Plzeňští si doma poradili se Slavií

Po reprezentační přestávce měli před sebou hráči Interobalu další ligovou výzvu. Devítigólové představení svěřenci Marka Kopeckého zvládli úspěšně a nadále okupují špičku tabulky bez jediné porážky.

Gólový účet zápasu se otevřel velmi rychle. Už po půl minutě si hostující kapitán Homola srazil nástřel Michala Holého do vlastní sítě. Na druhou branku zápasu se čekalo do 19. minuty, kdy se nádherně trefil Lukáš Křivánek. Výsledkem 2:0 také první poločas skončil.

Slávistům se podařilo snížit ve 28. minutě zásluhou Kuchty. Prakticky ihned domácí reagovali dalším gólem, který měl stejný příběh, jako první branka utkání. Vzápětí už na 4:1 zvyšoval Michal Seidler. Slavia však znovu korigovala, když byl u dorážky v brankovišti včas Ševčík. Klid na plzeňské sálovky dodal ve 37. minutě pohledným gólem Dušan Künstner a zanedlouho svou druhou trefou v utkání Lukáš Křivánek. Několik vteřin před koncem ještě snížil slávista Havrda na konečných 6:3.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Michal Seidler: „Utkání jsme zvládli, ale udělali jsme si ho sami těžší, než jsme chtěli. Naštěstí jsme na snížení Slavie rychle reagovali a nakonec o tři góly v klidu vyhráli. Musíme teď ale kvalitně zregenerovat, abychom v pátek byli znovu připraveni zahrát na 100%.“

Adam Vondráček (hráč SK Slavia Praha): „Je to škoda, myslím si, že jsme hráli docela dobře, ale inkasovali jsme laciné branky po různých odrazech do naší branky. Mohli jsme pomýšlet i na lepší výsledek, ale nepřálo nám. Po přestávce jsme šli už do rizika, ze kterého pramenily některé chyby. Pro mne osobně to bylo po dlouhé pauze hodně náročné, ale po prvním zákroku ze mne nervozita spadla. Jsem moc rád, že jsem zpátky.“

SK INTEROBAL PLZEŇ - SK SLAVIA PRAHA 6:3 (2:0)

SK Interobal Plzeň: Vahala (Němec) – Rešetár (C), Holý, Seidler, Künstner, Rick, Buchta, Kozár, Křivánek, Štrajt, Knobloch, Maur

SK Slavia Praha: Vondráček (Žežulka) – Záruba, Homola (C), Sita, Jošt, Vaktor, Hrdina, Kuchta, Ševčík, Brychta, Havrda, Tillinger, Kuča

Branky: 1´ vlastní, 19´ Křivánek (Seidler), 28´ vlastní, 30´ Seidler (Rešetár), 37´ Künstner (Seidler), 39´ Křivánek (Holý) – 28´ Kuchta (Ševčík), 34´ Ševčík (Havrda), 40´ Havrda (Ševčík)

Karty: 32´ Kozár - 31´ Hrdina

Rozhodčí: Kaštánek, Chládek – Pelikán