Slavia si z Plzně odvezla všechny body

Úvod zápasu a zejména průběh prvního poločasu nenasvědčoval tomu, že by měla Plzeň ztratit body. Neproměňování šancí a naopak produktivita pražského celku však zapříčinilo, že si Slavia odvezla z mistrovské palubovky výhru 5:4. Plzeň tak doma prohrála po více než roce a půl.

Plzeňští se hned od začátku chopili kormidla a zaměstnávali obranu soupeře. Jako první pohnul se skóre zápasu Michal Seidler, který prostřelil brankáře Karpiaka z rozehraného přímého kopu. O tři minuty později srovnal tvrdou ranou pod břevno Radim Záruba. Plzeň si však vzápětí vzala vedení zpět, když se znovu prosadil Michal Seidler. Tentokráte po krásné akci, když mu před prázdnou branku přihrál Gabriel Rick. Ani tohle vedení domácí neudrželi a v 18. minutě vyrovnal na 2:2 Slovák Vaktor. Do šaten ale přeci jen šli ve vedení domácí, když minutu před sirénou skóroval s pomocí teče Lukáš Rešetár.

Na startu druhého poločasu předvedl nádherné sólo po levé straně Gabriel Rick a svoji akci zakončil nádhernou střelou do bližšího rohu branky. V tu chvíli měla Plzeň dvougólový náskok. Ten se však hned za minutu opět ztenčil, když se prosadil sešívaný mladík Zdeněk Sita. Postupem času nervóznější utkání nedopadlo v závěru pro Interobal vůbec dobře. Slavia během posledních pěti minut skóre otočila a zvítězila 5:4. Z přímého kopu se nejdříve prosadil Dominik Ostrák a tři minuty před koncem dokonal obrat Radim Záruba.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Gabriel Rick: „Jsem velmi zklamaný. Myslím si, že tenhle zápas jsme si sami prohráli. V poločase jsme měli vést alespoň o tři góly, místo toho jsme z toho udělali přestřelku a prohrajeme 4:5. Můžeme si za to sami.“

Radim Záruba (hráč, SK Slavia Praha): „Celý první poločas z naší strany nebyl vůbec dobrý, i když jsme dali dva góly, tak to bylo strašidelný. Takže jsme rádi, že jsmev závěrečných minutách všechno vylepšili a nakonec se zápas vydařil i výsledkově.“

SK INTEROBAL PLZEŇ - SK SLAVIA PRAHA 4:5 (3:2)

SK Interobal Plzeň: Němec (Vahala, Luhový) – Buchta, Holý, Vnuk, Rešetár (C), Rick, Seidler, Zdráhal, Kozár, Štrajt, Havel, Künstner

SK Slavia Praha: Karpiak (Vondráček) – Záruba, Homola (C), Jošt, Daniel, Ševčík, Sláma, Leovski, Vaktor, Brychta, Sita, Křemen, Ostrák

Branky: 8´ Seidler (Holý), 16´ Seidler (Rick), 19´ Rešetár (Holý), 23´ Rick (Vnuk) – 11´ Záruba (Jošt), 18´ Vaktor (Ševčík), 24´ Sita (Ševčík), 35´ Ostrák, 37´ Záruba (Křemen)

Karty: 12´ Rick, 25´ Holý, 27´ Rešetár, 35´ Němec, 39´ Seidler – 17´ Ševčík, 37´ Daniel, 37´ Frič (trenér)

Rozhodčí: Nešněra, Nagy – Lafek