SK Interobal Plzeň

Oficiální stránky futsalového klubu
SK Interobal Plzeň
www.futsalplzen.cz

Příští zápas

SK Interobal Plzeň vs Dynamo PCO České..

Datum a čas konání: 30.10.2020 20:00

Tabulka

1. SK Interobal Plzeň 4 33:5 12
2. Svarog FC Teplice 5 24:16 12
3. FK Chrudim 4 13:3 10
4. SK Slavia Praha 3 26:5 9
5. FTZS Liberec 4 13:13 7
6. FC Démoni Česká Lípa 5 18:24 7
7. SK Olympik Mělník 5 16:24 6
8. AC Sparta Praha 4 13:11 4
9. Helas Brno 4 18:21 3
10. Žabinští Vlci Brno 4 10:19 3
11. Dynamo PCO České.. 4 9:22 0
12. FC Rapid Ústí nad Labem 4 11:41 0

Kompletní tabulka

Matúš Ševčík: „Chci si vždy říct ano, udělal jsi pro to všechno!“

Matúš Ševčík: „Chci si vždy říct ano, udělal jsi pro to všechno!“

Souběžně se startem letní přípravy na novou sezonu 2020/21 byla představena také nejnovější letní posila. Z předního slovenského klubu, MŠK Žilina futsal, dorazil na západ Čech talentovaný reprezentant Matúš Ševčík.

Dvacetiletý vycházející talent slovenského futsalu, kterého na palubovkách uvidíte s číslem 80 na zádech, má před sebou první zahraniční etapu kariéry. „Oslovil mě pan tréner Kopecký a po telefonátu s ním jsme se dohodli. Od té doby jsem většinou komunikoval s panem Lobem. Přestup se pekl velmi dlouho, což mě trochu znervózňovalo, ale nakonec se to tento týden dotáhlo a podepsal jsem,“ popsal námluvy se svým novým klubem, kde podepsal smlouvu na dva roky s opcí, Matúš Ševčík.

I přes velmi mladý věk si nová západočeská akvizice vybudovala pozici v reprezentaci našich východních sousedů. Po kategorii U19 přeskočil Matúš Ševčík kategorii U21 a rovnou se přesunul do seniorského týmu. Díky komunikaci se svými spoluhráči z reprezentačního týmu Slovenska, Peterem Kozárem a Gabrielem Rickem, již věděl, do jakého prostředí směřují jeho kariérní kroky. „Samozřejmě jsem se u kluků informoval. Podmínky, zázemí a všechno okolo by mělo být super, takže se teším na nové působiště,“ uvedl majitel šestnácti reprezentačních startů a střelec čtyř branek ve slovenském národním týmu.

„Určitě to bude velký rozdíl, protože v české lize je víc kvalitnejších klubů. Posun na vyšší level očekávam, ale nějak si to nepřipouštím k srdci, jelikož jsem měl tu možnost zahrát si pár zápasů v seniorské reprezentaci, kde je ta kvalita zápasů podobná,“ prozradil své očekávání od nové soutěže.

V uplynulé nedokončené sezoně si „Ševo“ velmi dobře počínal ve slovenské nejvyšší soutěži. Za 19 odehraných zápasů stihl soupeřům nastřílet 15 gólů a přidat 10 asistencí. Stíhal u toho ještě sledovat českou ligu, potamžo zápasy Plzně?  „Ano, pár zápasů jsem zkouknul. Na českou ligu jsem se vždy rád podíval. Plzeň se mi líbila hlavně z toho důvodu, že neměli v podstatě žádneho zahraničního hráče, když nepočítám Slováky. I tak dokázali být na druhé pozici, což mě mile překvapilo, takže nepochybuji o kvalitě tohoto mužstva.“ 

V roce 2018 obsadil Matúš Ševčík v kategorii slovenský Objev roku 2. místo. O rok později si připsal v kategorii Talent roku také 2. místo. To značí, že si Matúš vědomě nechává prostor pro zlepšení. S čím ovšem nyní přichází do Plzně? „Určitě chci se sebe vydat maximum, ať už na trénincích, tak ale hlavně v zápasech. Abych si sám sobě vždy mohl říct ano, udělal jsi pro to všechno!“ 

Jako i u předchozích posil, také nyní dostal prostor trenér Interobalu, Marek Kopecký, aby vyjádřil své pocity z nové tváře. „Matúš je velmi talentovaný hráč, na kterého přicházeli výborné reference. Samozřejmě jsem se na něj díval na videích a analyzoval ho. Bohužel jsem ho příliš nezaregistroval v reprezentačních mládežnických výběrech, protože jednadvacítku přeskočil a šel rovnou do Áčka. Je to technický hráč, má dobrou figuru a je i silově dobře vybavený. Čekám, že i v tom jeho mladém věku se dostane do základu a pomůže nám svými výkony na hřišti. pro naše mladé kluky je to zároveň konkurence, aby si i oni uvědomili, že musejí pracovat víc. Je to amiciózní kluk, který ví co chce a chce v tom futsale jít ve stopách třeba Drahovského, což se mi na něm líbí, že má daný nějaký cíl. Dává futsalu všechno, má to v hlavě dobře srovnané, ví co chce a za mě je to obrovský talent,“ popsal Matúše Ševčíka před svou druhou sezonou v Plzni v roli hlavního trenéra, Marek Kopecký.

Diskuze

Poslední zápas

SK Interobal Plzeň
Svarog FC Teplice
4:3
Podrobnosti

Najdete nás na Facebooku

Interobal k.s. Městský obvod Plzeň 3 DBA personal s.r.o. Město Plzeň Městský obvod Plzeň 4  Městský obvod Plzeň 1 NILAN s.r.o. Plzeňská teplárenská Pavel Trampota
bezpečnostní agentura Ivana Píclová
SELECT Elfetex Kovošrot Sudová MD SPED Porsche Plzeň SDSped Stavitelství Šmíd

Počet návštěv: 196349
Posledních 30 dnů: 1411 | Posledních 7 dnů: 106 | Poslední den: 16

© 2020 SK Interobal Plzeň | Všechna práva vyhrazena | futsal@interobal.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne