11. SK Olympik Mělník 11 42:82 4
12. FC Tango Hodonín 10 26:76 3

Kompletní tabulka

Devátá výhra v sezoně, zářil Tomáš Vnuk

Druhé utkání během čtyř dní zvládli svěřenci Marka Kopeckého taktéž vítězně. V gólově bohatém utkání přestříleli domácí Mělník 9:5 a upevnili si tak první místo ve VARTA futsal lize. Gólově tým opět táhl Tomáš Vnuk, který si připsal celkem pět přesných zásahů. První gól v plzeňském dresu oslavil Martin Zdráhal.

Hned od začátku plnil Interobal roli favorita. Už po 26 vteřinách prošel Tomáš Vnuk obranou domácích a rozvlnil síť poprvé. Na 2:0 zvyšoval po dalších dvou minutách Michal Holý, který zužitkoval nacvičený roh. Poté se osmělili i domácí, kteří snížili na 2:1. Rychle ovšem odpověděl Martin Zdráhal, který po akci Tomáše Vnuka uklidil patou míč do branky domácích a vrátil Plzni dvougólové vedení. „Cítil jsem se dobře, jsem za ten gól velmi rád, hodně se mi po něm ulevilo,“ řekl nadšeně slovenský reprezentant po své premiérové trefě. O několik minut později opět vyšla Plzni standardní situace. Nástřel Michala Holého uklízel do prázdné branky na zadní tyči Tomáš Vnuk. V 15. minutě Tomáš Vnuk zkompletoval hattrick po souhře s Peterem Kozárem při jednom z protiútoků. Plzeň si tak vytvořila pohodlný čtyřgólový náskok. Ten ale neměl dlouhého trvání. Do konce poločasu domácí dokázali vstřelit ještě dvě branky a do šaten se tedy šlo za stavu 5:3 pro hosty.

Na hráčích Plzně byla po startu druhé půle vidět vůle utkání co nejrychleji rozhodnout. K tomu jim pomohla 23. minuta utkání, kdy byl jeden z domácích hráčů po druhé žluté kartě vyloučen. Následnou přesilovku využila dvojice Tomáš Vnuk a Michal Holý, kdy druhý jmenovaný zakončoval a zvýšil na 6:3. „Tímhle gólem se ten zápas rozhodl. Po něm jsme se uklidnili, drželi jsme balon a nadále kontrolovali hru,“ vypíchl klíčový moment utkání Marek Kopecký. Další branku přidali hráči Plzně ve 29. minutě. Po faulu na Petera Kozára měl Tomáš Vnuk možnost zahrávat krátkou penaltu, kterou neomylně poslal do pravého horního rohu branky. Mělník ale přišel s rychlou odpovědí a vrátil rozdíl zpět na tři branky. Tento stav dospěl až do 39. minuty, kdy se domácí rozhodli pro hru bez brankáře. Tu záhy Plzeňští potrestali, když Tomáš Vnuk vystihl rozehrávku a za asistence Michala Holého dovedl míč až do prázdné branky. Minutu na to využil svého dobrého postavení i Jan Havel a zamířil přesně na zadní tyč. 20 vteřin před koncem si poslední slovo vzali domácí, kteří kosmeticky upravili skóre zápasu na konečných 9:5.

OHLASY PO UTKÁNÍ:

Jakub Němec (trenér Mělníku): „Opět jsme v utkání udělali velké množství individuálních chyb a proto jsme prohráli. Plzeň nás potrestala hned ze své první akce a to nastavilo ráz prvního poločasu. Dostávali jsme góly po zbytečných chybách, byli pasivní a jako by nás to vůbec nebavilo. Probrali jsme se až za stavu 5:1 a dvěma krásnými góly se dostali zpět do zápasu. Do druhé pule jsme vstoupili velmi aktivně a dostali Plzeň pod tlak. Ale zabrzdila nás z mého pohledu hodně přísná červená karta. Přesilovku Plzeň využila, odskočila na 3 branky a to už se nám nepodařilo zdramatizovat. Jednoznačnou hvězdou byl Tomáš Vnuk, na kterého, i přesto, že jsme se připravovali, tak nám dělal obrovské problémy a zápas prakticky sám rozhodl.“

Marek Kopecký: „Myslím si, že jsme měli hru celý zápas pod kontrolou. Zbytečně jsme soupeři darovali snadné góly, takže jsme nedokázali výrazněji utéct. V Mělníku je to navíc takový specifický, že co střela, to tam spadne. Ale dobře jsme kombinovali a drželi balon a měli jsme spoustu dalších šancí rozhodnout ten zápas daleko dřív. Jsem rád, že jsme se dnes vrátili k našemu futsalu, hráli v pohybu, drželi dobře balon a vytvářeli plno šancí. Teď si odpočineme, a pak uvidíme, co bude se Spartou.“

SK OLYMPIK MĚLNÍK - SK INTEROBAL PLZEŇ 5:9 (3:5)

SK Olympik Mělník: Mareš (Šanda) – Moravec, Hochman, Vokoun „C“, Gabčo, Nečas, Šuba, Gombáš, Hrdina

SK Interobal Plzeň: Luhový (Lecjaks) – Holý, Kozár, Vnuk, Kovács „C“, Zdráhal, Štrajt, Havel, Slavík, Künstner

Branky: 9´ Gabčo (Vokoun), 18´ Hrdina (Gombáš), 20´ Vokoun (Gabčo), 30´ Gabčo (Hrdina), 40´ Vokoun – 1´ Vnuk (Kovács), 3´ Holý (Kovács), 10´ Zdráhal (Vnuk), 13´ Vnuk (Holý), 16´ Vnuk (Kozár), 24´ Holý (Vnuk), 29´ Vnuk (pen.), 39´ Vnuk (Holý), 40´ Havel (Holý)

Karty: 23´ Šustr (ČK), 29´ Gabčo - 36´ Kovács

Rozhodčí: Kresta, Nagy