10. SKUP Olomouc 2 16:43 1
11. Žabinští Vlci Brno 2 14:41 1

Kompletní tabulka

Plzeňští nedali Mělníku šanci

Takřka po týdnu se Interobal opět utkal s Olympikem Mělník. Svěřenci Marka Kopeckého tentokráte chtěli s tímto soupeřem zažít klidnější zápas, což se díky smršti branek v druhé polovině prvního poločasu povedlo. Plzeň zvítězila pohodlně 8:1 a upevnila si postavení mezi třemi nejlepšími týmy soutěže.

Domácí hráči hned od úvodu začali diktovat tempo hry. Výraznější šance si však nedokázali vypracovat, ale ve svých kombinacích trpělivě pokračovali. Tato trpělivost přinesla velkou porci ovoce v průběhu 14. až 19. minuty. Plzeňané v tomto časovém rozmězí vstřelili hned 6 branek, přičemž své akce zpravidla dohráli až do prázdné branky. Mezi střelce těchto gólů se zapsali postupně Michal Holý, Michal Seidler, Michal Štrajt, Peter Kozár, znovu Michal Holý a kapitán Lukáš Rešetár. Hráči Interobalu se tak náležitě uklidnili a poločas zakončili s vedením 6:0.

Ve druhé půli se obraz hry příliš nezměnil, ubylo však branek. Další, už na 7:0, přidal ve 26. minutě Michal Štrajt po přihrávce Dušana Künstnera, který tou chvílí zaznamenal svou čtvrtou asistenci v utkání. Osmou branku domácího celku vsítil Michalem Seidlerem nastřelený Gabriel Rick na prahu 29. minuty. Do druhého poločasu poslal Marek kopecký do branky místo Ondřeje Vahaly uzdraveného Lukáše Němce. Ten ve 30. minutě po jednom z útočných výletů přeci jen kapituloval, když se zblízka prosadil hostující Lehner a překazil Plzni čisté konto. Další góly už utkání 19. kola 1. Futsal ligy nepřineslo a Západočeši zvítězili přesvědčivě 8:1.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Michal Holý: „Oproti zápasu v Mělníku jsme si ho udělali tentokrát lehký. Rozhodli jsme během několika minut už v prvním poločase, takže ten druhý už se spíše dohrával.“

SK INTEROBAL PLZEŇ - SK OLYMPIK MĚLNÍK 8:1 (6:0)

SK Interobal Plzeň: Vahala (21. Němec, Luhový) – Seidler, Holý, Künstner, Rešetár (C), Rick, Buchta, Kozár, Štrajt, Havel

SK Olympik Mělník: Šanda (Žežulka) – Šustr, Vokoun (C), Gabčo, Zdržálek, Nedostup, Lehner, Šmejkal, Nečas, Kalabis, Šiler, Prejsa

Branky: 14´ Holý (Künstner), 14´ Seidler, 15´ Štrajt (Kozár), 16´ Kozár (Künstner), 17´ Holý (Seidler), 19´ Rešetár (Künstner), 26´ Štrajt (Künstner), 29´ Rick (Seidler) – 30´ Lehner (Šustr)

Karty: nikdo - 38´ Gabčo

Rozhodčí: Kliner, Černý - Rygl