Interobal neproměnil šance a v Teplicích remizoval

Očekávaný ligový souboj a odveta po utkání v poháru. To byla náplň pátečního večera, kdy se proti sobě postavily týmy Teplic a Plzně. Kvalitní duel nabídl řadu neproměněných příležitostí a po třech gólech na každé straně. Aspiranti na přední příčky tabulky si tak body rozdělili.

Do zápasu vstoupila Plzeň skvěle. Úvodní šance ještě Lukáš Rešetár a Michal Seidler neproměnili, druhý jmenovaný se nakonec přeci jen ve 4. minutě mohl radovat po skrumáži před brankou. Plzeň mohla zvýšit náskok, jenže další velké šance spálila, jako když Tomáš Vnuk pálil do tyče. Zákonitě tak přišel trest a Teplice ve 13. minutě srovnaly. Plzeň mohla jít vzápětí znovu do vedení, kombinace do prázdné branky ale Michal Holý nedokázal zakončit. O dvacet vteřin později litovali plzeňští neproměněné šance dvojnásobně, neboť se Teplice opět prosadily a šly do vedení. To smazal v 17. minutě Michal Seidler, který se prosadil téměř přes kopírák stejně, jako v utkání s Ťumení. Už to vypadala, že poločas skončí nerozhodně, po nešťastné ztrátě na polovině hřiště ale Teplice udeřily z brejku a 28 vteřin před poločasem znovu vedly.

Druhý poločas měl od začátku do konce stejný průběh. Interobal sevřel domácí na své polovině i za pomoci Ondřeje Vahaly, který se od úvodu druhého poločasu vrátil do branky po zranění. Dobývání slavilo úspěch po řadě neproměněných šancí až ve 34. minutě. To se po přihrávce právě Ondřeje Vahaly prosadil kapitán Lukáš Rešetár. Víc branek už utkání nenabídlo a oba týmy se rozšely nerozhodně.

OHLASY PO UTKÁNÍ:

Tomáš Künzl (asistent trenéra, Svarog FC Teplice): „Bylo to vcelku vyrovnané utkání. Myslím si, že zasloužená remíza. Chvilkami byla Plzeň lepší, měli výborný úvod a zaslouženě vedli. Poté, co se nám podařilo srovnat, jsme se zase dostali více do hry my. Na konci první půle s námi měl soupeř docela velké problémy. Druhá půle byla velmi vyrovnaná.“

Dušan Künstner: „Věděli jsme, že Teplice mají silnější začátky zápasu a že na nás ze začátku vlétnou. Pro nás bylo důležité, že jsme do zápasu vkročili dobře a šli po brejku brzy do vedení. Škoda, že se nám nepovedlo nějaké akce dotáhnout a odskočit na 2:0. Teplice po našem nedůrazném bránění zapas otočily, pak se nám rychle podařilo vyrovnat a chtěli jsme poločas dohrát v klidu za stavu 2:2,což se bohužel nestalo. Druhý poločas byl jen o tom, jestli uděláme nějakou chybu při hře s gólmanem a nebo se nám podaří vyrovnat a případně otočit zápas. Podařilo se nám vyrovnat a jen škoda, že jsme nepřidali ještě branku navíc.“

SVAROG FC TEPLICE - SK INTEROBAL PLZEŇ 3:3 (3:2)

Svarog FC Teplice: Hůla (Mareš, Ajdinovič) – Senra, Adriano (C), Varela, Duarte, Pacheco, Diece, Rhouila, Abrham, Slepčík, Felipinho, William

SK Interobal Plzeň: Němec (21. Vahala, Luhový) – Rešetár (C), Holý, Vnuk, Buchta, Kozár, Zdráhal, Štrajt, Havel, Seidler, Künstner

Branky: 13´ Felipinho, 14´ Varela, 20´ William (Diece) – 4´ Seidler (Kozár), 17´ Seidler (Vnuk), 34´ Rešetár (Vahala)

Karty: 18´ Felipinho, 35´ Diece – 16´ Vnuk

Rozhodčí: Chládek, Lasch – Melničuk