10. SKUP Olomouc 2 16:43 1
11. Žabinští Vlci Brno 2 14:41 1

Kompletní tabulka

Tři zápasy a hotovo, Plzeň je v semifinále

V nejkratším možném čase se plzeňští futsalisté stali prvním semifinalistou play-off 1. Futsal ligy. O postupu rozhodlo středeční utkání, ve kterém hráči Interobalu nejprve povolili Perštejnu jít do vedení, následně však přitáhli a načepovali hostům dvanáctku.

Spartak se ujal vedení ve 4. minutě po úspěšném brejku. Rychlá reakce však přišla ze sálovky Tomáše Vnuka a bylo srovnáno. Do poločasu se na domácí straně ještě parádně trefil Lukáš Křivánek a Caio. O půli tak platil stav 3:1 pro domácí tým.

Druhá půle se změnila v gólovou show. V prvních čtyřech minutách se Plzeňáci čtyřikrát prosadili a soupeři odskočili na rozdíl šesti gólů. Skóre do konce zápasu vrostlo až na konečných 12:1. Pod trefa Interobalu se podepsalo hned osm střelců, mezi kterými se zadařilo i dalším mladým hráčům Adamu Knoblochovi a Dušanu Künstnerovi.

Plzeň se tak prostřílela potřetí za sebou do semifinále play-off. Soupeře do další fáze soutěže se dozví v příštích dnech.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Michal Seidler: „Trenér dal dneska šanci našim mladým a ti se odvděčili velmi dobrým výkonem. Zápas jsme měli pod kontrolou a ve druhém poločase ho definitivně rozhodli. Byla to zajímavá série a chtěl bych pochválit fanoušky obou týmů, že na všech zápasech udělali skvělou kulisu!“

Jaroslav Holman (hráč Perštejnu): „Dnes jsme již v druhém poločase očividně neměli síly a Plzeň potvrdila svou kvalitu. V první ligové sezóně jsme si cíl splnili a nyní již musíme koukat na sezónu další. Soupeři gratulujeme k postupu.“

SK INTEROBAL PLZEŇ - TJ SPARTAK PERŠTEJN 12:1 (3:1)

SK Interobal Plzeň: Němec (Vahala) – Künstner, Buchta, Knobloch, Křivánek – Vnuk, Caio Henrique, Diece, Rick – Holý, Rešetár (C), Seidler, Kozár

TJ Spartak Perštejn: Novák (Treml) – Klíma, Cesar Caio, Chmelan, Baran (C) – Holman, Polanský, Belej, Salák

Branky: 5. Vnuk, 9. Křivánek (Knobloch), 11. Caio Henrique (Vnuk), 21. Seidler (Kozár), 22. Kozár (Seidler), 23. Knobloch, 24. Křivánek (Künstner), 28. Künstner (Němec), 31. Holý (Seidler), 37. Knobloch, 38. Künstner (Seidler), 40. Seidler (Rešetár) – 4. Salák (Klíma)

Karty: nikdo - 38. Salák

Rozhodčí: Lasch, Kaštánek – Laštovička