SK Interobal Plzeň

Oficiální stránky futsalového klubu
SK Interobal Plzeň
www.futsalplzen.cz

SK Interobal Plzeň
SK Interobal Plzeň

St 17.04 20:00

SK Slavia Praha5
SK Interobal Plzeň 0

SK Slavia Praha

Po 15.04 20:00

SK Interobal Plzeň 5
SK Slavia Praha7

SK Interobal Plzeň

Út 02.04 21:00

SK Slavia Praha4
SK Interobal Plzeň 2

Bazooka CF Uherské Hradiště

22. kolo, Pá 29.03 20:00

SK Interobal Plzeň 6
Bazooka CF Uherské Hra..3

SK Interobal Plzeň

21. kolo, Pá 22.03 20:00

FC Démoni Česká Lípa..2
SK Interobal Plzeň 6

SK Interobal Plzeň

19. kolo, Pá 08.03 20:00

VŠB-TU Ostrava1
SK Interobal Plzeň 4

SK Interobal Plzeň

18. kolo, Pá 01.03 19:30

FT Zlej sen Liberec2
SK Interobal Plzeň 10

Svarog FC Teplice

17. kolo, Út 26.02 20:10

SK Interobal Plzeň 4
Svarog FC Teplice5

AC Sparta Praha

15. kolo, Pá 25.01 20:00

SK Interobal Plzeň 4
AC Sparta Praha5

SK Interobal Plzeň

14. kolo, Pá 18.01 19:30

Helas Brno1
SK Interobal Plzeň 9

Ženy Interobalu vyhrály základní část

Ženy Interobalu vyhrály základní část

Základní část mají velmi úspěšně za sebou! Po dvaceti odehraných utkáních, deseti výhrách, sedmi remízách a třech prohrách slaví naše dívky prvenství v základní části celostátní ligy - západ.

Před závěrečným turnajem držely dívky Interobalu náskok šesti bodů před druhým Libercem. V závěrečném domácím turnaji jim tudíž stačilo uhrát minimálně sedm bodů, aby si prvenství zajistily. A přesně to se jim také povedlo. První dvě utkání jasně vyhrály. Nejprve se svěřenkyně Tomáše Štveráka střetly s Kadaní, kterou porazily 4:0. Následoval zápas s Black Bridge Praha, který skončil výsledkem 2:0 pro Plzeň. V posledních dvou zápasech tedy stačilo uhrát jeden bod. Následná remíza 0:0 s Českou Lípou tak by to, co dívky potřebovaly. V závěrečném souboji s Libercem, kdy už o nic nešlo, vyhrály seveřanky 3:0. Výsledný pohled na tabulku vyzněl tedy pro Plzeň, která nasbírala celkem 37 bodů, kdežto Liberec jen 36.

Holkám se dařilo také individuálně. Na šestém a sedmém místě v kanadském bodování se s patnácti body seřadily kapitánka Eva Hanzíková (10+5) a Jana Beštová (9+6). Právě Eva Hanzíková byla nejlepší střelkyní Plzně v základní části. Velmi produktivní byly také Nicole Nehodová (7+5), Denisa Kabourková (6+6) nebo Blanka Beštová (7+3).

Trenér dívek Tomáš Štverák hodnotí základní část:

Vyhráli jste základní část, jaké jsou po všech těch zápasech tvoje pocity?

Vesměs pozitivní. Futsalově jsme se zase o něco posunuli a z týmu cítím velkou sílu. Pomohl nám i přechod na nynější systém soutěže. Minulé ročníky jsme zažily opravdu těžké zápasy až na závěrečném mistrovství republiky, Kdežto teď jsme odehráli již dvacet utkání s kvalitními soupeři. Vítězství v základní části si moc vážím. Holky odvedly za ten půlrok velký kus práce.

Poslední utkání jste prohráli 0:3, měly holky v hlavě, že už o nic nejde?

Spíš my trenéři. Byl sem rád, že si mohly zahrát i holky, které toho během dne moc neodehrály. Chyběla nám sehranost, ale chuť a nasazení tam bylo. Liberec má však výborný, zkušený tým. Líbí se mi, že se snaží hrát také futsal a zápasy s nimi byly vždy ozdobou turnajů. Máme s Libercem bilanci 2-1-2 , což hovoří samo za sebe. Třeba se s nimi potkáme ve finále MČR (smích). 

Na dvou turnajích za nás nastoupila i hráčka fotbalové Slavie a kapitánka ženské fotbalové reprezentace Petra Divišová. Kde se v Plzni taková ikona fotbalu vzala a jak to vypadá s její účastí na závěrečném turnaji?

Je to pravda. Péťa hrála dříve futsal za tým Slavia Sokol Vysočany, který ale po minulé sezoně skončil. Teď v zimní fotbalové přestávce jí futsal chyběl a my jsme moc rádi, že jsme se s ní tenhle rok domluvili do Plzně. O jejích kvalitách a zkušenostech se nemá cenu bavit. Jestli však bude na MČR, to se ještě uvidí, byla by to obrovská posila. 

To úplné finále vás čeká až za čtyři měsíce, jak se budete připravovat?

V březnu máme od futsalu volno. Od dubna budeme mít minimálně dva tréninky týdně. Chceme do toho vložit i nějaké přátelské utkání, aby holky nevypadly ze zápasového tempa. Dle mého názoru není úplně ideální takhle dlouhá pauza. Radši bych závěrečný turnaj odehrál v návaznosti na základní část.

Jak velkou roli bude hrát v červnu domácí prostředí?

Nemyslím si, že až tak velkou. Můžou nám pomoci diváci, kteří se asi budou skládat hlavně ze známých a rodin. Motivace holek by tak měla být větší. Ale celkově chceme zorganizovat turnaj, na který budeme jak my, tak i ostatní týmy v dobrém vzpomínat. 

Sleduješ i východní část soutěže?

Samozřejmě. Snažíme se mít celkový přehled. Víme, že východní část ovládlo jednoznačně Brno, které má většinu hráček v ženské futsalové reprezentaci. Porovnání uvidíme až na Mistrovství ČR, ale věřím, že my ze "západu" jim budeme minimálně vyrovnaným soupeřem.

Jaké jsou vaše reálné šance a ambice do finálového turnaje?

Už víme, že máme ve skupině Tequilky Chlebičov a Českou Lípu. Do semifinále postupují dva týmy. Takže jednoznačně chceme postoupit a zahrát si o medaile. V našich silách to určitě je.

Děkuji a gratulujeme k prvenství!

Diskuze

Interobal k.s. Město Plzeň Městský obvod Plzeň 4  Městský obvod Plzeň 3 Pavel Trampota
bezpečnostní agentura Ivana Píclová
SELECT Porsche Plzeň

Počet návštěv: 169647
Posledních 30 dnů: 1121 | Posledních 7 dnů: 482 | Poslední den: 35

© 2019 SK Interobal Plzeň | Všechna práva vyhrazena | futsal@interobal.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne