Interobal po třech zápasech postoupil do semifinále

Páteční večer byl ve znamení 3. čtvrtfinálového utkání mezi Plzní a Libercem. Po středeční výhře na severu Čech měli Západočeši ve svých rukách postupový mečbol. Ten po hladké výhře v poměru 10:2 proměnili a mohou se těšit na semifinále proti Teplicím. V posledním utkání s Libercem zazářil kapitán Lukáš Rešetár, který vstřelil čtyři góly.

Vstup do utkání byl pro Plzeň zkrátka neuvěřitelný. Ani ne tak z toho pohledu, že se už ve 3. minutě dostala do vedení, ale spíše jakým způsobem. Prosadil se totiž v téhle sezoně spíše sváteční střelec Gabriel Rick, navíc nádherně z voleje po rohu, až se z toho řada jeho spoluhráčů chytila za hlavu. Vzápětí přidali Plzeňští dva slepené góly, když se prosadili Michal Seidler a Lukáš Rešetár. Liberečtí však dokázali přijít s odpovědí zásluhou Patrmana a Lukáš Němec v 8. minutě kapituloval. Tříbrankový náskok vrátil domácím až v 18. minutě opět kapitán Lukáš Rešetár, který má v úvodu play-off rovněž výbornou formu. Další góly už prvních dvacet minut nenabídlo a tým Marka Kopeckého si do šatny odnesl vedení 4:1.

Střelecká mašina domácího týmu se v druhém poločase rozjela až ve 28. minutě. V ní nejprve zkompletoval Lukáš Rešetár hattrick, následně na něj navázal v téže minutě gólem na 6:1 Michal Seidler. V následující minutě přidal další branku Gabriel Rick a to stále nebylo vše. Slepené branky pokračovaly i ve 31. a 32. minutě, kdy zvýšili plzeňské vedení Michal Holý s Lukášem Rešetárem, který se trefil již počtvrté. Minutu před koncem přišel o své čisté konto do druhého poločasu naskočivší Ondřej Vahala, kterého prostřelil hostující Daněk. Poslední slovo si však dokázali vzít Plzeňští a desátý gól do sítě Liberce poslal Michal Štrajt.

Interobal tka v celé sérii potvrdil roli favorita a Liberec v posledním utkání porazil 10:2 a celkově 3:0 na zápasy.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Gabriel Rick: „Zápas se mi hodnotí velmi dobře. Vyhráli jsme, postoupili jsme do semifinále, takže přesně jak jsme si to představovali. Zápas jsme rychle naklonili na naší stranu a měli ho pod kontrolou. Musím Liberec pochválit za sympatické výkony, byla to dobrá série.“

Pavel Bína (hráč Liberce): „Gratuluji Plzni k zaslouženému postupu. Upřímně jsem doufal, že nějaké utkání urveme a budeme se radovat z prvního bodu v sérii play-off. Nestalo se, ale i tak musím svému týmu poděkovat za výkony a nasazení. Sezonu hodnotíme opět pozitivně.“

SK INTEROBAL PLZEŇ - FTZS LIBEREC 10:2 (4:1), SÉRIE 3:0

SK Interobal Plzeň: Němec (21´ Vahala, Luhový) – Rešetár (C), Holý, Seidler, Künstner, Rick, Kozár, Zdráhal, Štrajt, Havel

FTZS Liberec: Dlask (28´ Jerasov) – Jelínek, Vobořil, Janouš, Baran, P. Bína (C), Knobloch, Patrman, Daněk

Branky: 3´. Rick (Kozár), 5´ Seidler (Künstner), 6´ Rešetár (Holý), 18´ Rešetár (Holý), 28´ Rešetár, 28´ Seidler (Künstner), 29´ Rick (Kozár), 31´ Holý (Seidler), 32´ Rešetár (Seidler), 40´ Štrajt (Rick) – 8´ Patrman, 39´ Daněk (Jelínek)

Karty: nikdo - nikdo

Rozhodčí: Černý, Dragoun - Laštovička