Skvělý začátek a smršť ve druhé půli vynesly další tři body

18. kolo VARTA futsal ligy zavedlo plzeňské futsalisty do České Lípy. Díky skvělému vstupu to utkání, čtyřgólové dvouminutovce ve druhém poločase a famózním výkonu Tomáše Vnuka odvezli hráči Interobalu do Plzně další tři body a před šlágrem s Chrudimí se dostali do dobré pohody.

Pouhých 26 vteřin stačilo Interobalu ke vstřelení první branky utkání. Tomáš Vnuk křižně našel Michala Holého v dobré pozici a levonohý reprezentant poslal balon krásně do vzdálenější šibenice. Na další branku se dlouho nečekalo. Už na začátku druhé minuty vedla plzeň 2:0, kdy podobně krásným křižným pasem našel Peter Kozár Tomáše Vnuka, který z voleje zamířil mezi nohy domácího brankáře. Další velké příležitosti utkání nenabízelo, ale ve 12. minutě, kdy Tomáš Vnuk nepřesně rozehrál na polovině hřiště, snížili domácí po kombinaci z brejku na 1:2. S odpovědí přišel v poslední minutě 1. poločasu Michal Kovács, který z přímého kopu ze sedmi metrů prostřelil vše před sebou a vrátil Plzni dvougólový náskok.

Druhý poločas probíhal ve velmi neatraktivním duchu. Ojedinělou situaci nabídla 29. minuta, kdy domácí hráč zamířil do břevna branky Lukáše Lecjakse, který podal velmi dobrý výkon. To, co probíhajícímu utkání chybělo, bylo vynahrazeno ve 36. a 37. minutě, během kterých Interobal vstřelil hned čtyři branky a zápas byl tak definitivně rozhodnut. Jednou z branek završil Tomáš Vnuk hattrick. Poté se dostali do hry také mladé tváře Plzně, jmenovitě Matěj Maur a Karel Rozboud. Minutu před koncem českolipští už jen kosmeticky upravili z dlouhé penalty po 6. faulu Interobalu na konečných 2:7 z pohledu domácích.

OHLASY PO UTKÁNÍ:

Karel Kruliš (trenér České Lípy): Dnešní zápas se nám do 36. minuty dařilo plnit vše, co jsme si řekli, ale ukázaly se zkušenosti plzeňských hráčů.
V podstatě nás tak dlouho lákali a čekali na naší chybu, až se dočkali a potrestali nás za chyby, které jsme udělali. Troufnu si říct, že jsme odehráli kvalitní zápas s týmem, který vede tabulku.

Tomáš Vnuk: V Lípě nám vyšel skvěle vstup do utkání, kdy jsme vedli ve druhé minutě 2:0. Poté jsme kontrolovali hru. Zlomovým momentem byl gól do šatny na 1:3. Ve druhé půli jsme zodpovědně bránili a zápas definitivně rozhodli v rozmezí 36. až 37. minuty.

FC DÉMONI ČESKÁ LÍPA - SK INTEROBAL PLZEŇ 2:7 (1:3)

FC Démoni Česká Lípa: Kirov (Bartůněk) – Bažant, Fichtner, Rott (C), Havrda – Slavík, Abrham, Zapletal, J. Němec – Švec, Bejda

SK Interobal Plzeň: Lecjaks (40. Luhový, L. Němec) – Kovács (C), Holý, Vnuk, Kozár – Štrajt, Havel, Zdráhal, Künstner – Rozboud, Maur

Branky: 12´ Rott (Fichtner), 40´ Havrda (10 m kop) – 1´ Holý (Vnuk), 2´ Vnuk (Kozár), 20´ Kovács, 36´ Vnuk (Kozár), 36´ Vnuk, 37´ Kovács (Kozár), 37´ Štrajt (Vnuk)

Karty: nikdo - nikdo

Rozhodčí: Nagy – Čurda