Zápas s Dynamem rozhodl dobrý úvod

K utkání 18. kola 1. Futsal ligy do Plzně dorazilo českobudějovické Dynamo. To do západočeské metropole dorazilo pouze s pěticí hráčů do pole. Interobal i přes řadu absencí rozhodl utkání velmi brzy a připsal si další tři body do tabulky.

První minuta utkání byla pro domácí přesně taková, jakou si přáli. Už po čtrnácti vteřinách vymetl horní roh branky Lukáš Rešetár. Na trefu kapitána navázal o čtyřicet sekund později Michal Holý, který se štěstím prostřelil brankáře Dynama. Na prahu šesté minuty se diváci radovali z další domácí trefy. Michal Seidler otřel svůj nástřel o pozadí Petra Kozára a ten tak vstřelil velmi netradiční branku. Stejně jako úvodní minuta utkání, tak i devátá nabídla dva góly domácích hráčů. Nejprve Michal Štrajt zužitkoval skvělý obranný zákrok Gabriela Ricka a zvýšil na 5:0, následně se střelou z velké dálky prosadil Martin Zdráhal. Slovenský reprezentant přidal vzápětí ještě jeden gól, když na zadní tyči našel rozehrávku Dušana Künstnera z rohu. Plzeňští tak v 11. minutě vedli jednoznačně 6:0 a tempo utkání začalo opadat. To Budějovičtí využili ke snížení v 17. minutě zásluhou Periny. Do poločasu už se skóre neměnilo.

Do druhého poločasu prostřídal Marek Kopecký brankáře, když Ondřeje Vahalu nahradil Jakub Luhový. Po jeho nepřesnosti v rozehrávce snížilo Dynamo ve 27. minutě na 2:7 opět trefou mladíka Periny. V polovině druhého poločasu Jihočeši opět snížili. Jakub Luhový se na útočné polovině pokoušel o střelu, ta však bylo zblokována a hostující Jasanský poslal míč do odkryté branky. Marek Kopecký reagoval time-outem, po kterém domácí hráči opět zvýšili tempo. Z toho pramenily další dva plzeňské góly. O oba se v závěru utkání postaral Michal Štrajt. Ten tak zkompletoval hattrick a potvrdil výhru nad posledním celkem tabulky 8:3.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Michal Štrajt: „Vstoupili jsme do zápasu dobře. Hned v první minutě jsme dali dva góly, které nás uklidnily. Viděli jsme, že Dynamo přijelo jen s pěti hráči, takže jsme to rychle chtěli mít pod kontrolou. Bohužel jsme si jednoznačný zápas trochu zkomplikovali inkasovanými brankami ve druhém poločase.“

Petr Benát (hráč Dynamo ČB): „V utkání s mistrem ligy jsme na jeho palubovce podali důstojný výkon. Favorit šel rychle do dvoubrankového vedení, což se pro vývoj utkání, které jsme bohužel díky rozsáhlé marodce přijeli odehrát pouze s pěti hráči, nejevilo příliš dobře. V průběhu dalších minut jsme však byli schopni zachytit tempo hry, důkazem čehož byl výsledkově vyrovnaný druhý poločas.“

SK INTEROBAL PLZEŇ - SK DYNAMO PCO ČESKÉ BUDĚJOVICE 8:3 (6:1)

SK Interobal Plzeň: Vahala (21. Luhový) – Seidler, Holý, Kozár, Rešetár (C), Rick, Zdráhal, Štrajt, Künstner

SK Dynamo PCO ČB: Jasenský – Pouzar (C), Benát, Jasanský, Hrbáč – Perina

Branky: 1´ Rešetár (Seidler), 1´ Holý (Kozár), 6´ Kozár (Seidler), 9´ Štrajt (Rick), 9´ Zdráhal, 11´ Zdráhal (Künstner), 36´ Štrajt (Seidler), 38´ Štrajt (Zdráhal) – 17´ Perina, 27´ Perina (Benát), 30´ Jasanský

Karty: nikdo - nikdo

Rozhodčí: Cílek, Chládek - Špindlerová