Gardenline Litoměřice

20. kolo, St 13.03 19:00

Gardenline Litoměřice..

Z Prahy jsme si body nepřivezli

Po první ligové výhře nad Helasem Brno odcestoval Interobal ke čtvrtému ligovému pokračování do Prahy k utkání se Spartou. Poté, co byli plzenští během prvního poločasu dvakrát ve vedení a v poločase drželi nerozhodný stav 2:2, bohužel slibně rozehrané utkání nedokázali přetavit v bodový zisk.

Utkání na půdě Sparty Praha přitom pro Interobal začalo velmi dobře. Již ve třetí minutě se po dlouhém výhozu ocitl sám před brankou Tomáš Abrham, který míč předložil Michalu Kovácsovi a ten otevřel skóré - 0:1. O pět minut později dokázali z přímého kopu domácí srovnat - 1:1. V té samé minutě jsme ovšem šli zpět do vedení. Po kombinaci Holého s Vnukem vznikla pro plzeňáky situace 2 na 1, Tomáš Vnuk předložil míč Janu Křemenovi před prázdnou branku a ten se zblízka nemýlil - 1:2. Do poločasu ovšem Sparta stihla srovnat, prosadila se v 16. minutě - 2:2. Ve druhém dějství už se prosazovali pouze domácí. Dokázali vstřelit tři branky postupně ve 26., 28. a 33. minutě.

Utkání tedy skončilo výsledkem 5:2. Další ligové utkání čeká Interobal až téměř za měsíc. 2.11. se představíme v Teplicích. Utkání se Slavií Praha bylo z televizních důvodů přesunuto na 15.11.

Ještě předtím je na programu pondělní (8.10.) pohárová odveta se Spartou, která se bude hráč ve Zruči nad Sázavou od 20:00!

Ohlasy k utkání:

Tomáš Vnuk, hráč Interobalu: Ve druhém poločase už jsme neměli tolik šancí, jako v tom prvním. Zápas rozhodlo naše individuální špatné bránění a neproměňování brankových příležitostí v prvním poločase. Do pondělní pohárové odvety se Spartou musíme zlepšit především právě bránění a zachovat klidnou hlavu v přechodové fázi směrem dopředu a v zakončení. Poté máme necelý měsíc na to pořádně potrénovat a pokud budeme nominovaní do reprezentace, tak odehrát kvalitně turnaj ve Finsku.

David Frič, trenér Interobalu: Zápas jsme odehráli prakticky na šest lidí a to rozhodlo. Soupeř byl lepší a zaslouženě vyhrál. My se můžeme odrazit od toho, že jsme zápas poctivě odpracovali, za což bych chtěl hráčům poděkovat. V pondělí musíme být aktivnější směrem dopředu a lépe držet míč.

Statistiky utkání:

AC Sparta Praha: Gerčák (Bezstarosti, Vahala) - Seidler „K“, Dahovský, Novak, Grbeša, Sop, Hora, Jean, Pimpolho, Hrdina, Amrani

SK Interobal Plzeň: Němec (Bartůněk) - Rešetár „K“, Vnuk, Slavík, Sláma, Abrham, Kasýk, Sklenář, Holý, Zajíček, Křemen, Künstner,

Branky: 8´, 16´ a 28´ Grbeša (16´ Novak, 28´ Jean), 26´ Pimpolho (Amrani), 33´ Drahovský (Jean) - 3´ Kovács (Abrham), 8´ Křemen (Vnuk)

Karty: 15´ Novak, 22´ Hrdina - 17´ Kovács, 27´ Abrham

Rozhodčí: Čep, Šenkýř - Kabeláč