Interobal odvezl z Chrudimi bod

Velká šlágr 4. kola 1. Futsal ligy se odehrál ve sváteční středu 28. září v Chrudimi. Plzeňští jeli na východ Čech s cílem neprohrát. To se jim díky výborné hře bez brankáře povedlo a z horké půdy odvezli cennou remízu 3:3.

Úvod zápasu přinesl obrovskou šanci Dušana Künstnera, který si však tváří v tvář gólmanovi domácí vylámal zuby na jeho pravé ruce. Vzápětí tak domácí trestali a do vedení je poslal Max. V utkání hraném ve vysokém tepu bylo Plzeňákům o něco hůře v 16. minutě. Na rozdíl dvou gólů zvýšil na dvakrát zakončující Pavel Drozd. Interobal tak vsadil na risk a Lukáš Rešetár naskočil v brankářském dresu. Risk byl zisk a v dvě minuty před poločasem snížil Peter Kozár. Stav 2:1 vydržel až do konce úvodní dvacetiminutovky.

Domácí si vzali dvoubrankové vedení zpět po povedené akci, kterou zakončil David Drozd. Marek kopecký tak opět do brankářského navlékl Lukáše Rešetára a Plzeň začala dohánět dvoubrankové manko. Z něj po dvou minutách umazal Michal Holý, který ve 32. minutě se štěstím procedil míč do sítě. Závěrečný tlak Plzně také přinesl ovoce. Vyraženou střelu Petra Kozára si našel Lukáš Rešetár, který ideálně předložil volnému Michalu Seidlerovi, který z úhlu srovnal na 3:3 necelé 3 minuty před koncem. Závěr zápasu další šanci nepřinesl a oba týmy si body podělily.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Martin Doša (hráč FK Chrudim): „Diváci si museli přijít na své. Myslím si, že čtyři na čtyři jsme měli více ze hry, dostali jsme tři góly v power-play. Trénovali jsme to poctivě, ale přišlo mi to chaotické, měli jsme i trochu smůly. Musíme si s tím poradit lépe. Co se dá dělat, měli jsme to udržet a zápas by se hodnotil úplně jinak.“

Michal Seidler: „Bod z Chrudimi je pro nás hodně cenný. Jeli jsme tam neprohrát a to se podařilo. Bojovali jsme a z naší dobře secvičené power-play se nám podařilo srovnat dvougólové manko. Chtěl bych poděkovat našim fanouškům, kteří za námi přijeli a udělali skvělou atmosféru!“

FK CHRUDIM - SK INTEROBAL PLZEŇ 3:3 (2:1)

FK Chrudim: Dudu (Javorski) – Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Capinha, Doša, Everton, Radovanovič, Slováček (C), Balog, R. Mareš, Kubát

SK Interobal Plzeň: Němec (Vahala) – Holý, Seidler, Rešetár (C), Künstner, Buchta, Kozár, Rick, Křivánek, Štrajt, Knobloch, Maur

Branky: 3´ Max (D. Drozd), 16´ P. Drozd (Koudelka), 30´ D. Drozd (Koudelka) – 19´ Kozár (Holý), 32´ Holý (Rick), 38´ Seidler (Rešetár)

Karty: 22´ Radovanovič, 29´ Conde (trenér), 33´ Dudu, 35´ Doša – 10´ Němec, 14´ Rešetár, 21´ Holý

Rozhodčí: Čep, Černý – Jurča