SK Interobal Plzeň

Oficiální stránky futsalového klubu
SK Interobal Plzeň
www.futsalplzen.cz

Příští zápas

SK Olympik Mělník vs SK Interobal Plzeň

Datum a čas konání: 22.11.2019 20:00
Místo: Mělník

Tabulka

1. SK Interobal Plzeň 9 54:15 25
2. AC Sparta Praha 9 75:18 24
3. FK ERA-PACK Chrudim 9 48:12 22
4. Svarog FC Teplice 9 53:29 21
5. SK Slavia Praha 9 52:37 18
6. FC Démoni Česká Lípa 9 37:40 10
7. FT Zlej sen Liberec 9 28:53 9
8. Dynamo PCO České.. 9 33:67 9
9. Helas Brno 8 25:36 7
10. 1.FC Nejzbach Vysoké.. 8 22:40 6
11. SK Olympik Mělník 9 33:69 3
12. FC Tango Hodonín 9 25:69 3

Kompletní tabulka

V Plzni startuje skvělý projekt

V Plzni startuje skvělý projekt

V Plzni se v pondělí rozběhne projekt sportovního centra mládeže, který spojí futsal s fotbalem. Sportovní centra mládeže podporují v součinnosti se sportovními oddíly sportovní růst sportovně talentované mládeže a vychovávají ji pro vrcholový sport. Ve světě je propojení futsalu a fotbalu naprosto normální. Vyspělé fotbalové země ať už je to například Brazílie či Španělsko si v těchto sportech nekonkurují, ale naopak si vzájemně pomáhají a plyne z toho pro ně velký profit.

Plzeňské futsalové tréninkové centrum se připravovalo prakticky půl roku. To začaly první kontakty s fotbalovými kluby. První oficiální trénink spouštíme v pondělí 11.11. v Rokycanech pod vedením Lukáše Rešetára. Dalšími odpovědnými osobami budou trenéři mládeže Adam Forman, Jakub Mižár, Patrik Mičkal a vypomáhat budou i další hráčí A týmu Interobalu. Chtěli jsme se trénovat co nejvíce v Plzni, kde se nám povedlo dohodnout alespoň na Lokomotivě, ale další obsazenost hal je bohužel obrovská a získání místa je skoro nadlidský úkol. Proto budeme dojíždět i do hal v Horní Bříze, Chotěšově a dalších.

Chceme se zaměřit hlavně na kategorie U11, U13 a U15. Pro všechny to bude prakticky první zkušenost s futsalem, tudíž budeme začínat základy a postupem času budeme náročnost cvičení zvyšovat. Hlavní náplní tréninků bude ale zlepšení základní techniky a práce s míčem, přihrávky všemi směry a způsoby, pokud možno vše v maximálním rychlém provedení. Dále zpracování míče všemi způsoby do různých směrů, zdokonalování střelby, klamavé pohyby, nácvik a zdokonalování osobních soubojů (1:1) k získání míče; průpravné hry, soutěžení v duchu  „fair-play“ a u starších žáků i nácvik kombinací ve větším počtu hráčů zakončené střelbou z pohybu.

Prozatím jsme dohodnuti s kluby z Rokycan, Košutky, Chotíkova, Žákavy, Přeštic a vzhledem k tomu, že spolupracujeme s FAČR tak věřím, že další kluby budou postupem času přibývat a že se přidají postupně i plzeňské kluby s kterými jednáme. Pokud by měl kdokoliv další zájem nechť se mi ozve pro případné bližší informace.

Těžko určit přesné počty dětí v této fázi, ale odhadujeme, že bychom mohli futsal ukázat přibližně 80 až 100 dětem v žákovském věku a pomoci jim tak v jejich sportovním růstu.

Rozhodně nechceme „krást“ hráče velkého fotbalu, jak si často zarytě fotbaloví funkcionáři myslí. Našim cílem je ukázat i konzervativnímu Česku, že tyto sporty se vzájemně mohou prolévát a v budoucnu tak oba sporty z toho mohou také výrazně profitovat.

To, co chybí českým fotbalistům, je především míčová technika, dynamický pohyb a rychlá práce s míčem v nejvyšší rychlosti, což jsou hlavní aspekty, které se ve futsalu vyžadují a trénují především. Tyto věci můžou udělat z fotbalistů komplexnější a konkurenceschopnější hráče, hlavně pro mezinárodní úroveň fotbalu. Ve fotbale na tuto metodiku v tréninkových jednotkách bohužel nezbývá tolik prostoru.

Naopak futsal může v budoucnu profitovat z toho, že pokud se nějaký hráč neuplatní ve své fotbalové kariéře, může u futsalu zůstat nebo se k němu vrátit a realizovat své sny na velkou kariéru právě v tomto sportu. V obojím případě z toho ale bude profitovat český sport a zviditelnění našeho státu v Evropě potažmo ve světě.

Petr Kučera, sportovní manažer SK Interobal Plzeň.

Diskuze

Poslední zápas

SK Interobal Plzeň
Helas Brno
2:1
Podrobnosti

Střelci týmu

Žádné statistiky střelců.

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Interobal k.s. Město Plzeň Městský obvod Plzeň 4  Městský obvod Plzeň 1 Městský obvod Plzeň 3 Plzeňská teplárenská Pavel Trampota
bezpečnostní agentura Ivana Píclová
SELECT Porsche Plzeň

Počet návštěv: 177904
Posledních 30 dnů: 3289 | Posledních 7 dnů: 1070 | Poslední den: 308

© 2019 SK Interobal Plzeň | Všechna práva vyhrazena | futsal@interobal.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne