Plzeň udolala urputný Perštejn

Velmi pohledné a zajímavé utkání nabídl páteční večer 2. prosince. Interobal v domácím prostředí hostil Spartak Perštejn. Nováček soutěže ukázal, že má kvalitu a domácího favorita značně prověřil. Plzeň za výhrou dotáhl hattrickem Michal Seidler.

Oba týmy se v úvodu utkání střídaly ve tvoření náznaků šancí. Jako první se měnilo skóré zásluhou Plzeňáků v 8 minutě. Ondřej Vahala rozjel protiútok, z něhož se tečovanou střelou, která zapadla do horního rohu branky, prosadil Peter Kozár. Vzápětí však domácí podcenili průnik hostujícího hráče po lajně a Caio byl následně sám před Ondřejem Vahalou a srovnal na 1:1. Stejně rychle však reagovala Plzeň. Krásnou kombinací, kdy se všichni domácí dotkli míče, se proťukali až k zakončení Michala Holého do odkryté branky. Perštejn prohrával o gól a rozhodl se pro hru bez brankáře už v 15. minutě utkání. Toho Plzeň využila a hru s odkrytou brankou potrestala. Michal Holý vystihl rozehrávku Perštejna na své polovině a nástřel směr prázdná svatyně ještě přizvedl Michal Seidler. Na poločasových 4:1 v poslední minutě upravil znovu Michal Holý, který na zadnici tyči nepohrdl přihrávkou Lukáše Rešetára.

Start druhé půle byl pro domácí jak z říše hororových snů. Nejprve Perštejn snížil zásluhou Kilijána na 2:4 z jeho pohledu. Poté Lukáš Rešetár a Gabriel Rick zahodili obrovské šance, načež hosté snížili na rozdíl jednoho gólu, když se trefil Tavares. V tu chvíli asi každý příznivec Interobalu znervózněl. Dvougólový náskok si přeci jen Plzeň vzala zpět, když se po ráně Michala Seidlera vykutálel míč k Petru Kozárovi, který nejlepšímu střelci ligy nabil podruhé a ten už vše prostřelil. Z následné akce to mohlo být znovu jen o gól, perštejnští však jen orazítkovali tyč. Závěrečná power-play hostů ke snížení nevedla, naopak s klaksonem ještě završil hattrick Michal Seidler, který zužitkoval výhoz Ondřeje Vahalu před prázdnou branku.

Plzeň tak vybojovala sedmou výhru v řadě, byť se na ni tentokrát proti nepříjemnému soupeři nadřela.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Michal Holý: „Byl to těžký zápas, který jsme si udělali ještě těžší. Perštejn hrál velice dobře, přesto jsme o půli vedli 4:1. Na začátku druhého poločasu jsme nedali několik šancí, naopak soupeř náskok dotáhl. Naštěstí jsme potom zase odskočili a power-play ubránili. Vybojovali jsme cenné tři body.“

Jiří Baran (hráč Perštejna): „Za dnešní zápas bych chtěl týmu poděkovat. Hráli jsme skvělý zápas, myslím že jsme Plzeň hodně zaskočili. Škoda jen, že to nestačilo na nějaký bodík.“

SK INTEROBAL PLZEŇ - TJ SPARTAK PERŠTEJN 6:3 (4:1)

SK Interobal Plzeň: Vahala (Němec) – Holý, Seidler, Künstner, Rešetár (C), Kozár, Křivánek, Rick, Buchta, Knobloch, Maur, Štrajt

TJ Spartak Perštejn: Gabriel (Novák) – Baran (C), Belej, Holman, Caio, Tavares, Klíma, Chmelan, Kiliján

Branky: 8. Kozár (Vahala), 12. Holý (Künstner), 15. Seidler (Holý), 20. Holý (Rešetár), 34. Seidler (Kozár), 40. Seidler (Vahala) – 10. Caio (Baran), 22. Kiliján (Caio), 30. Tavares (Kiliján)

Karty: 33. Seidler – 14. Tavares

Rozhodčí: Lafek, Kaštánek – Špindlerová