Výhra 6:1 přinesla další tři body

Po reprezentační přestávce čekal hráče Interobalu výjezd na nepříjemnou půdu do Českých Budějovic. Hostující hráči ale žádné překvapení na jihu Čech nedopustili a po výhře 6:1 odvezli do Plzně všechny tři body. Vidět byl zejména Michal Štrajt, který vstřelil dvě branky a další dvě připravil.

Hosté od úvodu utkání dominovali na míči a odměnou jim byl v 10. minutě vedoucí gól, když si jeden z domácích srazil míč do vlastní branky. O chvíli později to mohlo být už 2:0, ale střela Michala Holého skončila na tyči. V čase 15:00 domácí srovnali a Plzni tak vznikl nečekaný problém. Ten ovšem za minutu a 17 vteřin vyřešil Michal Štrajt, když vrátil Plzni vedení po asistenci Tomáše Vnuka. To zdvojnásobil o necelou minutu později po nabídce Michala Štrajta, Martin Zdráhal. V 19. minutě oslavil svůj jubilejní 300. start v nejvyšší soutěži brankou Jan Havel, kterému pozici krásně připravil Michal Štrajt po akci Dušana Künstnera.

Druhý poločas nabídla vlažnější podívanou. Ve 29. minutě pomohla skvěle chytajícímu Lukáši Lecjaksovi tyč. Stav se tak měnil opět až ve 37. minutě, kdy se po přihrávce Michala Kovácse prosadil Tomáš Vnuk. Pro nejproduktivnějšího hráče soutěže to byla již 30. branka v probíhajícím ročníku. Účet utkání završil 18 vteřin před koncem svou druhou brankou Michal Štrajt, kterému asistoval Dušan Künstner. „Mé góly pramenily z dobré práce spoluhráčů a jsem rád, že se naše čtyřka takhle prosadila,“ okomentoval výkon nejproduktivnější hráč utkání.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Michal Štrajt: Nebylo to z naší strany ideálně odehrané utkání, ale i takové jsou a je důležité, že si z venku vezeme 3 body. Po reprezentační pauze a drobných šrámech se sejdeme v plné síle na tréninku a připravíme se na další ligový zápas.

Martin Jasanský (hráč Č. Budějovic): Do utkání jsme nevstoupili špatně a dlouho jsme s Interobalem drželi krok. Favorit však poté prokázal svou jednoznačnou kvalitu a zaslouženě vyhrál. Věřím, že se z našich chyb poučíme a nachystáme se na zbývajících šest kol tak, abychom nejvyšší futsalovou soutěž hráli i v následujícím ročníku.

SK DYNAMO PCO ČESKÉ BUDĚJOVICE - SK INTEROBAL PLZEŇ 1:6 (1:4)

SK Dynamo PCO České Budějovice: Beránek (Pícha) – Pouzar (K), Sláma, Hric D., Hrbáč – Hačka, Jasanský, Benát

SK Interobal Plzeň:  Lecjaks (Luhový) – Kovács (K), Holý, Rozboud, Kozár, Vnuk, Zdráhal, Štrajt, Havel, Künstner

Branky: 15´ Hric – 10´ vlastní, 17´ Štrajt (Vnuk), 17´ Zdráhal (Štrajt), 19´ Havel (Štrajt), 37´ Vnuk (Kovács), 40´ Štrajt (Künstner)

Karty: nikdo - 13´ Lecjaks, 17´ Štrajt

Rozhodčí: Cílek, Laštovička – Švagr