10. SKUP Olomouc 2 16:43 1
11. Žabinští Vlci Brno 2 14:41 1

Kompletní tabulka

Z vypjaté bitvy vyšel Interobal vítězně

Páteční souboj s Teplicemi přineslo strhující podívanou. Utkání hrané v tempu play-off okořeněné několika potyčkami aktérů zvládli i přes nešťastný úvod domácí futsalisté opět s plným bodovým ziskem.

Samotné utkání začalo pro Plzeň ponděkud nečekaně nešťastně. Na začátku druhé minuty vyvezl Lukáš Němec míč na polovinu soupeře, kde se pokusil ohrozit branku hostů. Jeho střela byla ovšem sražena bránícími hráči a následně hosté trefili odkrytou branku. Plzeň poprvé v sezoně zjistila, jaké je prohrávat. Navíc Lukáš Němec poprvé po více než 101 minutách inkasoval. Plzeňské hráče inkasovaný gól nabudil a začaly se kupit nebezpečné příležitosti před teplickou brankou. Po nepřehledné situaci na konci 9. minuty, kdy hráči Teplic cosi reklamovali a nevěnovali se hře, vyrovnal na 1:1 z rychlé rozehrávky autu Tomáš Vnuk. O necelé 3 minuty později už domácí vedli. Přečíslení 2 na 1 zužitkoval Tomáš Buchta po přihrávce Michala Seidlera. Utkání nabralo výborné tempo a bylo vidět plno emocí nejen na hřišti, ale také mimo něj. Nicméně další branku už diváci v hale na Slovanech do poločasu neviděli.

Druhý poločas začal stejně jako první. Po minutě a půl se Teplice radovaly z branky po chybě domácích v obraně. Tento stav vydržel pouhé dvě minuty. Nařízenou standardní situaci rozehrál Michal Holý na Michala Seidlera, který prostřelil vše, co mu stálo i leželo v cestě a Plzeň znovu vedla. Bitva pokračovala a postupně se žlutilo na obou stranách. Když už se zdálo, že se Teplice chystají na závěrečný nápor a hon za vyrovnáním, zasadil hostům tvrdý direkt Michal Seidler. Peter Kozár obral posledního hráče Svarogu o balón a v situaci dva na nikoho předložil míč Jumbovi a ten neměl problém zvýšit vedení Plzně na 4:2. Na tuto branku zareagovaly Teplice okamžitým power-play. Tu domácí zdařile bránili a Peter Kozár měl možnost střelou přes celé hřiště zvýšit na 5:2, jenže jeho pokus těsně minul branku. Až minutu před koncem tepličtí se štěstím snížili. Samotný závěr zápasu už si ale Plzeň pohlídala a bitvu vyhrála!

OHLASY PO UTKÁNÍ:

Michal Holý: „Dnešní utkání hodnotím dle výsledku určitě pozitivně. Vyhráli jsme, myslím, že zaslouženě, i když nám nevyšel vstup do utkání. Naštěstí nás to nezlomilo a do poločasu jsme skóre otočili. Klíčové byly branky na 3:2 a na 4:2. V závěru jsme sice inkasovali při power-play, ale samotný závěr jsme si už pohlídali. Hodně si téhle výhry dneska ceníme.“

Aleš Zachariáš (marketingový ředitel Svarog FC Teplice): „Zápas jsme začali výborně a ujali jsme se vedení. Poté byla hra vyrovnaná. Brzy jsme se dostali pod tlak tím, že jsme ve 12. minutě nasbírali 5 akumulovaných faulů. Soupeř nám uštědřil lekci z produktivity a vsítil dvě branky. Do druhého poločasu jsme vstoupili jako aktivnější tým a přebírali jsme iniciativu. Podařilo se nám poměrně brzy vyrovnat. Bohužel, když už jsme donutili Plzeň prakticky bránit, přišla při rozehrávce chyba a obdrželi jsme branku. Konec zápasu jsme hráli v power play a ještě snížili na 4:3, ale další gól už jsme bohužel nepřidali.“

SK INTEROBAL PLZEŇ - SVAROG FC TEPLICE 4:3 (2:1)

SK Interobal Plzeň: Němec (Luhový) – Buchta, Holý, Vnuk, Seidler, Rick, Rešetár (C), Kozár, Maur, Štrajt, Havel, Ševčík, Künstner

Svarog FC Teplice: Hůla (Marek, Soukup) – Deco, Claudio (C), Pica Pau, Tato, Cesar, Jezin, Adriano, Žolcer, Šebek, Baran, Keko

Branky: 9´ Vnuk (Kozár), 12´ Buchta (Seidler), 24´ Seidler (Holý), 36´ Seidler (Kozár) – 2´ Pica Pau, 22´ Tato (Deco), 39´ Claudinho (Deco)

Karty: 13´ Vnuk, 26´ Künstner, 30´ Rick – 12´ Cesar, 13´ Keko, 23´ Baran, 24´ Adriano, 26´ Jezin, 27´ realizační tým

Rozhodčí: Nešněra, Lafek – Laštovička