SK Interobal Plzeň

Oficiální stránky futsalového klubu
SK Interobal Plzeň
www.futsalplzen.cz

SK Interobal Plzeň
SK Slavia Praha

5. kolo, Čt 15.11 20:15

SK Interobal Plzeň 0
SK Slavia Praha4

FT Zlej sen Liberec

7. kolo, Pá 09.11 20:00

SK Interobal Plzeň 11
FT Zlej sen Liberec4

SK Interobal Plzeň

6. kolo, Pá 02.11 20:30

Svarog FC Teplice3
SK Interobal Plzeň 0

SK Interobal Plzeň

Po 08.10 20:00

AC Sparta Praha4
SK Interobal Plzeň 2

SK Interobal Plzeň

4. kolo, St 03.10 19:30

AC Sparta Praha5
SK Interobal Plzeň 2

Helas Brno

3. kolo, Pá 28.09 20:00

SK Interobal Plzeň 6
Helas Brno2

SK Interobal Plzeň

2. kolo, Pá 14.09 20:30

SK Olympik Mělník4
SK Interobal Plzeň 2

FC Jerigo 1994 Plzeň

St 12.09 18:00

SK Interobal Plzeň 2
FC Jerigo 1994 Plzeň0

FK ERA-PACK Chrudim

1. kolo, Pá 07.09 20:30

SK Interobal Plzeň 4
FK ERA-PACK Chrudim8

Southend Futsal Club

Čt 30.08 17:50

SK Interobal Plzeň 6
Southend Futsal Club1

VŠB-TU Ostrava

8. kolo, Po 19.11 19:30

SK Interobal Plzeň
VŠB-TU Ostrava

FC Démoni Česká Lípa

10. kolo, Pá 07.12 20:00

SK Interobal Plzeň
FC Démoni Česká Lípa..

SK Interobal Plzeň

11. kolo, Pá 14.12 20:00

Bazooka CF Uherské Hra..
SK Interobal Plzeň

SK Interobal Plzeň

12. kolo, Pá 04.01 20:00

FK ERA-PACK Chrudim
SK Interobal Plzeň

SK Olympik Mělník

13. kolo, Pá 11.01 20:00

SK Interobal Plzeň
SK Olympik Mělník

SK Interobal Plzeň

14. kolo, Pá 18.01 19:30

Helas Brno
SK Interobal Plzeň

AC Sparta Praha

15. kolo, Pá 25.01 20:00

SK Interobal Plzeň
AC Sparta Praha

SK Interobal Plzeň

16. kolo, So 09.02 15:00

SK Slavia Praha
SK Interobal Plzeň

Svarog FC Teplice

17. kolo, Pá 22.02 20:00

SK Interobal Plzeň
Svarog FC Teplice

SK Interobal Plzeň

18. kolo, Pá 01.03 19:30

FT Zlej sen Liberec
SK Interobal Plzeň

Radek Lobo: Chceme do finále!

Radek Lobo: Chceme do finále!

Dva týdny zbývají do startu nového ročníku VARTA futsal ligy. A bronzový tým uplynulé sezóny Interobal Plzeň má opět nejvyšší cíle. Po historickém úspěchu v ročníku 2017/18 chce letos do finále, jak v rozhovoru vyhlašuje finanční ředitel klubu Radek Lobo. XXX FOTO: Michal Pavlík

Radku blíží se start nové sezóny, vnímá vedení Interobalu nervozitu, jaký bude vstup do soutěže proti Chrudimi v pátek 7.září?

Nervozita pomalinku začíná, máme za sebou přípravné zápasy a tým už se dostává do zápasového tempa, tak určitě nervozita roste. A silou soupeře v prvním kole dvojnásob. Chrudim nás určitě prověří nejvíc, jak asi kdo v lize může. Bude to takový lakmusový papírek, jak na tom jsme.

Asi si nemůžete dávat menší cíle než v minulé sezóně. Snem je tedy finále nebo pomýšlíte nejvýš?

My jsme před loňskou sezónou vyhlásili tříletý program, kdy jsem řekl, že za tři roky chceme titul. První úkol jsme splnili, to byla bronzová medaile. Pro letošní sezónu je cíl finále a pochopitelně pokud ve finále budeme, nebudeme hrát na stříbrné medaile, ale zkusíme ligu vyhrát už letos. Ale bude hodně vyrovnaná, zejména těch pět, šest mužstev, která budou hrát nahoře. Takže těžko předjímat. Cílem je finále, a když budeme mít sportovní štěstí, může se povést ještě víc.

Vašim slovům odpovídá i letní pohyb v kádru. Jak se podařilo dostat z Chrudimi, z nejlepší české adresy do Plzně Lukáše Rešetára?

On je hlavně nejlepší hráč Chrudimi za uplynulé sezóny, aniž bych chtěl snižovat ostatní hráče ERA-PACKu. Ale Lukášův zájem vrátit se na západ Čech trvá už delší dobu. Před loňskou sezónou jsme to ještě nedotáhli, ale domluvili jsme se, že si po sezóně zavoláme, řekneme si co a jak. To jednání bylo oboustranně rychlé a korektní, Lukáš projevil velký zájem u nás hrát.

Druhou zvučnou posilou se stal Michal Kovács, další navrátilec do plzeňského týmu..

Co se týká Michala Kovácse, je to další velezkušený hráč národního týmu, který má po herní stránce nám co dát. Zejména po tom, kdy si Miki Štrajt vybírá řekněme mateřskou dovolenou, tak Michal Kovács bude ten náš střelec. Potvrdil to i na přípravných zápasech v Německu, kdy z desítek a přímých kopů dával góly. Je to hráč, který ví, kam si stoupnout, umí číst hru, má velký přehled, tak pro nás stoprocentně bude velkou posilou.

