Interobal vybojoval historické finále

To, po čem snila celá futsalová Plzeň, se včera večer stalo realitou. Interobal se poprvé v historii klubu probojoval do finále play-off 1. FUTSAL ligy! Slavii na domácí palubovce porazil 5:1 a na sérii 3:0. Předsezonní klubový cíl byl tak naplněn. Na finálového soupeře si Plzeňští musí ještě počkat.

Třetí semifinálový souboj se Slavií začal zhurta. V polovině čtvrté minuty spálil obrovskou šanci Peter Kozár. Z následné akce nastřelil na druhé straně Jan Homola břevno. Na opačném konci zase odpověděl šancí Gabriel Rick, který ale při svém 100. startu v české lize pálil mimo. „Osobně si to ani neuvědomuju, ale jsem za to určitě rád. Snad ještě nějaké starty přidám, ale hlavně ať jsme všichni zdraví,“ řekl k milníku slovenský reprezentant. Po úvodních šancích už následovala první branka utkání. Lukáš Rešetár v rychlém přechodu do útoku našel přes šířku hřiště Tomáše Buchtu, který s pomocí brankáře a břevna rozradostnil plzeňské fanoušky. Radost ovšem netrvala dlouho. Po zimním odchodu z Plzně do Slavie vstřelil Matúš Ševčík Plzni už třetí gól a srovnal v 7. minutě na 1:1. Ani tento stav neplatil příliš dlouho. Na konci 11. minuty nakopl dlouhý míč Ondřej Vahala a Martin Zdráhal využil špatnou komunikaci obrany Slavie a trkl hlavou míč do opuštěné branky. Další brankové příležitosti se v 1. poločase už neurodily a Plzeň o půli vedla 2:1.

Úvod druhého poločasu nabídl taktickou bitvu, v sázce bylo hodně. Oba týmy podrželi výborní brankáři. Nepříjemný moment přišel ve 30. minutě. Martin Zdráhal v zápalu boje zasáhl loktem do obličeje brankáře Slavie Karpiaka, který s roztrženým obočím musel opustit palubovku. To mu po utkání zašil v plzeňské šatně lékař domácích Tomáš Matějka a spoluhráči ze slovenské reprezentace si vzájemně plácli. Ve 35. minutě nastal klíčový okamžik zápasu. Michal Holý vybídl k útoku Tomáše Vnuka, který se se štěstím dostal až před náhrandího brankáře sešívaných a mezi nohama ho prostřelil. Obratem se Slavia pustila do power-play. Jenže ta k brankové příležitosti nevedla a naopak Plzeň trestala. Tomáš Vnuk vystihl rozehrávku Pražanů a sám zavezl míč až do branky Slavie. „Chtěl jsem ušetřit ještě co nejvíce času, aby měla Slavie kratší čas na power-play, protože při ní může být každá vteřina důležitá,“ vysvětlil své počínání u branky na 4:1 aktuálně už nejlepší střelec vyřazovacích bojů. Výhru ještě jedním gólem do prázdné branky pečetil kapitán Lukáš Rešetár, který využil dobrého presinku Tomáše Vnuka. Ten si připsal svou 200. ligovou asistenci.

Interobal tak poprvé v historii postoupil do ligového finále! Soupeřem mu bude jeden z dvojice Chrudim - Teplice. Tato série se za stavu 2:1 pro Chrudim přesouvá ke 4. zápasu do teplického azylu v Chomutově. Utkání se odehraje zítra od 19:00. Případný 5. zápas by byl na programu v neděli.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Marek Kopecký - hodnocení série: „Nebyla to lehká série. Chtěli jsme se odrazit od prvního zápasu, což se nám povedlo. První zápas jsme vyhráli zaslouženě. Druhý zápas byl obrovsky náročný, Slavia hrála velmi dobře a byla nám po celou sérii vyrovnaným soupeřem. V celkovém součtu jsme ale byli o malinko lepší a rozhodla možná i zkušenost hráčů.“

Marek Kopecký - hodnocení 3. utkání: „Vždycky je nejtěžší udělat ten poslední krok, ale kluci k tomu výborně přistoupili. Co jsme si řekli po taktické stránce, tak to do puntíku plnili. Troufnu si říct, že jsme až na pár výjimek Slavii k ničemu nepustili. Zejména potom ve druhém poločase a šli jsme si za tím postupem do historického finále pro Plzeň.“

David Frič (trenér, SK Slavia Praha): „Naše výkony měly stoupající tendenci. Jsem celkově spokojený s tím, jak hráči pracují. Zaznamenali jsme velký progres. Všechny tři zápasy s Plzní byly vyrovnané, ačkoliv to skončilo 3:0. Rozhodně se nemáme za co stydět.“

SK INTEROBAL PLZEŇ - SK SLAVIA PRAHA 5:1 (2:1)

SK Interobal Plzeň: Vahala (Němec, Lecjaks) – Buchta, Holý, Vnuk, Rešetár (C), Seidler, Kozár, Rick, Zdráhal, Havel, Štrajt, Künstner

SK Slavia Praha: Karpiak (30. Vondráček) – Homola (C), Křemen, Jošt, Daniel, Vaktor, Leovski, Ostrák, Ševčík – Trajhan, Sita, Hruška, Plíšek

Branky: 6´ Buchta (Rešetár), 11´ Zdráhal (Vahala), 35´ Vnuk (Holý), 38´ Vnuk, 39´ Rešetár (Vnuk) – 7´ Ševčík (Karpiak)

Karty: 30´ Zdráhal - 29´ Jošt, 38´ Daniel

Rozhodčí: Černý, Řeháček - Milner