10. SKUP Olomouc 2 16:43 1
11. Žabinští Vlci Brno 2 14:41 1

Kompletní tabulka

Liberec ochutnal dvanáctku

Páteční večer znamenal soutěžní rozjezd nového roku 2022. Do Plzně přijel Liberec, který stále touží obrat o body tým ze špičky tabulky. I tentokrát dorazil na zápas Čech s velkými ambicemi, nakonec však odjížděl s debaklem po výsledku 12:0 pro domácí Interobal. V utkání dokázali hned tři domácí hráči nasázet hattrick, střelecky se prosadil i brankář.

Plzeň vstoupila do zápasu na výbornou. Už to půl minutě zakončil akci s Michalem Seidlerem Tomáš Vnuk a Plzeň vedla. O pět minut později přišel první kanadský bod pro brankáře Lukáše Němce, který asistoval u gólu Michala Holého. Když se v 15. minutě prosadil povedeným volejem po rohu Tomáše Vnuka opět Michal Holý, Plzeň měla utkání pevně pod kontrolou a vedle 3:0. Pouze skvělé zákroky brankáře Liberce a branková konstrukce nedovolili, aby bylo o poločase skóre výraznější v domácí prospěch.

Ve druhém poločase čekala diváky v hale na Slovanech branková show. Hned v jeho úvodu krásně z levé strany zavěsil pod břevno Tomáš Buchta. Bůra po pěti minutách druhé půle završil nádhernou dělovkou brankář Lukáš Němec. Domácí příznivci se ještě ani nedoradovali a na 6:0 zvýšil Tomáš Vnuk, který z dálky nachytal libereckého brankáře. V polovině druhé půle si střelecký účet otevřel i ten nejpovolanější a Michal Seidler opět upravil skóre už na 7:0. Jumbo dostal slinu a i další gól do branky Liberce byl z jeho sálovky. V tu chvíli se tribunami začal šířit pokřik „Deset, deset!“. O krok blíže této cifře byli Plzeňští ve 32. minutě, kdy svou druhou branku v utkání vstřelil Tomáš Buchta. Přání diváků bylo vyslyšeno čtyři a půl minuty před koncem. Desátou branku domácích vstřelil Michal Seidler a zkompletoval hattrick. K němu mu náshernou přihrávkou pomohl i náhradní brankář Jakub Luhový. Závěr zápasu byl celkově určený hattrickům, neboť na 11:0 a na 12:0 zvyšovali Tomáš Buchta a Michal Holý a určili tak konečné skóre.

I přes celkem sedm nastřelení brankové konstrukce a řadě neproměněných šancí Plzeň jednoznačně deklasovala Liberec a úspěšně vstoupila do roku 2022 výhrou 12:0.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Tomáš Buchta: „V šatně jsme si před zápasem řekli, že proti takovému soupeři, jako je Liberec, musíme rozhodnout co nejdříve, ideálně v prvním poločase. Dobře jsme vstoupili do zápasu, hned v 1. minutě jsme dali gól a celý tým se uklidnil. Potom už skóre jen rostlo a zápas jsme bez problémů zvládli.“

Jakub Dlask (hráč, FTZS Liberec): „Utkání bych asi zhodnotil jedním slovem, ostuda. Od začátku se nám všechny balóny odrážely a Plzeň nás dostávala pod velký tlak. Druhý poločas jsme absolutně nezvládli a Plzeň potvrdila svoji kvalitu, když nastřílela spoustu branek. Máme teď před sebou další zápasovou pauzu, během které musíme poctivě potrénovat, aby naše další výkony byly diametrálně odlišné.“

SK INTEROBAL PLZEŇ - FTZS LIBEREC 12:0 (3:0)

SK Interobal Plzeň: Němec (25. Luhový, Vahala) – Rešetár (C), Holý, Vnuk, Buchta, Rick, Štrajt, Seidler, Künstner, Zdráhal

FTZS Liberec: Dlask (Vogt) – Baláž, Benek, Vobořil, Žampa, P. Bína (C), Knobloch, Kazda, Díl, Janouš, Vik

Branky: 1´ Vnuk (Buchta), 6´ Holý (Němec), 15´ Holý (Vnuk), 22´ Buchta (Holý), 25´ Němec, 25´ Vnuk (Rešetár), 29´ Seidler (Künstner), 31´ Seidler (Vnuk), 32´ Buchta (Rešetár), 36´ Seidler (Luhový), 39´ Holý (Seidler), 39´ Buchta (Vnuk)

Karty: nikdo - nikdo

Rozhodčí: Dragoun, Cílek - Špindlerová