Z Vysokého Mýta, které nakonec bude hrát druhou ligu, přišel do týmu Interobalu Václav Sklenář. Proč jste si jej vyhlídli?

Venca Sklenář je pivot, kterého potřebujeme, je to zase hráč pro jiné úkoly na hřišti. Až odstraní nějaký svůj handicap ve fyzické přípravě, bude na hřišti platný, o tom jsem přesvědčený.

Měl by tedy nahradit Tomáše Štveráka, se kterým se klub nedohodl na podmínkách nové smlouvy?

Tomáš Štverák nebude dál působit v A mužstvu, takže pochopitelně je to jakoby pivot za pivota. Ale myslím, že Vašek je typologicky jiný hráč než Tomáš Štverák. Takže uvidíme, zda bude náhradou. Nicméně měl by hrát na stejném postu, jako hrával Tomáš.

Změna proběhla také v realizačním týmu, kdy na lavičce osiřel David Frič. Proč skončil v pozici trenéra Petr Kučera a přechází na post sportovního manažera?

Víceméně to vzniklo po dohodě vedení klubu s Petrem Kučerou, který projevil přání působit na jiné pozici v klubu. Na lavičce už se cítil po těch letech trochu opotřebovaný, takže jsme mu rádi vyšli vstříc. Dostal funkci sportovního manažera, která nám v minulých letech chyběla. Zhostil se toho velmi dobře a budu rád, když spolupráce bude pokračovat tak, jak začala. Chci po něm hlavně komunikaci napříč klubem mezi jednotlivými kategoriemi. Náplní jeho práce bude vyhledávání nových talentů, jednání se stávajícímu hráči. Zkrátka práce sportovního manažera, který tady zatím nebyl. A Petr má díky svým hráčským a trenérským zkušenostem předpoklady, aby tuhle práci dělal dobře.

Domácí zápasy bude Interobal hrát opět v hale na Lokomotivě?

Domácí zápasy se budou hrát všechny na Lokomotivě, myslím, že dva jsou v hale Loko 3, která se dostavuje. Po loňské sezóně, kdy se nám splnil jeden veliký sen a zaplnili jsme celou Lokomotivu na páté utkání proti Spartě Praha, máme nejvyšší ambice i po té divácké stránce. Chtěli bychom mít co nejvyšší návštěvnost, aby na nás lidi chodili. Ale to se bude hodně odvíjet od výsledků mužstva, jak se bude hrát. Na vyhrávající týmy se chodí, na prohrávající méně.

A jaké výsledky by uspokojily vás?

Samozřejmě co nejvíc výher a co nejlepší pozice pro play-off.. Tak abychom byli nachystaní na útok na to finále. Aby bylo co nejméně zranění a abychom měli z futsalu všichni radost.

Radost vám asi příliš neudělal konec B týmu, který si vloni dobře vedl ve druhé lize…

Bohužel, předpokládali jsme, že se rozjede divize C, která se nakonec nerozjela, takže jsme se ocitli v nezáviděníhodné situaci, že tady máme hráče, o nichž víme, že se v začátku sezóny nevejdou do kádru A-mužstva. Takže jsem oslovil logicky Jerigo, co by plzeňský klub, který působí ve druhé lize. S nimi jednáme o možném hostování. A jednáme také s druholigovým Kladnem, kde bychom chtěli nechat hrát zejména naše mladé hráče, aby získali zkušenosti. Tím jak se to vyvinulo, bylo odhlášení druhé ligy chybou, nikoli ale z naší strany.

Naopak určitě doufáte, že mládež Interobalu naváže na výbornou minulou sezónu..

To nepochybně, loňská sezóna byla velkým úspěchem, zisk titulu v kategorii U19. Jsem moc rád, že se nám podařilo udržet Tomáše Kadlece a Patrika Mičkala jako trenéry, oba dva vedoucí mužstev, kteří s nimi tvoří prima partu. A očekávám, že v této sezóně se zvedne úroveň U 17 a bude úspěšně bojovat v tom novém formátu.  Jelikož letos nebude final four, bude se to počítat do celkové tabulky- A já doufám, že jak U19, tak U 17 budou pravidelně bodovat od začátku a že minimálně v jedné kategorii ten obrovský úspěch zopakujeme.

Zmínil jste titul v kategorii U 19, mají junioři šanci prosadit se na hřiště v áčku, nabitém skvělými hráči?

Někteří s námi už trénují, jiní mají ještě čas a necháme je hrát za juniorku. Hráči jako Zajíček nebo Lecjaks mohou pomýšlet na to, že by už v této sezóně za áčko mohli naskočit. Tomáš Buchta už je víceméně součástí A týmu. Pokud si sami sobě tu kariéru nezkazí, tak ji mají rozjetou velmi dobře. A když budou mít v hlavně srovnáno, co chtějí, mohou se ve futsale dostat jednou hodně vysoko, protože jsou to talenti.

A jak je na tom ženský tým Interobalu?

Naše ženské družstvo obsadilo v minulé sezóně páté místo na mistrovství republiky, tak doufám, že letos to bude opět o stupínek lepší a do dvou let také bude medaile. Každou kategorii máme dobře rozjetou a uvidíme, co nám z toho cinkne na konci.

Díky za rozhovor!

Diskuze

Interobal k.s. Město Plzeň Městský obvod Plzeň 3 Pavel Trampota
bezpečnostní agentura Ivana Píclová
SELECT Porsche Plzeň

Počet návštěv: 151721
Posledních 30 dnů: 3806 | Posledních 7 dnů: 1612 | Poslední den: 431

© 2018 SK Interobal Plzeň | Všechna práva vyhrazena | futsal@interobal.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne