Důležitá výhra v Brně, na řadě je Sparta

Ne příliš oblíbený výjezd do Brna čekal ve středu na hráče Interobalu. V jihomoravské metropoli je nečekal vůbec jednoduchý soupeř. Naopak Helas předvedl velmi bojovný výkon, který však na lídra tabulky nestačil a Plzeň si domů odvezla všechny body po výhře 3:1.

Plzeň vstoupila do zápasu aktivně a dostávala se k náznakům příležitostí. Co se ale nedařilo, byla většinou koncovka. To prolomil v 9. minutě Michal Štrajt, který si naběhl na přihrávku Michala Seidlera a prudkou přízemní střelou napnul síť. O další dvě minuty později rozehrával Peter Kozár aut. Jeho nastřelený míč do bředbrankového prostoru si opět našel Michal Štrajt a patičkou zařídil dvougólové vedení. Zároveň to pro něj byla 99. ligová trefa! První poločas, který se odehrál velmi plynule s nízkým počtem faulů více nenabídl a Plzeň v poločase vedla o dva góly.

Druhý poločas nabídl stejně urputnou bitvu jako úvodní dějství. Hráči Interobalu prevážně drželi míč, ale domácí dobře bránili. Uklidňující třetí gól přidal ve 29. minutě se štěstím Michal Holý po asistenci Tomáše Vnuka. V průběhu druhé půle mohl završit hattrick a stovku ligových gólů Michal Štrajt, ale skvěle ho vychytal domácí brankář, následně orazítkoval břevno a nakonec i tyč. Jubilejní gól mu tak zřejmě nebyl v tomto utkání souzený. „Asi to ke mě tak trošku patří, 100. gól bych chtěl dát z desítky, za nerozhodného stavu na konci zápasu ve finále letošního ročníku a rozhodnul bych o vítězství a titulu pro nás (smích). To je asi vysněný 100. gól, ale vzhledem k tomu, že je před námi ještě pár zápasů, tak bych možná ten gól chtěl dát trošku dřív,“ odpověděl střelec dvou branek na otázku, jak by měla vypadat jeho příští trefa. V závěru střetnutí se nakonec dokázali prosadit i domácí, když Filip Havrda pokazil Ondřeji Vahalovi čisté konto. Nicméně snižující branka Helasu už nic nezměnila na tom, že si Plzeň odvezla z brněnské haly důležité tři body a dobře se naladila na zítřejší utkání na Spartě.

Právě souboj na Spartě bude pro Plzeň velkou zkouškou před play-off. Pražané se v tabulce vyšvihli už na 4. místo, Plzeňští budou ale chtít navázat na domácí výhru 5:1 a uspět proti stejnému soupeři i v odvetě. Utkání startuje zítra ve 20:00, odkaz na přímý přenos čekejte během zítřka na klubových sociálních sítích.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Tarik Lukšija (hráč Helasu Brno): „Do dnešního utkání jsme šli s tím, že chceme Plzeň minimálně potrápit. Plzeň držela většinu zápasu míč pod kontrolou, ale my jsme ji svou bojovností a dravostí nenechali zadarmo ani milimetr palubovky. Myslím si že jsme odehráli celkem dobré utkání, ze kterého jsme si my mladí hráči opět něco odnesli.“

Tomáš Buchta: „V prvním poločase jsme měli náznaky šancí, ale špatným pohybem jsme se nedostali k lepším střeleckým pozicím. Ve druhém poločase nás uklidnil třetí gól, po kterém jsme už hru kontrolovali a došli si pro důležité tři body.“

HELAS BRNO - SK INTEROBAL PLZEŇ 1:3 (0:2)

Helas Brno: Klímek (Mykytjuk) – Cupák D. (C), Svoboda, Šarközy, Sznapka, Presl, Prokeš, Lukšija, Cupák V., Kamenský, Bílý, Špička, Havrda

SK Interobal Plzeň: Němec (8. Vahala) – Rick, Rešetár (C), Buchta, Kozár, Vnuk, Holý, Zdráhal, Šrajt, Havel, Luhový, Seidler, Künstner

Branky: 37´ Havrda – 9´ Štrajt (Seidler), 11´ Štrajt (Kozár), 29´ Holý (Vnuk)

Karty: 28´ Špička - 36´ Vnuk

Rozhodčí: Filipský, Klečacký