Po dlouhé přestávce v lize úspěšně

Po více než měsíční přestávce se Interobal představil na ligové scéně. Těžké utkání v Liberci dokázal výsledkově zvládnout poměrem 4:1. Pod výhru se nejvíce podepsal Tomáš Vnuk, který k výsledku pomohl hattrickem.

V úvodu utkání mohl jít do vedení Liberec. Domácí hráči se dostali do několika dobrých příležitostí, ale Ondřej Vahala nekapituloval. Vyrovnaný souboj poznal první změnu skóré až sedm vteřin před poločasovou sirénou. Interobal se v závěru půle pustil do hry bez brankáře a po přihrávce Lukáše Rešetára se šťastně prosadil Tomáš Vnuk. Do šaten tak přeci jen šli Plzeňští spokojenější.

Do druhého poločasu měli svěřenci Marka Kopeckého dobrý vstup a již po chvíli zvýšil opět Tomáš Vnuk na 2:0 po přihrávce Michala Siedlera. Ve 25. minutě mohl zvýšit Michal Štrajt, v obrovské příležitosti však trefil tyč. Přispěchalo tak známé pořekadlo nedáš, dostaneš. Z protiútoku se prosadil domácí Jelínek a snížil na 1:2. Liberečtí sahali po vyrovnání a z další akce nastřelili břevno branky Ondřeje Vahaly. V zápětí si ale cestu za vyrovnáním značně zkomplikovali, když byl po druhé žluté kartě vyloučen Díl. Následnou přesilovku s velkou porcí štěstí zužitkoval Tomáš Vnuk a dodal Plzni klid na sálovky. Závěrečnou branku střetnutí obstaral čtyři minuty před koncem Michal Seidler po nástřelu Michala Holého. Ani závěrečná power-play Liberce už skóre nezměnila a Plzeň si z Liberce odvezla výhru 4:1.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Karel Vrabec (trenér FTZS Liberec): „Myslím si, že to byl dobrý zápas a že se divákům musel líbit. Jsem spokojený s nasazením a jak do toho kluci vlétli. Zatím nám chybí trocha futsalového štěstí, protože jsme opět dostali trochu smolné góly. Je škoda, že jsme lépe nevyřešili některé brejky a nezdramatizovali tím více zápas.“

Michal Seidler: „Jak jsem říkal před utkáním, nečekal nás vůbec v Liberci vůbec lehký zápas. Liberec hrál velmi dobré utkání, hrál agresivně a velmi dobře bránil. My si vytvářeli šance, které jsme nepromenovali, to samé ale i soupeř. Nakonec jsme si zápas pohlídali a zvítězili. Jsem rád za tři body, Liberec doma moc prohrávat nebude.“

FTZS LIBEREC - SK INTEROBAL PLZEŇ 1:4 (0:1)

FTZS Liberec: Vogt, Dlask - Baláž, Janouš, Hořák, Janáček, Baran, Benek, Žoček (K), Jelínek, Díl, Žampa, Vobořil, Dlask

SK Interobal Plzeň: Vahala, Němec, Luhový - Rešetár (K), Vnuk, Holý, Seidler, Štrajt, Rick, Kozár, Zdráhal, Havel

Branky: 25´ Jelínek (Benek) - 20´ Vnuk (Rešetár), 22´ Vnuk (Seidler), 30´ Vnuk (Holý), 36´ Seidler (Holý)

Karty: 7´ Janáček, 9´ a 27´ (ČK) Díl, 16´ Vogt - 2´ Vnuk

Rozhodčí: Milner, Lafek - Zlatník