Okleštěná sestava uspěla v Brně

Bez trenéra Marka Kopeckého a čtyř hráčů odjížděl Interobal k pátečnímu ligovému utkání na půdě Žabinských Vlků Brno. I přes brzkou inkasovanou branku zvládli Plzeňští utkání otočit a před reprezentační přestávkou si do tabulky připsali další tři body.

Plzeňští se v ůvodu utkání ujali diktování tempa a vytvořili si několik šancí. Studenou sprchu jim však přichytala nešťastná vlastní branka ve 3. minutě. Hráče Interobalu to však nevyvedlo z míry a v 7. minutě už vedl 3:1. Vyrovnání nejprve obstaral v 5. minutě nekompromisní ranou Dušan Künstner, o minutu později se prosadil Lukáš Rešetár a za další minutu zvyšoval Michal Holý. Když v 17. minutě zvyšoval na 4:1 pro Plzeň Tomáš Vnuk, zdálo se být rozhodnuto. Domácí však nesložili z braně a minutu před poločasem snížili na poločasových 2:4.

Druhý poločas dlouho změnu skóre nepřinesl. Sedmička hráčů, kteří Tomáši Štverákovi pro utkání v Brně zbyli, kontrolovala hru a zaměstnávala četnými útoky obranu Žabinských Vlků. Až ve 32. minutě zužitkoval Michal Štrajt práci Lukáše Rešetára a zvýšil na 5:2 pro plzeňské. Na poslední branku utkání se čekalo až do úplného závěru. Výhoz Ondřeje Vahaly nastřelil Michal Seidler z první na zadní tyč, kde dvě vteřiny před koncem uklidil do prázdné branky opět Michal Štrajt.

Plzeň tak v Brně potvrdila roli favorita a i ve velmi ohleštěné sestavě a pod vedením asistenta Marka Kopeckého, Tomáše Štveráka, vyhrála 6:2.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Michal Letzel (prezident, ŽV Brno): „Zápas s jednoznačným favoritem dopadl dle papírových předpokladů, přestože jsme se ujali překvapivě vedení. Hráli jsme víceméně dle svých možností a za svůj výkon se, myslím, nemusíme stydět.“

Michal Štrajt: „První poločas jsme začali několika brankovými příležitostmi, jenže jsme je neproměnili a pouštěli jsme soupeře zbytečně do přečíslení. Naštěstí jsme po inkasované brance zápas rychle otočili a je jen naše škoda, že jsme nevyužili víc našich šancí. Zápas jsme měli rozhodnout určitě už v prvním poločase a druhý poločas už by byl klidnější. Bohužel se tak úplně nestalo.“

ŽABINŠTÍ VLCI BRNO - SK INTEROBAL PLZEŇ 2:6 (2:4)

Žabinští Vlci Brno: Pšurný (Večeřa) – Kratochvíl, Hansl, Havlín, Chráscina, Svoboda, Pokorný, Trbušek, Bílý, Cenek, Hanuš

SK Interobal Plzeň: Vahala (Němec, Luhový) – Rešetár, Buchta, Vnuk, Holý, Štrajt, Seidler, Künstner

Branky: 3´ vlastní, 19´ Chráscina (Havlín) – 5´ Künstner (Štrajt), 6´ Rešetár (Vnuk), 7´ Holý (Seidler), 17´ Vnuk (Štrajt), 32´ Seidler

Karty: nikdo - nikdo

Rozhodčí: Filipský, Čuba – Havlík