11. SK Olympik Mělník 9 33:69 3
12. FC Tango Hodonín 9 25:69 3

Kompletní tabulka

Historicky první bod z Chrudimi, Plzeň přišla o Rešetára a Němce

Velmi napínavé utkání plné obrovských příležitostí na obou stranách odehráli futsalisté Interobalu na půdě Chrudimi. Historicky první bod z půdy čtrnáctinásobného mistra si Plzeň ovšem odváží po netypické remíze 1:1. Velmi důležitý a vybojovaný bod pak kazí pohled na seznam zraněných, kam se během utkání připsali Lukášové Rešetár a Němec.

Chrudimští vstoupili do zápasu velmi aktivně. Po rozehrávce utkání nepůjčili Plzni celou minutu balon. Když se k němu ovšem hosté po minutě dostali, ukázali domácím, že na držení míče se futsal nehraje a Plzeň šla do vedení. Michal Holý rozehrával aut, který se snažil nastřelit před branku Chrudimi, kde si jeden z domácích srazil míč do vlastní sítě. Už za půl minuty ovšem úsměv z tváří plzeňského týmu zmizel. Lukáš Rešetár při snaze zastavit útok domácích fauloval a při zákroku se sám zranil, za pomocí lékařů opustil hřiště a do utkání již nezasáhl. I přesto ovšem mohl vedení Plzně zdvojnásobit Tomáš Vnuk, jeho střelu na konci 5. minuty dobrým zákrokem zneškodnil domácí brankář. V polovině prvního poločasu měl první obrovskou šanci Tomáš Vnuk, který bežel sám na branku Chrudimi, jeho únik však skončil jen střelou do dobře postaveného golmana. Ani ne po minutě se tato situace opět opakovala. Tentokrát Vnuk bodlem netrefil branku. Potřetí se nejproduktivnější hráč ligy řítil sám na branku v 15. minutě, svou střelu ovšem nasměroval jen do tyče a dorážku mu na brankové čáře lapil chrudimský brankář. Po neproměněných šancích přišel 40 vteřin před koncem poločasu trest. Rozhodčí přisoudil domácím standartku 8 metrů od branky. Následnou střelu vyrazil Lukáš Němec do zad Petera Kozára, od něhož se míč odrazil do sítě. Do šaten se tedy odcházelo za vyrovnaného stavu 1:1.

Úvod druhého poločasu přinesl infarktovou situaci. Po střele jednoho z domácích hráčů a následném zákroku Lukáše Němce se nakonec míč vykutálel za zády brakáře Plzně, ten svým pohotovým skokem ale dokázal míč odpálit z brankové čáry a zabránil tak změně skóre. Následně se vedení mohla opět ujmout Plzeň, Tomáš Vnuk s Petrem Kozárem postupovali 2 na 1, přičemž druhý jmenovaný zakončoval a svůj pokus přehodit padajícího brankáře poslal jen do břevna. V téže minutě přišla pro Interobal druhá rána. Michal Kovács při snaze zablokovat střelu ve skluzu zajel do Lukáše Němce, který se ihned začal svíjet v bolestech a musel střídat. Vzápětí mohlo být znovu veseleji. Střelu Michala Holého odrazil strážce domácí branky jen k Tomáši Vnukovi, jehož dorážka vypadala hodně zajímavě, bohužel pro Interobal ale skončila těsně vedle levé tyče domácí branky. Následně si výborné zákroky připsal Jakub Luhový, který podobně jako v Teplicích naskočil v průběhu utkání a ihned podržel několikrát svůj tým. Pět minut před koncem se opět do úniku řítil Tomáš Vnuk, byl ovšem faulován za cenu červené karty a Plzeň tak dostala šanci hrát přesilovku 4 na 3. Tu začal střelou Michal Holý, která ovšem byla zblokována. Následně mohl skóre na plzeňskou stranu překlopit Michal Kovács, jeho střelu ale skvěle chytil domácí brankář. Největší příležitost měla Plzeň na konci přesilovky, kdy se po skrumáži objevili Vnuk s Kozárem sami před brankářem, ten ovšem dalším skvělým zákrokem znemožnil Plzni skórovat. Na konci utkání si tlak vytvořila Chrudim, výborné zákroky předváděl Jakub Luhový a obětavost ukázali hráči v poli, kteří zblokovali hned několik střel. Strhující a dramatická podívaná tak přinesla remízu 1:1.

Plzeň tak v sezoně ztratila první body, nutno podotknout, že bod ze hřiště Chrudimi je velmi cenný. Za zmínku stojí také fakt, že Tomáš Vnuk odehrál plný počet 40 minut.

OHLASY PO UTKÁNÍ:

Felipe Conde (trenér Chrudimi): Do utkání jsme vstoupili dobře, ale brzy jsme dostali neuvěřitelný gól, stejně jako se nám to stalo v poháru v Teplicích. Vytvořili jsme si velké množství šancí, zároveň jsme ale naším neklidem soupeři příležitosti darovali. Zklamali jsme v zakončení, ale oceňuji, že se kluci snažili až do poslední vteřiny zápasu. Měli jsme míč většinu času na své straně, ale nedokázali jsme vymyslet kvalitnější řešení. Nejsme v dobrém období, musíme si zhodnotit, co se děje. Je třeba najít řešení, abychom se vrátili zpět do tempa. Gratuluji soupeři za skvělou práci a zasloužený bodový zisk, zároveň chci poděkovat chrudimským fanouškům, kterých se sešlo mnoho. Je mi líto, že jsme je nepotěšili. Ale slibuji jim, že náš tým bude v play-off znovu silný natolik, aby ze všech sil bojoval o mistrovský titul.

Marek Kopecký: Přijeli jsme s taktikou střídat po jednom hráči a chtěli jsme hrát trošku výš, než jsme hráli, ale bohužel po tom zranění Lukáše Rešetára jsme museli hrát na 6 lidí a vycházeli jsme se zatažené obrany. Neslo to ovoce, v prvním poločase Chrudim moc vyložených příležitostí neměla, naopak my jsme měli možná čtyři tutové šance, z toho třikrát šel Tomáš Vnuk sám na brankáře. Ve druhém poločase začala být Chrudim nebezpečnější, nám docházeli síly, ale klobouk dolů před našima klukama, co tam předvedli za obětavé výkony. Na konci zápasu už tam ty síly nebyly, nemohli jsme být aktivní, ale do obrany jsme stále pracovali velmi dobře. Nakonec se nám tam i otevřely okýnka, kdy Peter Kozár dal břevno a poté přesilovka, kdy Chrudim podržel Litviněnko. Samozřejmě nás také skvěle podrželi oba naši gólmani. Bod beru, ale možná jsme mohli i vyhrát. Bod odtud je strašně cenný a uvidíme, co to na konci udělá s tabulkou.

FK ERA-PACK CHRUDIM - SK INTEROBAL PLZEŇ 1:1 (1:1)

FK ERA-PACK Chrudim: Litviněnko (Hlouš) – Everton, P. Drozd, Duio, Felipe – M. Mareš, Koudelka, D. Drozd, Doša, Balog, Slováček

SK Interobal Plzeň: Němec (28. Luhový) – Rešetár, Vnuk, Kovács, Holý – Kozár, Slavík, Štrajt, Havel, Zdráhal, Künstner

Branky: 20´ Duio – 2´ vlastní

Karty: 16´ Doša, 35´ ČK Everton – 39´ Künstner

Rozhodčí: Rygl, Petr – T. Vaněk