Gardenline Litoměřice

20. kolo, St 13.03 19:00

Gardenline Litoměřice..

Interobal nasázel Ostravě 12 gólů

Včera večer Interobal přivítal na domácí palubovce hráče Ostravy. Nováček ligy od úvodu sezóny okupoval chvost tabulky, když si z dosavadních sedmi zápasů neodnesl ani bod. Svou bezbodovou šňůru neprotrhl ani v Plzni, po vynikajících výkonech Holého a Slámy si odvezl příděl 12:0.

Hned od úvodu utkání bylo zřejmé, kdo bude v tomto souboji pánem. Naši hráči si vytvářeli šance od samého úvodu. Jako první rozvlnil síť v 6. minutě po přihrávce Zdeňka Slámy umístěnou ranou Michal Holý. Následovaly další slepené góly. V 10. a 11. minutě se dvakrát prosadil Zdeněk Sláma, který zužitkoval přihrávky Lukáše Rešetára a opět Michala Holého a vychutnal si gólmana hostů. Ve 12. minutě přišel už šestý faul Ostravy, a tak měl Michal Kovács možnost zvýšit z 10m kopu na 4:0, což se mu ranou k tyči povedlo. O několik chvil později nastala po dalším faulu ta samá situace, Kovács byl ovšem z dalším pokusem neúspěšný, jeho střelu vykryl ostravský gólman. Do konce 1. poločasu Ostravští faulovali ještě jednou. Na poločasových 5:0 zvyšoval Michal Holý, který na desítce vystřídal předtím neúspěšného Kovácse.

Střelecký účet druhého poločasu načal ve 25. minutě Jan Křemen, kterému gól připravil Michal Holý. O 3 minuty později završil tvrdou ranou k tyči Zdeněk Sláma hattrick, asistenci si připsal Jan Křemen. Do druhého poločasu Interobal velmi omladil obě čtyřky, do hry se dostali i Tomáš Buchta a Karel Rozboud. První jmenovaný zvyšoval ve 29. minutě po přihrávce Vojtěcha Turka už na 8:0. Druhý jmenovaný nechtěl zůstat pozadu a 7 minut před koncem vstřelil gól na 9:0, přihrál mu na něj Václav Sklenář. Jen o několik vteřin později přišel druhý hattrick zápasu. Jan Křemen poslal míč na nohu Michala Holého, který si vybral velkou dávku štěstí a dal svůj třetí gól v zápase. Ve 36. minutě přišla gólová lahůdka v podání Vojtěcha Turka. Středem hřiště dostal přihrávku od Michala Holého a zády k brance podkopl míč, který přeletěl vyběhnutého gólmana Ostravy. Na konečných 12:0 završoval v té samé minutě střelou mezi nohy opět Tomáš Buchta, kterému opět přihrál Vojtěch Turek.

Plzenští tak zdařile zareagovali na nepovedený zápas se Slavií a to tabulky získali další tři body, které je posunuly na 6. místo. Další domácí utkání je na programu 7.12. proti České Lípě.

Ohlas Tomáše Buchty: Podle tabulky jsme všichni věděli, jak na tom Ostrava je. My už musíme s každým bodovat, proher bylo dost. Mně se hrálo po dlouhé době celkem dobře, rychle jsem se dostal do tempa a podařilo se mi vstřelit dva góly, za což jsem nesmírně rád. První gól byl z brejku, kdy jsem si vyměnil míč s Vojtou (Vojtěch Turek), který mi ho vrátil takřka do prázdné brány. Druhý gól jsem dal opět po přihrávce Vojty, kdy jsem gólmana se štěstím prostřelil mezi nohama.

SK Interobal Plzeň - VŠB TU Ostrava 12:0 (5:0)

Branky: 6´ Holý (Sláma), 10´ Sláma (Rešetár), 11´ Sláma (Holý), 12´ Kovács, 17´ Holý, 25´ Křemen (Holý), 28´ Sláma (Křemen), 29´ Buchta (Turek), 33´ Rozboud (Sklenář), 34´ Holý (Křemen), 36´ Turek (Holý), 36´ Buchta (Turek)

Sestavy:

SK Interobal Plzeň: Bartůněk (Němec) - Rešetár, Rozboud, Sláma, Künstner, Kovács, Turek, Mižár, Holý, Abrham, Buchta, Sklenář, Křemen

VŠB-TU Ostrava: Kodeš - Mikyska, Čenrohorský, Kundrátek P., Uher, Mládek, Kundrátek L., Kyselák, Petr

Rozhodčí: Melinčuk, Henych - delegát L. Smreček