Plzeň je po roce ve finále, Spartě nedala šanci

Třetí semifinálové utkání v Městské sportovní hale v Plzni mělo jasný průběh. Úterní utkání doprovázela parádní atmosféra s velmi slušně zaplněnými ochozy. Interobal nasázel Spartě devět gólů a zaslouženě postoupil potřetí v řadě do finále.

Plzeňští se od úvodu tlačili dopředu. Jako první se prosadil v 5. minutě Michal Seidler, který přehodil brankáře. V dalších příležitostech zastavovaly střelce Plzně tyče a brankář Michal Hůla. To platilo i v 17. minutě, když ve třetím utkání nedokázali Plzeňáci proměnit třetí krátkou penaltu. Tentokrát bych vychytán Gabriel Rick. Domácí to však nemrzelo dlouho, neboť za minutu a půl upravil na poločasových 2:0 Tomáš Vnuk.

Naděje hostů na zdramatizování utnul hned v první minutě druhé půle Lukáš Rešetár, který zvyšil na 3:0. Další branky do sítě soupeře pak přidali Michal Holý, poprvé v semifinále se trefil i Caio na kterého navázal i Gabriel Rick. Hosté dokázali tři a půl minuty před koncem snížit na 1:6, načež domácí odpověděli dalšími dvěma trefami. Podruhé se trefili Caio a také Michal Holý, který se radoval zásluhou Tomáše Vnuka, který předvedl svoji genialitu. Minutu před koncem Sparta znovu snížila, ale poslední slovo si vzal Adam Knobloch, který nádherně zakončil a dal výsledku finální podobu 9:2.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Michal Holý: „Série byla taková, jakou jsme si ji udělali. Opět jsme se v prvním poločase trápili v zakončení, když nám to tam nechtělo spadnout. Naštěstí jsme potom ve druhé půli Spartě ve skóre utekli a zápas už se dohrával. Moc děkujeme našim fanouškům, že nás přišli podpořit a těším se na ně znovu ve finále!“

Cristiano (hráč Sparty): „Dnes jsme věděli, že to bude ohromně náročný zapas. Chtěli jsme to zkusit, nevyšlo to. Gratuluji soupeři k postupu do finále.“

SK INTEROBAL PLZEŇ - SPARTA PRAHA 9:2 (2:0)

SK Interobal Plzeň: Vahala (Němec) – Holý, Rešetár (C), Seidler, Vnuk – Křivánek, Rick, Caio, Künstner – Buchta, Diece, Kozár, Knobloch

Sparta Praha: Hůla (31. Cristiano, Plecitý) – Rukovci, Kelmendi, Brahimi (C), Hora – Formánek, Vrchota, Matheus, Mottl, Winter

Branky: 5. Seidler (Holý), 19. Vnuk (Rešetár), 21. Rešetár (Holý), 28. Holý (Vnuk), 35. Caio (Křivánek), 36. Rick (Caio), 37. Caio (Křivánek), 38. Holý (Buchta), 40. Knobloch (Caio) – 37. Kelmendi (Hora), 40. Kelmendi (Brahimi)

Karty: nikdo - 18. Hůla, 28. Rukovci

Rozhodčí: Lasch, Kaštánek – M. Vlašič