Plzeň porazila Mělník a ligu vede o 8 gólů

Předposlední domácí utkání v základní části odehráli plzeňští futsalisté v pátek proti Olympiku Mělník. Po nepřesvědčivé první půli se střelci domácích naplno probudili po přestávce a zvítězili nad svým soupeřem o deset branek. Nadále tak hráči Interobalu okupují první příčku tabulky, byť se jim o dva góly v rozdílu skóre ztenčil náskok.

Marek Kopecký vyslal svůj do zápasu s pozměněnou sestavou. Místo Michala Holého a Lukáše Rešetára nastoupila dvojice Dušan Künstner a Lukáš Křivánek. Právě tito dva se zasloužili o první dva góly Plzně v zápase, v obou případech zakončoval druhý jmenovaný. Na konci 17. minuty se dokázal Mělník prosadit po standardní situaci a vnesl do haly napětí. Do poločasu ještě dokázal vrátit domácím dvougólové vedení Caio. Na světelné tabuli svítil po dvaceti minutách stav 3:1.

Do druhé půle už Plzeň nastoupila v plné síle. Do hry se vrátil nejdříve Michal Holý, později také Lukáše Rešetár. A góly v síti hostů začaly přibývat. Postupně se prosadili Michal Seidler, Peter Kozár, podruhé v utkání Caio, po zranění nabuzený Tomáš Vnuk, kapitán Lukáš Rešetár a podruhé v utkání Michal Seidler. Rázem to bylo ve 33. minutě už 9:1 pro domácí. Marek Kopecký v závěru zavelel ke hře bez brankáře. Zelený dres si navlékl Michal Holý, který z první střely v této situaci rozvlnil síť. V závěru se mu podařilo skórovat ještě jednou z bezprostřední blízkosti a dal tak výsledku finální podobu. Plzeň doma porazila Mělník 11:1.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Marek Kopecký: „Výsledek vypadá jednoznačně, ale první poločas vůbec nebyl dobrý z naší strany. Běhali jsme všude a nikde, Mělník dobře držel balón a asi jsme si mysleli, že to všechno půjde samo. Vůbec jsme se do toho nemohli dostat, i když jsme gólové šance měli. Museli jsme už v průběhu první půle udělat změny v sestavě a vrátit do hry naše automatismy. Druhý poločas jsme k tomu přistoupili úplně jinak, začali jsme hrát aktivně, agresivně a ten výsledek druhé půle mluví za vše.“

Radek Šiler (hráč Mělníka): „První půle byla z našeho pohledu vyrovnaná, ale do druhé se nám nepodařilo vstoupit vůbec dobře. Teď už se musíme soustředit na příští týden.“

SK INTEROBAL PLZEŇ - SK OLYMPIK MĚLNÍK 11:1 (3:1)

SK Interobal Plzeň: Němec (Vahala) – Diece, Caio, Buchta, Knobloch – Seidler, Vnuk, Křivánek, Künstner – Rešetár (C), Holý, Rick, Kozár

SK Olympik Mělník: Buchvak (Bouška) – Vokoun (C), Nečas, Machytka, Šiler – M. Sváta, Novotný, Joao Carlos, Hruška – Gabčo, J. Sváta

Branky: 4. Křivánek (Künstner), 14. Křivánek (Künstner), 19. Caio (Diece), 23. Seidler (Holý), 29. Kozár (Diece), 30. Caio, 31. Vnuk (Seidler), 32. Rešetár (Holý), 33. Seidler (Vnuk), 35. Holý (Seidler), 39. Holý (Vnuk) – 17. M. Sváta (Joao Carlos)

Karty: 36. Rick, 37. Rešetár – 20. Novotný, 22. Šuba (vedoucí)

Rozhodčí: Mollinger, Chládek – Pelikán