10. SKUP Olomouc 2 16:43 1
11. Žabinští Vlci Brno 2 14:41 1

Kompletní tabulka

Interobal deklasoval Ústí a vede ligu

Na sváteční pondělí bylo z plzeňského pohledu co slavit. Na půdě nováčka z Ústí nad Labem totiž hráči Interobalu rozvlnili síť soupeře hned šestnáctkrát. Vysoká výhra 16:2 navíc posunula Plzeň o skóre na první místo tabulky 1. FUTSAL ligy.

O osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto po několika minutách. Stejně jako v předchozích dvou utkáních vstřelil první branku Interobalu Michal Holý. Tentokrát však nepotřeboval minuty tři, ale trefil se již v té úvodní. Ve třetí minutě už Plzeň vedla 3:0, když se trefili postupně Tomáš Vnuk a Tomáš Buchta. Ačkoliv to v tu chvíli ještě druhý jmenovaný nevěděl, byla to branka vítězná. U všech tří branek asistoval Michal Seidler. Další tři branky do sítě soupeře přidala druhá čtyřka. Trefili se Jan Havel, Peter Kozár a Gabriel Rick. Během 16. minuty si zpět vzala slovo první čtyřka. Pouze několik vteřin dělilo branky Michala Holého a Tomáše Vnuka. Aby byl poměr vstřelených branek mezi čtyřkami vyrovnaný do poločasu, tak o to se postarali v posledních dvou minutách Michal Štrajt a Gabriel Rick. První polovinu utkání odchytal Lukáš Němec, který je tak už 100 minut nepřekonán. „Ňéma je výborný. Za stavu 4:0 předvedl několik skvělých zákroků. Je také skvělý v poli, má výbornou střelu. Od mého příchodu mě ten kluk neustále překvapuje,“ řekl na adresu Lukáše Němce s úsměvem na tváři Michal Seidler. Do šaten se šlo za stavu 10:0 pro Interobal.

Do druhé půle Marek Kopecký protočil sestavu. Do branky se postavil Lukáš Lecjaks, do hry pak naskočili Dušan Künstner, Matúš Ševčík, Lukáš Rešetár a v pozdějším průběhu i Matěj Maur. Ve 23. minutě ukončil své působení na palubovce Michal Seidler, když vstřelil 11. gól Plzně a se splněnou úlohou přenechal místo v první čtyřce Lukáši Rešetárovi. O dvě minuty později povedenou střelou rozvlnil síť Matúš Ševčík, který tak vstřelil svůj první soutěžní gól v plzeňském dresu. Ve 28. minutě zápasu přisla Plzeň o neprůstřelnost, která trvala celkem 108 minut. Ústečtí snížili z jejich pohledu na 1:12. Tento stav však také nevydržel dlouho, neboť další branku vstřelil Jan Havel. Poté přišla chvíle, které jsme se nemohli dočkat. První branku po zranění vstřelil Lukáš Rešetár, když svou střelu levačkou poslal do horního rohu. A to od něj nebylo vše. Za další dvě minuty doslova donesl míč do sítě a vstřelil 15. gól Interobalu v zápase. Poté domácí opět korigovali, jenže poslední slovo si vzal Dušan Künstner, který podtrhl účet utkání na konečných 16:2.

OHLASY PO UTKÁNÍ:

Martin Dlouhý (trenér Ústí nad Labem): „Kluci poznávají rozdíl mezi první a druhou futsalovou ligou. Máme dlouhodobě na čem pracovat. Plzeň předvedla velmi kvalitní výkon a my můžeme soupeři pouze pogratulovat.“

Michal Siedler: „Do utkání jsme měli velmi dobrý vstup, když jsme během tří minut dali tři branky. Na zápas jsme se dobře připravili a přistoupili k utkání zodpovědně. Od začátku až do konce jsme hráli naplno. Do tempa se dostává také Lukáš Rešetár, který už dnes vstřelil dvě branky. Teď nás čeká příprava na páteční veledůležitý zápas s Teplicemi, který doufáme, že se odehraje.“

FC RAPID ÚSTÍ NAD LABEM - SK INTEROBAL PLZEŇ 2:16 (0:10)

FC Rapid Ústí nad Labem: Votava (31. Džudža) – Ostrák, Čapek, Macháček, Výborný, Klier, Sloup, Jelínek, Koc, Gajdoš, Mach, Tichý

SK Interobal Plzeň: Němec (21. Lecjaks) – Buchta, Holý, Vnuk, Seidler, Kozár, Rick, Künstner, Rešetár (C), Havel, Štrajt, Maur

Branky: 28´ Macháček (Tichý), 37´ Koc (Tichý) – 1´ Holý (Seidler), 2´ Vnuk (Seidler), 3´ Buchta (Seidler), 8´ Havel (Kozár), 9´ Kozár (Havel), 13´ Rick (Kozár), 16´ Holý, 16´ Vnuk (Buchta), 19´ Štrajt, 20´ Rick (Kozár), 23´ Seidler (Rick), 25´ Ševčík (Rick), 30´ Havel (Künstner), 34´ Rešetár (Vnuk), 36´ Rešetár (Vnuk), 39´ Künstner (Havel)

Karty: 26´ Tichý, 28´ Výborný - nikdo

Rozhodčí: Lasch – Vlašič, Mollinger