10. SKUP Olomouc 2 16:43 1
11. Žabinští Vlci Brno 2 14:41 1

Kompletní tabulka

Plzeň na úvod roku porazila Olomouc

Úvodní utkání roku 2023 mělo jasného favorita. Interobal hostil v pátek večer nováčka z Olomouce. Rozdíl mezi oběma týmy byl od začátku zřejmý a i přes komplikaci v podobě vyloučení Lukáše Němce došli domácí k jasné výhře 11:3.

Úvod vyšel Plzni dle představ, už ve 2. minutě dal domácím vedení Michal Seidler. Na něj však navázal Lukáš Němec červenou kartu, když fauloval po nepovedeném výběhu. Hosté přesilovku využili a srovnali stav. Ten však dlouho nevydržel a Michal Sediler se opět trefil a svým 99. soutěžním gólem v plzeňském dresu vrátil do vedení Interobal. Do poločasu se dokázali na domácí straně prosadit Lukáš Rešetár, Peter Kozár, Michal Holý a Lukáš Křivánek. Na gólovou smršť hosté zareagovali tři vteřiny před poločasem. O půli tak svítil na tabuli stav 6:2.

Druhý poločas odstartovala vlastní trefa hostů, na kterou ale dokázali navázat i úspěchem na druhé straně a skóre se posunulo na 7:3. V rámci 25. minuty se dvakrát trefil Peter Kozár a zkompletoval první hattrick v plzeňském dresu. Po něm přidal svoji druhou trefu v sezóně Gabriel Rick a z jeho tváře byla čitelná značná úleva. Poslední branka zápasu padla ve 38. minutě a opět do vlastní branky dostali míč hráči Olomouce.

Plzeň tak odstartovala rok 2023 vítězně a před šlágrem s Chrudimí o 1. místo se dostala do pohody.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Peter Kozár: „Olomouc byla na začátek roku dobrý soupeř na rozehrání. I tak jsme ale nemohli nic podcenit, šli do toho naplno a chtěli jsme dát co nejvíc gólů. Hodně akcí nám vyšlo a zaslouženě jsme zvítězili.“

Jan Šipka (hráč Olomouce): „Plzeň byla jednoznačně lepší a přehrála nás hlavně hrou powerplay. I přesto jsem rád, že se nám dařily brejky a individuální akce.“

SK INTEROBAL PLZEŇ - SK UP OLOMOUC 11:3 (6:2)

SK Interobal Plzeň: Němec (5. Vahala) – Rick, Rešetár (C), Kozár, Vnuk, Holý, Křivánek, Štrajt, Knobloch, Seidler, Maur, Künstner

SK UP Olomouc: Janečka – Kmínek, Lapčík, Kočiš, Brázdil, M. Janečka (C), Šipka, Fialka

Branky: 2´ Seidler (Holý), 8´ Seidler (Vahala), 9´ Rešetár (Seidler), 11´ Kozár (Křivánek), 13´ Holý (Seidler), 17´ Křivánek (Vahala), 22´ vlastní, 25´ Kozár (Křivánek), 25´ Kozár (Knobloch), 31´ Rick (Knobloch), 38´ vlastní – 7´ Brázdil (M. Janečka), 20´ Lapčík (Brázdil), 22´ Brázdil (R. Janečka)

Karty: 5´ Němec (ČK) - 36´ Kočiš

Rozhodčí: Kliner, Rygl – Špindlerová