Domácí konec roku úspěšně

Pro poslední domácí utkání roku 2022 přijel Interobalu soupeř z Liberce. Po na šance vyrovnané první půli roztočili Plzeňští gólový kolotoč ve druhém poločasu a zapsali další domácí vítězství. O šesté čisté konto se podělili Lukáš Němec a Ondřej Vahala. Plzeň porazila Liberec 8:0.

Utkání začalo podle předpokladů, Plzeň se ihned snažila dostat do zakončení, výraznější příležitost si ale nevypracovala. Do vedení mohli jít v 7. minutě hosté, situaci dva na Lukáše Němce ale skvěle vyřešil Lukáš Rešetár, který ve skluzu zabránil libereckým skórovat. Po dalších příležitostech Severočechů se přeci jen ujala vedení Plzeň. Přečíslení s Lukášem Němcem na půlce využil Lukáš Křivánek, který dostal předvánoční dárek od Adama Knoblocha v podobě přihrávky před prázdnou branku. Poté se musel opět činit Lukáš Němec, který zlikvidoval další dva úniky hráčů FTZS. Více gólů v prvním poločase nepadlo a Inteorbal tak šel do šaten s hubeným vedením 1:0.

To se však velmi rychle rozrostlo z kraje druhého poločasu. Postupně se v rozmězí 21. až 23. minuty trefili Michal Holý, Michal Seidler a jednu branku si dali hosté vlastní. O pět minuty později šel hostující Bína sám na Ondřeje Vahalu, který vystřídal Lukáše Němce do druhé půle. Libercký útočník byl plzeňským brankáře vychytán a održený míč sebral Adam Knobloch, jenž poslal do brejku Michala Seidlera. Ten zasekl obránce soupeře a uklidil míč k tyči - 5:0. Šestý gól Plzně přidal Lukáš Rešetár, který v polovině 31. minuty procedil míč ranou z deseti metrů přes brankáře. Pět minut před koncem si svůj hvězdný okamžik vybral Ondřej Vahala, který s pomocí teče obránce skóroval a zvýšil na 7:0. Poslední gól utkání si vzal na starost Adam Knobloch, který do prázdné branky na zadní tyči zakončil parádní kombinaci celého týmu.

Interobal si tak po výhře 8:0 drží stoprocentní domácí bilanci a nadále zůstává první v tabulce 1. Futsal ligy.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Peter Kozár: „Musím pochválit soupeře, který nám nedal nic zadarmo. Rozhodli jsme rychlými góly po přestávce, kdy jsme konečně využili šance. Děkujeme našim fanouškům za podporu po celý rok a jsem rád, že jsme se s nimi rozloučili vítězně!“

Karel Vrabec (trenér Liberce): „Mrzí nás ten jednoznačný výsledek. Během zápasu jsme šli několikrát sami na brankáře, ale nedokázali jsme tyto situace správně vyřešit. Domácí potvrdili svou kvalitu a přetavili naše chyby v góly.“

SK INTEROBAL PLZEŇ - FTZS LIBEREC 8:0 (1:0)

SK Interobal Plzeň: Němec (21. Vahala) – Rešetár (C), Holý, Seidler, Kozár, Křivánek, Knobloch, Künstner, Buchta, Štrajt, Rick, Maur

FTZS Liberec: Vogt (Plechatý) – M. Bína, Žoček (C), Daněk, Knejzlík, Zounek, Žampa, Janouš, Kazda, Šorsák

Branky: 15´ Křivánek (Knobloch), 21´ Knejzlík (vla.), 22´ Holý (Künstner), 23´ Seidler (Holý), 28´ Seidler (Knobloch), 31´ Rešetár (Seidler), 35´ Vahala (Seidler), 39´ Knobloch (Buchta)

Karty: nikdo - 26´ Žoček

Rozhodčí: Vlašič, Kresta – Mollinger