Tři body a čisté konto s Démony

Páteční večer 18. listopadu zavedl do Plzně hráče z České Lípy. Domácí Interobal potvrdil roli favorita a zvítězil 4:0. Hlavní postavou utkání byl brankář Lukáš Němec.

Skóre utkání otevřel po pěti minutách mladík Adam Knobloch, který se pohotově dostal k dorážce a poslal domácí do vedení. O minutu později zvýšil vedení nádherným dloubákem Michal Seidler, jenž využil asistence brankáře Lukáše Němce. Domácí hráči Interobalu se i nadále tlačili do koncovky, zvyšování skóre však mařil výborně chytající Lukáš Lecjaks, který je odchovancem plzeňského celku. Skóre 2:0 zvítilo na tabulích až do konce prvního poločasu.

Střelci domácích se nadále intenzivně snažili, nebylo jim však přáno. Vše do svých rukou tak vzal brankář Lukáš Němec, který při power-play soupeře vyslal míč přes celé hřiště do prázdné branky. Na konečných 4:0 upravil ve správnou chvíli na správném místě postavený Lukáš Rešetár, který dorazil předchozí střelu Michala Seidlera, která zamířila do tyče.

Interobal tak nadále zůstal na domácím hřišti stoprocentní a zůstal v čele ligové soutěže. Příští utkání ho čeká na palubovce Ústí nad Labem.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Dušan Künstner: „Chtěli jsme do zápasu vstoupit rychlými góly, což se nám povedlo. Bohužel jsme nedokázali skóre navyšovat, ale dobře jsme bránili a nepouštěli soupeře do šancí. Výsledek nakonec odpovídá průběhu zápasu a jsme rádi, že jsme neinkasovali.“

Tomáš Abrham (hráč České Lípy): „První poločas Plzeň držela míč na futsalkach, ale naše defenzíva vydržela až na dva šťastné góly a do šatny se šlo za stavu 2:0. Druhý poločas bych řekl, že už nějaká šance z naší strany byla, ale nepadlo to tam. Poté se otevřela hra a Plzeň nás potrestala při hře bez gólmana.“

SK INTEROBAL PLZEŇ - FC DÉMONI ČESKÁ LÍPA 4:0 (2:0)

SK Interobal Plzeň: Němec (Vahala) – Rešetár (C), Holý, Seidler, Künstner, Rick, Kozár, Knobloch, Křivánek, Štrajt, Maur, Buchta

FC Démoni Česká Lípa: Lecjaks (Kirov) – Havrda, Jákl, Abrham, Rozboud, Zapletal (C), Rott, Mešič, Bejda, Fichtner

Branky: 5´ Knobloch (Křivánek), 6´ Seidler (Němec), 34´ Němec, 36´ Rešetár (Seidler)

Karty: nikdo - nikdo

Rozhodčí: Mollinger, Chládek – Šmíd