Plzeň nasázela Teplicím 9 branek, Michal Holý vstřelil hattrick

Až nečekaně hladký průběh mělo utkání hrané v Teplicích, kam dorazil Interobal k utkání 15. kola 1. FUTSAL ligy. Po nepovedeném závěru utkání se Slavií si plzeňští spravili chuť a zvítězili 9:1. Ze skvělého týmového výkonu se střelecky vyšvihl Michal Holý, který zaznamenal hattrick.

Úvod utkání potvrdil, že se potkala dvě útočně laděná mužtva. O něco aktivnější přeci jen byla Plzeň. To potvrdila už ve 4. minutě, kdy Dušan Künstner nahrávkou mezi nohama obránce našel před brankou Petra Kozára, který protečoval míč až do domácí branky. Za tři minuty byla k vidění nádherná akce. Peter Kozár vyslal dlouhý křižný balón za obranu Teplic na nabíhajícího Michala Seidlera. Ten zasekl domácího hráče a levačkou uklidil za zadní tyč. Také další branka Plzně padla po skvělé kombinaci. Dušan Künstner si uprostřed hřiště narazil s Tomášem Vnukem, v běhu si ztlumil míč hrudí, položil brankáře a uklidil do prázdné branky. Abych těch krásných tref nebylo málo, ve 12. minutě předvedl akci večera Tomáš Vnuk. Na levé straně vlastní poloviny obdržel míč, navedl si ho na pravou stranu, vychutnal si slalom mezi teplickými hráči a dloubákem do šibenice překonal domácího brankáře. Další branka padla po situaci, která se jen tak nevidí. Jeden z domácích hráčů se poroučel k zemi na polovině hřiště přes nohu Jana Havla. Rozhodčí domácímu hráči ukázal žlutou kartu za simulování. To vzbudilo mezi domácími vlnu nevole a začali silně protestovat. Mezitím však dal rozhodčí pokyn k rozehrání a jelikož se brankář Teplic stále dohadoval na polovině hřiště, mohl Michal Holý po rozehrání Tomáše Vnuka v poklidu zamířit do nestřežené branky. Poslední gól prvního poločasu připravil domácím Michal Seidler, který vyslal dělovku na zadní tyč a zastavila ji až síť. Plzeň tak šla do kabiny s vedením 6:0 v zádech.

Start druhého poločasu opět hráči Plzně skvěle zvládli a Teplice k ničemu nebezpečnému nepustili. A tak mohli znovu navyšovat vedení. Michal Holý vystihl domácí rozehrávku na polovině hřiště a nikým nebráněný doběhl s míčem u nohy až na desetimetrovou hranici, odkud utaženou ranou k tyči zvýšil na 7:0. Až ve 38. minutě připravili domácí skvěle chytajícího a jistého Lukáše Němce o čisté konto. Na snižující trefu však okamžitě odpověděl Gabriel Rick, kterému pozici před odkrytou brankou připravil Michal Seidler. Závěrečnou trefu zápasu a svoji třetí si vzal na starost Michal Holý, který se trefil přes celé hřiště při power-play Svarogu. „Hrál jsem odzadu a dal jsem takové góly, jaké mám nejradši. Dva góly jsem dal z vlastní poloviny a jeden když jsem přečetl rozehrávku, byl uplně sám a trefil se na zadní tyč. Z mého pohledu takový hattrick zadarmo,“ prozradil po zápase střelec zápasu. „Jumbo už mi cestou v autobuse říkal, že dneska dám hattrick, ale já jsem se mu smál, že hattricky moc nedávám, navíc ještě v Teplicích. Potom i můj kamarád Standa Burda napsal, že ho dám, tak jsem ho dal (smích),“ dodal ke svému počinu Michal Holý. Interobal tak v Teplicích jednoznačně vyhrál 9:1 a upevnil si první místo v tabulce soutěže.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Tomáš Künzl (asistent trenéra Teplic): „Abych pravdu řekl, tak bych tomu před zápasem nevěřil, že bude mít tak důležité utkání pro nás takový průběh. V prvním poločase jsme měli úvodní minutu, ve které jsme byli aktivní a odhodlaní. Po rychlých brankách jsme ale byli zaskočeni a přestali jsme věřit tomu, že výsledek zápasu můžeme ještě urvat k našemu prospěchu. Šance jsme si vytvořili, ale Plzeň nám ukázala, jak se bojuje o první místo, kdy skoro u každé naší střely byl náš protihráč metr nebo půl metru od míče a dostal hráče pod tlak. Ve druhém poločase jsme byli ve větším držením míče než soupeř, ale bylo to samozřejmě i tím, že jsme od 26. minuty hráli powerplay. K efektivnímu zakončení nám však chybělo správné postavení a načasování hráčů, někdy šlo o pár centimetrů.“

Michal Holý: „Určitě to nebylo tak lehké, jak to vypadá a sám jsem tím výsledkem překvapený. Čekali jsme vyrovnaný zápas a tuhý boj až do konce. Teplice na nás chtěly vletět a napadat nás, to se ale ukázalo jako chyba, protože hráči jako Tomáš Vnuk nebo Michal Seidler jsou výborní na brejky a dělali si tam, co chtěli a díky tomu bylo už v poločase rozhodnuto. Bylo nás v Teplicích 8 do pole, máme hodně kluků nemocných, nakonec máme s Teplicemi dvě výhry a ty se budou počítat.”

SVAROG FC TEPLICE - SK INTEROBAL PLZEŇ 1:9 (0:6)

Svarog FC Teplice: Hůla, Marek (21´) - Gansukh, Žolcer, Claudio (K), Salla, Tato, Cesar, Jezin, Deco, Adriano, Šebek, Baran, Keko

SK Interobal Plzeň: Němec, Lecjaks - Buchta, Rick, Kozár, Vnuk, Holý, Štrajt, Havel, Seidler (K), Künstner

Branky: 38´ Keko – 4´ Kozár (Künstner), 7´ Seidler (Kozár), 10´ Künstner (Vnuk), 12´ Vnuk (Seidler), 16´ Holý (Vnuk), 19´ Seidler (Holý), 28´ Holý, 38´ Rick (Seidler), 40´ Holý

Karty: 2´ Salla, 7´ Alonso (trenér), 15´ Cesar, 15´ Adriano, 36´ Keko – 5´ Rick, 7´ Holý

Rozhodčí: Černý, Cílek