10. SKUP Olomouc 2 16:43 1
11. Žabinští Vlci Brno 2 14:41 1

Kompletní tabulka

Interobal deklasoval Spartu, stříleli nováčci i opory

Očekávaná bitva mezi Plzní a Spartou měla hladší průběh, než se myslelo. Interobal hned v úvodu utkání šel do trháku a výsledné skóre se zastavilo na cifrách 8 - 0. Výhru domácích řídil hattrickem Michal Holý, prosadili se i Lukáš Křivánek a Adam Knobloch.

Už po čtyřiceti vteřinách hry se domácí příznivci mohli radovat poprvé, když nadvakrát tečovaná střela Michala Holého doskákala do sítě. Ve 3. minutě už se Michal Holý nenechal zahanbit a pořádnou dělovkou zamířil do horního rohu. Na rozdíl tří gólů zvýšil před poločasem Peter Kozár po nádherné kombinaci až do prázdné branky. Tento stav vydržel až do klaksonu a Plzeň tak měla po dvaceti minutách pohodlný polštář.

Po změně stran se jako první prosadil Lukáš Křivánek, který šťastně uklidil nástřel před branku za záda gólmana Sparty. Zřejmě si řekl, že by také rád vstřelil i pohledný gól a o dvě minuty později se položil do lobu z rohu a z voleje zamířil do sítě - 5:0. O šestou branku se postaral znovu Michal Holý, který netradičně pravačkou zkompletoval hattrick. Další kombinaci až do prázdné branky mělo na svědomí duo noviců. Lukáš Křivánek našel před prázdnou brankou Adama Knoblocha, ten materiál do silvestrovského videa neposkytl a pohodlně skóroval. Poslední branku utkání vstřelil pohledně Peter Kozár, když nástřel Ondřeje Vahaly sklepl patou za záda Michala Hůly.

Svěřenci Marka Kopeckého tak v první zkoušce sezóny obstáli na výbornou. V pondělí je se Spartou čeká pohárová odveta. Hraje se opět v hale na Slovanech, tenktokrát však výkop bude ve 20:15!

OHLASY PO UTKÁNÍ

Michal Holý: „Zápas se hodnotí dobře, protože jsme vyhráli. V první půli jsme měli po dvou rychlých brankách takovou slabší pasáž, jinak jsme zápas kontrolovali. Jsme rádi za první výhru v domácí hale, navíc proti kvalitnímu soupeři. Fanoušci měli radost, takže to dnes lepší být nemohlo.“

Beni Simitči (trenér Sparty): „Dnes jsme dostali pěknou lekci od soupeře. Doufám, že v pondělí se nám otevřou oči a poučime se z našich chyb. Mrzí mě tato historicky největší prohra v Plzni, ale je to vlastně dobře, že jsme dnes dostali takovou lekci. Soupeři gratuluji k zaslouženému vítězství.“

SK INTEROBAL PLZEŇ - SPARTA PRAHA 8:0 (3:0)

SK Interobal Plzeň: Vahala (Němec) – Holý, Seidler, Kozár, Rick, Künstner, Rešetár (C), Křivánek, Buchta, Knobloch, Štrajt, Maur

Sparta Praha: Hůla (Cristiano, Plecitý) – Brahimi (C), Formánek, Kočovský, Fabricio, Maxharraj, Rukovci, Darrier, Hora, Hudousek, Mikus, Kelmendi

Branky: 1´ Holý (Kozár), 3´ Holý, 18´ Kozár (Holý), 23´ Křivánek (Seidler), 25´ Křivánek (Künstner), 33´ Holý, 34´ Knobloch (Křivánek), 38´ Kozár (Vahala)

Karty: 40´ Seidler - 7´ Hůla, 32´ Mikus, 33´ Rukovci

Rozhodčí: Kaštánek, Mollinger – Šmíd