. Po snížení na 1:2 se opět projevila celkem nečekaná herní disciplinovanost a zkušeně zahrané oslabení vedlo ke dvěma brankám v síti soupeře. Autory branek byli po individuálních akcích Slavík a Mariánus. Soupeř v posledních vteřinách snížil na konečných 2:4, ale nezkazil tím velice sympatický dojem z celého našeho vystoupení."