Interobal vstoupil do ligy vítězně

Konec srpna již tradičně znamená start ligové sezóny. K prvnímu utkání nového ročníku 2022/23 vycestovali hráči Plzně do Liberce. V repríze jarního čtvrtfinále nedali domácímu FTZS šanci a porazili jej vysoko 8:1. Zářil zejména Lukáš Rešetár, který svoji 16. ligovou sezónu nastartoval bilancí 3+3!

Úvod utkání nabídl šance na obou stranách, skóre se však až do 8. minuty nezměnilo. První branku Interobalu v soutěži si vzal na starost střelec Michal Seidler, který využil zaváhání brnakáře Liberce. Vzápětí skóre rychle narůstalo a ve 14. minutě už Plzeň vedla po dalších trefách Gabriela Ricka, Michala Holého a druhé trefy Michala Seidlera 4:0. Toto skóre vydrželo až do konce poločasu a Plzeňští odcházeli do šatny spokojeni.

Interobal i ve druhém dějství aktivně ovdládal hru. Bůra ve 27. minutě završil Michal Holý, přičemž pravděpodobně překonal svůj rychlostní rekord. Následně domácí snížili zásluhou Marka Bíny na 1:5. Poté si vzal slovo kapitán Západočechů Lukáš Rešetár a svými třemi trefami v rozmězí tří minuty posunul stav až na konečných 8:1 pro Plzeň.

OHLASY PO UTKÁNÍ:

Karel Vrabec (trenér Liberce): „Myslím si, že jsme si zasloužili dát víc gólů. Mrzí nás všechny nevyužité šance, kterých bylo poměrně dost na to, s jakým jsme hráli soupeřem. Plzeň nám ukázala, jak být produktivní. Rozhodla kvalita v jednotlivých herních situacích. Rozhodně se máme co učit.“

Lukáš Němec: „Zápas jsme si zasloužili vyhrát. Bylo to o tom, kdy dáme první gól. Jakmile jsme ho dali, začalo nám to tam padat a zbytek utkání jsme kontrolovali. Přesně takhle jsme chtěli sezónu začít!“

FTZS LIBEREC - SK INTEROBAL PLZEŇ 1:8 (0:4)

FTZS Liberec: Dlask, Vogt - Bína M., Bína P., Knejzlík, Benek, Novotný, Daněk, Bialek, Žoček, Janouš, Kazda, Jelínek

SK Interobal Plzeň: Němec, Vahala - Rick, Rešetár, Buchta, Kozár, Holý, Křivánek, Štrajt, Knobloch, Seidler, Maur, Künster

Branky: 30´ Bína M. (Bína P.) – 8´ Seidler (Rešetár), 10´ Rick (Kozár), 11´ Holý (Rešetár), 14´ Seidler (Němec), 27´ Holý (Rešetár), 32´ Rešetár (Künstner), 33´ Rešetár (Křivánek), 34´ Rešetár (Seidler)

Karty: 18´ Knejzlík – 18´ Holý

Rozhodčí: Řeháček, Milner - Nagy