14. kolo, Pá 18.01 19:30

Helas Brno1
SK Interobal Plzeň 9

Plzeň si se Slavií body rozdělila

Strhující souboj dvou potencionálních soupěřů ve čtvrtfinále play-off vítěze neměl. Po velmi atraktivní podíváné plné nastřelených břeven a tyčí si oba týmy ze zápasu odnesly jeden bod po remíze 3:3.

V úvodu utkání si tlak vytvořil Interobal. První čtyřka ve složení Holý - Mižár - Rešetár - Křemen uzamkla domácí před vlastní brankou. Tlak vyvrcholil střelou Lukáše Rešetára do břevna, které načlo jeho střeleckou smůlu v utkání. Slávisté s odpovědí dlouho neotáleli a pro změnu nastřelili tyč Bartůňkovy branky. Velmi vypjatou chvíli viděli diváci v 6. minutě, kdy po dotyku ruky domácího hráče, odpískal rozhodčí krátkou penaltu, kteoru ovšem po poradě se svým kolegou odvolal. Plzeňské to ovšem moc mrzet nemuselo, jelikož je o minutu později poslal do vedení Jaroslav Slavík, který tváří v tvář prostřelil domácího gólmana. Skutečně nádhernou akci předvedli v polivině prvního poločasu Dušan Künstner s Jaroslavem Slavíkem, když se dokázali prokombinovat až ke střele do odkryté branky, druhý jmenovaný ovšem míč zakončil nepřesně a branku minul. Zde se opět ukázalo známé pravidlo nedáš - dostaneš. Slavia ihned z protiútoku vyrovnala na 1:1. Vyrovnaný stav netrval dlouho. Ve 13. minutě poslal hosty do vedení Lukáš Rešetár, když zužitkoval rozehraný roh Jana Křemena. O minutu později měl Rešetár opět smůlu, když po výborném uvolnění orazítkoval tyč slávistické branky. Slavia opět přišla s rychlou odpovědí, Bartůňkovi pomohlo břevno, od kterého se míč odrazil na brankovou čáru a ven z branky. Dvě minuty před koncem poločasu přece jen dokázali domácí srovnat po rozehraném signálu z rohu. Do šaten se tedy šlo za stavu 2:2.

Druhý poločas začal stejně jako ten první. Lukáš Rešetár po dvou minutách opět nastřelil břevno po výborné akci. I druhý poločas se odehrával v duchu nahoru-dolů. Ve 26. minutě šla poprvé do vedení Slavie, když hráči Interobalu ztratili míč na půli hřiště. Již ve 31. minutě si Slavia připsala pátý akumulovaný faul v druhém poločase, který znamenal 10m kop za každý další faul. 8 minut před koncem Interobal srovnal. Po rozehrávce autu Jana Havla se trefil s pomocí teče bránícího hráče Tomáš Abrham. Následně plzeňské podržel Bartůněk, když zneškodnil zakončení Slavie při přečíslení 2 na 1. V posledních vteřinách utkání odpískal rozhodčí Slavii hru rukou, a tak měla Plzeň možnost zahrávat 10m pokutový kop. Michal Holý ovšem míč do sítě nenamířil a body se tak po remíze 3:3 dělily.

Lukáš Rešetár k utkání: Do utkání jsme vstoupili líp, dostali sjme se do vedení, což pro nás bylo hodně dobré. Soupěř sice srovnal, my jsme ovšem opět dokázali jít do vedení. Měli jsme v prvním poločase určitě ještě šance odskočit alespoň do dvoubrankového vedení, to se nám bohužel nepovedlo. V závěru poločasu soupěř navíc srovnal na 2:2. Tenhle stav nás hodně mrzel, protože bych řekl, že jsme těch šancí měli víc. Ve druhé půli jsme zase začli dobře, akorát se to trochu otočilo, protože šla do vedení Slavie. Potom jsme zase museli srovnat my, měli jsme šance. Já osobně jsem měl dneska velkou smůlu, protože jsem trefil dvě břevna a ještě tyčku. Pak jsme vyrovnali a ten zápas se mohl rozhodnout v těch posledních pěti minutách. Slavia měla pět faulů a my jsme věděli, že by nám mohla přijít ještě "desítka". Byl to dobrý zápas, vyrovnaný a čekalo se, kdo to urve na svojí stranu. My jsme na konci tu výhodu myslím poprávu dostali za tu naší aktivitu, ale prostě jsme jí neproměnili, a tak ten zápas skončil vyrovnaně.

SK SLAVIA PRAHA - SK INTEROBAL PLZEŇ 3:3 (2:2)

Branky: 11´ Radovanovič (Krasnič), 18´ Směřička (Pršič), 26´ Jošt (Homola) – 7´ Slavík, 13´ Rešetár (Křemen), 32´ Abrham (Havel)

SK Slavia Praha: Karpiak (Žežulka) – Klíma, Krstevski, Směřička, Jošt, Sita, Pršič, Leovski, Dodo, Radovanovič, Krasnič, Homola (C), Hájek

SK Interobal Plzeň: Bartůněk (Luhový) – Rešetár (C), Mižár, Křemen, Holý, Havel, Slavík, Künstner, Abrham, Sláma, Buchta, Rozboud