První porážka v sezoně přišla na Spartě

Celkem 19 zápasů trvala neporazitelnost plzeňského Interobalu v ligové sezoně 2020/21. Tu ukončila až pražská Sparta, která plzeňský celek dokázala porazit 4:0. Interobal tak ne jen, že po roce a měsíci prohrál, ale poprvé v sezoně v utkání ani nevstřelil branku. Díky předchozímu vývoji soutěže však tým Marka Kopeckého i nadále setrvá na čele soutěže.

Úvodní šancí ihned po rozehrávce vstoupila do zápasu Plzeň. Jenže ta nebyla využita a na druhé straně přišla vzápětí studená sprcha. Domácí Gualda vystřelil z pravé strany hřiště a míč prolétl mezi rukama Ondřeje Vahaly až do sítě. Domácí se na vedoucí celek tabulky dobře připravili a Plzeň si nedokázala připravit větší šanci. Ve 13. minutě mohlo být ještě hůře. Plzeňští porušili pravidlo dvojího hraní brankáře a Sparta zahrávala ze šesti metrů nepřímý kop. Následnou střelu po rozehrávce nadvakrát zlikvidoval Ondřej Vahala. Minutu před koncem poločasu se domácí dopustili pátého faulu, jenže desítku už Plzni nedovolili a do šaten odešli s jednobrankovým vedením.

Do druhého poločasu se povedl vstup opět Spartě. Po čtyřech minutách hry zvýšil na 2:0 Maicon, když prostřelil padajícího Ondřeje Vahalu mezi nohy. Na začátku 29. minuty navíc dostala Sparta po nešťastném zákroku plzeňského brankáře možnost zahrávat krátkou penaltu. Domácí Angellot ale míč napálil mimo branku a stav se neměnil. Ve 33. minutě se po time-outu Marka Kopeckého odhodlala Plzeň ke hře bez brankáře. Ta bohužel vedla jen k trefě Jiřího Vokouna přes celé hřiště do prázdné branky. Minutu a půl před koncem mohl dát Plzni naději Tomáš Vnuk, jeho střelu do rohu branky ale vytěsnil domácí brankář. Výhru Sparta pečetil minutu před koncem Lukáš Křivánek a zvýšil tak na konečných 4:0.

Plzeň tak dvě kola před koncem základní části prohrála první soutěžní utkání sezony. Podle ohlasů z kabiny může tato prohra před play-off týmu jen pomoct. Právě do něj v případě výher v posledních dvou duelech s Libercem a Helasem Brno půjdou Plzeňští z prvního místa, pokud si udrží lepší skóre, než tým se shodným počtem bodů.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Jiří Vokoun (hráč AC Sparta Praha): „Dneska rozhodlo, že jsme k zápasu přistoupili úplně jinak než v Plzni. Hráli jsme na sto procent, kombinačně, nedělali zbytečné chyby vzadu a bojovali jeden za druhého. Dávali jsme góly, ty Plzeň nedávala, takže bych řekl, že to rozhodlo.“

Gabriel Rick: „Zápas na Spartě jsme zaslouženě prohráli. Bohužel pro nás jsme nebyli vůbec nebezpečí a vytvořili si minimum šancí. Nezbývá nic jiného, než pogratulovat soupeři. Věřím, že tenhle výkon už nezopakujeme a dostali jsme zaslouženou facku. Všichni hráči si uvědomují, o co hrajeme a věřím, že vyhrajeme základní část a připravíme se na play-off!“

AC SPARTA PRAHA - SK INTEROBAL PLZEŇ 4:0 (1:0)

AC Sparta Praha: Rakvaag (Plecitý, Gerčák) – Brahimi (C), Angellott, Bernardo, Maicon, Diego, Gualda, Křivánek, Vokoun, Gabčo, Hora, Fejzullahi

SK Interobal Plzeň: Vahala (Němec. Luhový) – Rick, Rešetár (C), Buchta, Kozár, Vnuk, Holý, Zdráhal, Štrajt, Havel, Seidler, Künstner

Branky: 3´ Gualda (Brahimi), 25´ Maicon (Agellot), 38´ Vokoun, 39´ Křivánek (Vokoun)

Karty: 32´ Maicon - nikdo

Rozhodčí: Řeháček - Šmíd