Taktické šachy skončily i podruhé v sezóně remízou

Očekávaná bitva mezi Plzní a Chrudimí, která měla napovědět vítěze základní části, skončila dělením bodů. Před výbornou diváckou kulisou se před kamerami ČT sport odehrála taktická bitva, ve které padly jen dvě branky. Domácí tým neudržel vedení a závod o lepší postavení v play-off tak pokračuje.

Ještě před výkopem byli diváci svědky ceremoniálu, během kterého dárkový koš za 500 vstřelených soutěžních gólů obdržel Lukáš Rešetár. Poté už se mohlo jít na věc! Opatrná hra obou celků v první půli příliš gólových šancí nenabídla. Výjimkou byla pouze možnost hostujícího Capinhy, který v dobré pozici mířil nevýraznou střelou jen do tyče. Na druhé straně ze své obvyklé pozice na levé straně pálil domácí kapitán do spojnice. Gól však v úvodní dvacetiminutovce ani jeden z týmů neupekl a do šaten se šlo za stavu 0:0.

Druhý poločas začal šancí Chrudimi, kterou zlikvidoval skvělý Ondřej Vahala. Pak už hrozila Plzeň. Brazilský nováček ve službách Plzně Diece obral soupeře o míč a před branku posunul na osamoceného Petra Kozára, který dobře zakončil, avšak hostující brankář vytasil skvělý reflexivní zákrok a zabránil gólu. Vzápětí Diece vytvořil dobrou příležitost pro Tomáš Buchtu, jenže i on byl ze šesti metrů vychytán. Na konci 31. minuty už diváci v hale vybuchli radostí. Střela Ondřeje Vahaly od poloviny hřiště propadla k Diecemu, který zachoval chladnou hlavu, přihrál Gabrielu Rickovi, který ještě posunul na Petra Kozára a ten už zvládl do poloodkryté branky úspěšně zakončit. Vedení Plzně ale nevydrželo dlouho. O dvě minuty později táhl útok Chrudimi Éverton, kterému Michal Holý zblokoval nástřel před branku. K nejlepšímu střelci soupeře se však míč odrazil a následně přehodil vyběhnuvšího Ondřeje Vahalu a bylo srovnáno. Další náznaky šancí už brankáři na obou stranách dokázali vyřešit, a tak se oba týmy znovu o body podělily.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Ondřej Vahala: „Chtěli jsme za každou cenu vyhrát, abychom do play-off šli téměř jistě z prvního místa. Takhle se s Chrudimí budeme tahat do konce základní části. Uvidíme, jaký rozdíl ve skóre tam nakonec bude a jestli to doopravdy bude rozhodovat. Do dalších zápasů budeme muset jít s tím, že musíme vyhrát a nejlépe co nevyšším rozdíle. Buďto to vyjde nebo ne.“

Pavel Drozd (hráč FK Chrudim): „Na utkání bylo vidět, že spolu hrajeme často, známe se, víme o nich a soupeř zase o nás. Hrálo se hodně opatrně, nikdo nechtěl udělat rozhodující chybu. Kdyby se nám povedlo vstřelit první branku a že jsme na to měli šance, mohlo to dopadnout jinak. Jediné pozitivum je ubránění plzeňské power-play, od toho se můžeme do play-off odpíchnout. Jinak spokojeni nejsme, jeli jsme sem pro tři body.”

SK INTEROBAL PLZEŇ - FK CHRUDIM 1:1 (0:0)

SK Interobal Plzeň: Vahala (Fořt) – Diece, Rick, Kozár, Buchta, Rešetár (C), Holý, Künstner, Seidler, Štrajt, Vnuk, Křivánek, Knobloch

FK Chrudim: Dudu (Javorski) – Koudelka, Slováček (C), P. Drozd, D. Drozd, Doša, Everton, Radovanovič, Capinha, Kubát, Max, R. Mareš, Balog

Branky: 31´ Kozár (Rick) - Éverton

Karty: 28´ Kozár

Rozhodčí: Černý, Chládek - Dragoun