10. SKUP Olomouc 2 16:43 1
11. Žabinští Vlci Brno 2 14:41 1

Kompletní tabulka

24 vteřin chybělo do prodloužení, Plzeň však vzala první bod

Střelecká nemohoucnost hráčů Interobalu zapříčila v prvním semifinálovém duelu se Spartou Praha velké drama! Šestkrát nastřelená konstrukce, neproměněná penalta, ale nakonec vítězná trefa Lukáše Rešetára necelou půlminutu před koncem zajistila vedení Plzně v sérii.

Domácí hráči hned od úvodu diktovali tempo, což praměnilo v první obrovskou šanci Tomáše Vnuka v 8. minutě. Ten na zadní tyči trestuhodně přestřelil téměř odkrytou branku. O čtyři minuty později rozezvučel tyč po rohu Michal Holý. Poslední šanci úvodního dějství měl na sálovce Gabriel Rick, hostujícího brankáře ale nepropálil. První poločas tak skončil bez branek.

Druhý poločas už byl jen na jednu bránu. Plzeň nadále zahazovala šance a trefovala brankovou konstrukci. Hned třikrát ji orazítkoval Caio. Z ojedinělého brejku mohla jít naopak do vedení Sparta, svoji chvíli slávy však zažil Lukáš Němec, který hostující šanci nadvakrát zlikvidoval. V čase 37:50 dostali domácí největší šanci k otevření skóre, když byl faulován Michal Holý a Dušan Künstner si postavil míč ke krátké penaltě. Tu mu však včera bravurní Michal Hůla dokázal chytit a pokračovalo se bez branek. Hosté tlaku domácích však přeci jen podlehli a prodloužení se nekonalo. Aktivitu Dušana Künstnera a Michala Seidlera zužitkoval před brankou Lukáš Rešetár a vystřelil Interobalu první bod v sérii.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Michal Seidler: „Pro diváka to dnes byla asi dobrá podívaná. Hodně šancí, sice málo gólů, ale velké drama. Jsem rád, že se nám podařilo to tam na konci dotlačit. Sparta dobře bránila a doufám, že si s jejich obranou poradíme v pátek lépe. Na závěr bych chtěl pochválit Michala Hůlu, který nám toho strašně moc chytil.“

Marian Baláž (vedoucí týmu Sparty): „Kluci ukázali charakter, nebyli jsme daleko od jiného výsledku. Dokázali jsme si, že jim stačíme, ale to co si vytvoříme, musíme dávat. V pátek se pokusíme vyhrát a srovnat stav serie.“

SK INTEROBAL PLZEŇ - SPARTA PRAHA 1:0 (0:0)

SK Interobal Plzeň: Němec (Vahala) – Holý, Rešetár (C), Seidler, Vnuk – Rick, Kozár, Diece, Caio – Knobloch, Buchta, Křivánek, Künstner

Sparta Praha: Hůla (Cristiano) – Brahimi (C), Rukovci, Hora, Kelmendi – Formánek, Kočovský, Matheus, Mottl, Kraus, Mikus

Branky: 40. Rešetár (Seidler)

Karty: nikdo - nikdo

Rozhodčí: Černý, Chládek - Lafek