Interobal si poradil s Helasem a vyhlíží play-off z první pozice

Už před začátkem zápasu všichni věděli, co je v tomto utkání v sázce. V případě výhry by si Plzeň zajistila takřka jisté vítězství v základní části 1. FUTSAL ligy. Podle toho také domácí do utkání vstoupili a od úvodu střetnutí s Helasem Brno jasně dominovali. Hattricky vstřelili Tomáš Vnuk a Lukáš Rešetár, další jubileum zaznamenal Michal Holý. Konečné skóre utkání se zastavilo na poměru 9:2 a Plzni tak zavládla velká spokojenost.

Plzeňský gólostroj se rozjel už po minutě a půl. Lukáš Rešetár se nerozpakoval a z úhlu vyzkoušel své štěstí, které se na něj i díky teči soupeře usmálo a Plzeň vedla. Po další půlminutě hry zvýšil po rozehraném autu Dušana Künstnera povedenou trefou k tyči Michal Holý. Třetí plzeňskou branku v rozmězí 44 vteřin pak vstřelil znovu Lukáš Rešetár, který po spolupráci s Tomášem Vnukem nekompromisně zavěsil pod břevno. Takový vstup si Plzeň představovala. Jenže minutu po třetí brance vrátil Helas do hry svým gólem Jakub Sznapka. Aby z toho měli Plzeňští vrásky na čele, odmítl v 8. minutě Michal Holý. Ten uchem usměrnil do sítě nástřel Lukáše Rešetára a mohl se radovat ze své 150. ligové branky. Následovala one man show Tomáše Vnuka. Ten během minuty a třinácti vteřin nastřílel hattrick a dal Plzni vedení už 7:1. Na jeho trefy už v prvním poločase nikdo nenavázal a s náskokem šesti gólů odcházeli hráči Interobalu do šatny spokojenější.

Kdo čekal gólové hody i v druhém poločase, mohl být lehce zklamaný. Na další góly se totiž čekalo až do 30. minuty. To svůj 4. gól v zápase vstřelil Tomáš Vnuk po nevídané hrubce brankáře Brna, který mu z rozehrávky namazal přímo před odkrytou branku. O 40 vteřin později završil plzeňský účet v zápase Lukáš Rešetár. Na jeho nohu rozehrál roh Michal Holý a plzeňský kapitán zamířil nechytatelně o břevno do brněnské branky. Také on zkompletoval hattrick a potvrdil rostoucí formu před vrcholem sezony. V závěru utkání se ještě Helasu zásluhou Zbyňka Špičky podařilo zkorigovat stav na 9:2. V posledních minutách se Plzeň pustila i do power-play, kterou mohli hosté potrestat, když jeden z hostujících hráčů běžel sám vstříc prázdné brance. Obranný zákrok sezony však předvedl Tomáš Buchta, který ve skluzu zabránil Brnu skórovat a uchránil tak sezonní skóre Interobalu na poměru 140:40.

Plzeň tak zakončila základní část přesvědčivou výhrou nad šestým týmem tabulky. Z 22 zápasů dokázala uhrát skvělých 57 bodů, což je novým klubovým rekordem.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Marek Kopecký: „Měl jsem z toho zápasu trošku obavy, protože Helas nepřijel kompletní a tyhle zápasy nebývají takové jednoduché. Kluci k tomu ale dobře přistoupili a už při prvním střídání jsme šli do vedení 3:0. Celý první poločas jsme dominovali, takže jsem byl spokojený. Ve druhém poločase jsme trochu protočili sestavu a už to nebylo takové, ale nemůžu klukům nic vyčíst, protože k tomu od první minuty přistoupili velmi dobře a věděli, o co se hraje. První cíl jsme splnili, teď budeme čekat, až se kluci vrátí z nároďáku, a pak začne nejdůležitější část sezony.“

Jakub Sznapka (hráč Helasu Brno): „Na zápas jsme jeli v dosti okleštěné sestavě, a tak jsme měli v hlavách to, že můžeme jenom získat. Po futsalové stránce jsme se Plzni rovnat nemohli, proto jsme se chtěli prezentovat především jednoduchou, obětavou hrou. Bohužel se stal pravý opak. Hned ze začátku jsme dostali velmi laciné góly po hloupých chybách a zápas byl po dvaceti minutách hrací doby téměř rozhodnutý. V druhé půli se náš výkon zlepšil, přesto si ale soupeř už výsledek pohlídal a měl tak celý zápas pod kontrolou. Plzni gratuluji k výhře základní části ligy a přeji hodně štěstí do play-off.“

SK INTEROBAL PLZEŇ - HELAS BRNO 9:2 (7:1)

SK Inteorbal Plzeň: Němec (21. Luhový, Vahala) – Holý, Künstner, Vnuk, Rešetár (C), Zdráhal, Kozár, Havel, Štrajt, Rick, Maur, Buchta

Helas Brno: Mykytjuk (13. -20. a 31. – 40. Klímek) – Svoboda, Sznapka, Presl (C), Klimeš, Prokeš, Kamenský, Matyska, Špička, Galia

Branky: 2´ Rešetár (Vnuk), 3´ Holý (Künstner), 3´ Rešetár (Vnuk), 8´ Holý (Rešetár), 12´ Vnuk, 13´ Vnuk (Rešetár), 13´ Vnuk (Künstner), 30´ Vnuk, 31´ Rešetár (Holý) – 4´ Sznapka (Klimeš), 38´ Špička (Matyska)

Karty: nikdo - 15´ Svoboda, 33´ Matyska

Rozhodčí: Melničuk, Chládek