11. FC Rapid Ústí nad Labem 1 1:13 0
12. Žabinští Vlci Brno 2 1:13 0

Kompletní tabulka

Interobal na úvod otočil zápas s Helasem, Zdráhal vstřelil hattrick

První zápas nového ročníku 1. Futsal ligy nepřinesl plzeňským obhájcům titulu vůbec nic snadného. Helas Brno v Plzni předvedl velmi srdnatý výkon a byl dlouhou dobu vyrovnaným soupeřem domácích. Ve druhé půli však Interobal přidal a jednoznačně zvítězil poměrem 6:1. Pod vítězství se nejtučnějším písmem podepsal Martin Zdráhal, který se prosadil hned třikrát.

Úvod zápasu se nesl v duchu oťukávané a hledání tempa zápasu. Tak to pokračovalo až do 11. minutě, kdy otevřel skóre svými sedacími partiemi Gabriel Rick. Pro jeho smůlu však nešťastně zamířil do branky Ondřeje Vahaly a Helas se v Plzni ujal vedení. Vedení Brňanům vydrželo jen čtyři minuty. Po nacvičené rozehrávce rohu zužitkoval přihrávku Petra Kozára razantní střelou Martin Zdráhal. Zanedlouho už Plzeň vedla. Ondřej Vahala pomohl na půlce s rozehrávkou, Tomáš Vnuk posunul do strany na Michala Holého, který našel místo mezi nohama hostujícího brnakáře. Do šaten si tak Plzeňáci odnesli jednobrankové vedení.

Druhý poločas nabídl o něco pohlednější podívanou. Klíčový moment se udál ve 30. minutě. Tomáš Buchta se uvolnil podél pravé lajny a před brankou našel volného Petra Kozára, který neomylně zavěsil pod břevno. Čtvrtý hřebík zatloukl už za minutu Martin Zdráhal, který zakončil předchozí kombinaci Petra Kozára a Tomáše Buchty. Ve 35. minutě viděli diváci akci večera. Peter Kozár rozehrál aut na hranici brankoviště, kde podrážkou za sebe posunul míč Gabriel Rick a úplně volný Martin Zdráhal nekompromistě vymetl šibenici. Vstřelil tak svůj první hattrick v plzeňském dresu. Přesně čtyři minuty před koncem už jen kosmeticky na konečných 6:1 upravil skóre Michal Seidler po akci Lukáše Rešetára.

Interobal tak začal cestu za obhajobou tiulu úspěšně. Proti Helasu Brnu potvrdil roli favorita a před televizním šlágrem se Slavií Praha se dostal do dobrého rozpoložení.

OHLASY K UTKÁNÍ

Martin Zdráhal: „Helas byl nepříjemný soupeř. V prvním poločase hrál velmi dobře a nemohli jsme se dlouho prosadit. Bylo důležité, že jsme zápas brzy otočili a mohli jít v lepším rozpoložení do druhého poločasu. Naštěstí jsme potom odskočili a bereme tři body.“

Tomáš Galia (trenér, Helas Brno): „Prvních třicet minut jsme Plzni stačili fyzicky vzdorovat, zavírat nebezpečné prostory a včas dostupovat hráče soupeře. Po dvoubrankovém odskočení jsme již na Plzeň nenašli fyzické síly a morální síly utkání zdramatizovat.“

SK INTEROBAL PLZEŇ - HELAS BRNO 6:1 (2:1)

SK Interobal Plzeň: Vahala (39. Němec, Luhový) – Seidler, Holý, Vnuk, Rešetár (C), Rick, Buchta, Kozár, Zdráhal, Štrajt, Havel, Künstner

Helas Brno: Herko (38. Klímek) – Šarközy, Sznapka, Mužík, Matejov, V. Cupák (C), Kamenský, Svoboda

Branky: 15´ Zdráhal (Kozár), 17´ Holý (Vnuk), 30´ Kozár (Buchta), 31´ Zdráhal (Buchta), 35´ Zdráhal (Rick), 36´ Seidler (Rešetár) – 11´ vlastní

Karty: nikdo - 29´ Kamenský

Rozhodčí: Kaštánek, Matyš - Špindlerová