11. SK Olympik Mělník 5 19:44 0
12. FC Tango Hodonín 5 9:41 0

Kompletní tabulka

Interobal porazil i Nejzbach a je nadále stoprocentní

3. kolo VARTA futsal ligy znamenalo pro futsalisty Plzně další dalekou zajížďku. Po prvním kole v Hodoníně je v pátek čekala druhá nejdelší cesta do Vysokého Mýta. I přes pozdní příjezd a kratší rozcvičení se hráči s utkáním velmi dobře poprali a zvítězili jasně 7:0.

Utkání začalo přesně tak, jak si Plzeň přála. Už po 34 vteřinách dal hostům vedení Michal Kovács, který po rozehraném rohu Michala Holého prostřelil domácího brankáře. Následně se ovšem skóre dlouho nehýbalo i přes to, že si plzeňští dokázali vytvářet zajímavé příležitosti. V polovině prvního poločasu naskočil poprvé do hry v dresu Interobalu nově příchozí Peter Kozár. „Po delší době jsem naskočil do zápasového tempa a po tom nešťastném zranění jsem se cítil vcelku dobře. Kluci tady hrajou systém, který vcelku znám, takže každým trénikem to bude lepší a lepší," hodnotil kapitán slovenské reprezentace svůj první start. Ve 14. minutě přeci jenom Michal Holý opět dokázal rozvlnit síť domácích, když za pomocí teče poslal míč pod břevno po přihrávce Lukáše Rešetára. Dále se v prvním poločase už nic zvláštního nestalo. Za zmínku stojí pouze to, že Tomáš Vnuk strávil na hřišti kompletních 20 minut.

Druhý poločas začal stejně jako první. Už po půl minutě vyslal Lukáš Rešetár do šance Tomáše Vnuka, který se nemýlil. O chvíli později Tomáš Vnuk obral hráče domácích o balon a zvýšil už na 4:0. „O poločase jsem si říkal, že hlavně nesmíme dostat kontaktní gól, protože by se zbláznila hala a bylo by to těžší, naštěstí hned v úvodu 2. půlce udělalo Mýto dvě hrubky a my jsme šli do vedení 4:0, které nás uklidnilo,“ sdělil po utkání trenér Interobalu Marek Kopecký. Ve druhém poločase si Plzeň vytvářela ještě více šancí, než v prvním. Střelecké pokusy ovšem často mířily mimo branku. Až Lukáš Rešetár ve 30. minutě po krásné přihrávce Michala Kovácse nadvakrát prostřelil strážce domácí svatyně. Tři minuty na to se po pobídnutí Michalem Holým řítil sám na branku Michal Kovács, který elegantním dloubáčkem zvýšil už na 6:0. O několik vteřin později postupoval sám na branku Michal Štrajt, kterého ovšem za cenu druhé žluté karty a tedy červené zastavil obránce domácích. Z následného přímého kopu zkompletoval hattrick střelou k tyči, Michal Kovács. Poté už Interobal bez větších příležitostí kontroloval hru a utkání se jen dohrávalo. Plzeň i napodruhé v nové sezoně uspěla na palubovce nováčka a z Mýta si odvezla jasnou výhru 7:0.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Marek Kopecký: Po tom hektickém příjezdu těsně před zápasem jsem celkově spokojený jak s výsledkem, tak s předvedenou hrou. Trochu jsem se bál, jak se po tom spěchu naši hráči popasují s tou malou halou a celkově prostředím v Mýtě, ale nakonec to zvládli výborně. Na styl Vysokého Mýta jsme se připravovali od středy a jsem rád, že to pro ně nakonec nepřineslo žádné ovoce.

1. FC NEJZBACH VYSOKÉ MÝTO - SK INTEROBAL PLZEŇ 0:7 (0:2)

1. FC Nejzbach Vysoké Mýto: Kubica (Špinar) – Semerád, Šabata, Vágner (C), Štanglica – Rosůlek, Fejl, Jiráský, J. Gerčák – Jeníček, Židik, Lipavský, Michalec

SK Interobal Plzeň: Němec (Luhový) – Kovács, Holý, Vnuk, Rešetár (C) – Štrajt, Havel, Kozár, Buchta, Slavík, Künstner

Branky: 1´ Kovács (Holý), 14´ Holý (Rešetár), 21´ Vnuk (Rešetár), 22´ Vnuk, 30´ Rešetár (Kovács), 33´ Kovács (Holý), 33´ Kovács

Karty: 13´ Jiráský, 24´ a 33´ (ČK) Šabata, 29´ Rosůlek – 20´ Kovács

Rozhodčí: Čep, Rygl – Šenkýř