Ve šlágru na Slavii úřadoval Tomáš Vnuk

Televizní souboj v subarktických podmínkách nabídl, stejně jako v prvním vzájemném souboji, zajímavou podívanou. V polovině zápasu i v pozdějším průběhu ztrácel Interobal na svého soupeře dva góly, poté se ale o slovo přihlásil Tomáš Vnuk, který utkání čtyřmi góly otočil a zařídil výhru Plzni.

Nemilé překvapení čekalo na aktéry obou týmů už před zápasem. V hale byla totiž nezvyklá zima. Důkazem toho byl pozdější muž zápasu Tomáš Vnuk, který si na předzápasovou rozcvičku oblékl péřovou bundu. Samotné utkání začalo velkým tlakem Plzně. Hráči Interobalu se dobře pohybovali a dostávali se do střeleckých příležitostí. Gól však ne a ne přijít. V tomto duchu se odehrálo úvodních 10 minut zápasu, když následně jako blesk z čistého nebe udeřil z protiútoku domácí David Jošt. K dalšímu nebezpečnému kontru se slávisté dostali o dvě minuty později a na 2:0 zvýšil explzeňský Matúš Ševčík. Ani do konce poločasu se Plzeňští ze svého tlaku nedokázali prosadit. Hosté několikrát nastřelili brankovou konstrukci, několikrát míč pobíhal poblíž brankové čáry, ale síť se ani Michalovi Seidlerovi ani Gabrielu Rickovi ve velkých šancích napnout nepodařilo. Po dvaceti minutách tak na tabuli svítilo skóre 2:0.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili hosté opět tlakem, který už přinesl i kýžené ovoce. Po necelé minutě neobvykle nacentroval Tomáš Vnuk na hlavu Michala Seidlera, který povedeně usměrnil míč do sítě. Jenže svěrenci Marka Kopeckého z pomyslného koně opět za chvíli sesedli. Dvougólové vedení vrátil Slavii nejlepší střelec soutěže David Jošt. Jenže pak se do provozní teploty zahřál Tomáš Vnuk. Nejprve po akci s Petrem Kozárem ve 27. minutě snížil na 2:3. Ve 32. minutě utkání opět po souhře s Petrem Kozárem vyrovnal na 3:3 a v té samé minutě dokázal skóre po samostatné akci otočit na 4:3 pro Plzeň. Vše završil 15 vteřin před koncem utkání, když dlouhý nákop Ondřeje Vahaly sklepl na jeho sálovku Lukáš Rešetár a následnou střelu poslal o břevno těsně za čáru.

Interobal tak zvládl ve druhé půli otočit nepříznivý stav a zapsal do tabulky další důležité tři body, které vrátily plzeňský celek na první místo tabulky 1. FUTSAL ligy.

OHLASY PO UTKÁNÍ:

David Filinger (trenér SK Slavia Praha): „Ze sestavy nám vypadly dvě opory už před zápasem, další po rozcvičce. Na taktice jsme nic nezměnili, chtěli jsme vycházet ze zabezpečené obrany a chodit do brejků, což nám tři čtvrtiny zápasu vycházelo. Je škoda, že jsme neproměnili víc šancí. Plzeň své příležitosti ke konci proměnila a my ne. Tým a zejména mladé hráče musím pochválit za bojovnost a nasazení.“

Tomáš Vnuk: „Od začátku jsme byli lepší, ale vůbec nám to nešlo v koncovce. Trefili jsme několik tyčí a skákalo to po lajně. Z našich individuálních chyb nám Slavia dala z brejků všechny góly. To se nám nesmí stávat. Trenér nám o poločase řekl, ať ukážeme, jací jsme hráči a tohle na nás asi zabírá, protože si myslím, že jsme velcí hráči a opět jsme to dokázali.“

SK SLAVIA PRAHA - SK INTEROBAL PLZEŇ 3:5 (2:0)

SK Slavia Praha: Vondráček (Karpiak, Žežulka) – Jošt, Ševčík, Křemen, Homola (C), Vaktor, Záruba, Hruška, Sláma, Plíšek, Sita, Flachs

SK Interobal Plzeň: Vahala (Němec) – Holý, Seidler, Rešetár (C), Vnuk, Rick, Kozár, Havel, Zdráhal, Štrajt, Künstner

Branky: 10´ Jošt (Křemen), 12´ Ševčík (Křemen), 24´ Jošt (Sláma) – 21´ Seidler (Vnuk), 27´ Vnuk (Kozár), 32´ Vnuk (Kozár), 32´ Vnuk, 40´ Vnuk (Rešetár)

Karty: 15´ Homola – 11´ Zdráhal, 23´ Seidler, 28´ Holý

Rozhodčí: Černý, Rygl – Cichra