FC Démoni Česká Lípa..0

SK Slavia Praha

21. kolo, Pá 02.03 20:00

Michal Holý: Třetí místo chceme udržet !

Futsalisté Plzně mají za sebou domácí duel s Brnem, který ovládli poměrem 6:2. Gólem a asistencí přispěl k zisku bodů obránce Michal Holý, kterého jsme požádali o zhodnocení utkání.

Pro nás byli hlavně důležité tři body a myslím si, že jsme to zvládli dobře. Bohužel to na začátku bylo přerušeno tou palubovkou. Nevím, co na ní bylo, ale všichni jsme na tom klouzali, tak bylo těžké se dostat do tempa. Ale pak jsme hned dali gól s penalty a do půle to bylo 3:0. Bohužel druhou půlku začali hrát soupeři power-play a hru rozkouskovali. Tím jsme nemohli s balónem hrát my, měli jsme ho tak tři, čtyři minuty u nohy. Jinak jsme museli bránit jejich power-play, což trochu uspávalo a nebylo to moc pohledné, ale hlavní jsou pro nás tři body.

Hodně vás uklidnil závěr první půle, kdy jste dvakrát skórovali?

Když vedeme tři nula, tak víme, že zápas můžeme kontrolovat. Nemusíme se cpát do zakončení, držíme balón, soupeře si vytáhneme a dostáváme se do zakončení.

Jak těžké bylo udržet koncentraci v prvním poločase, který trval více než hodinu s těmi přerušeními?

Za mě je to hrozné. My jsme se snažili udržovat, běhali jsme na chodbě, ale nebylo to dobré.

Asi ani pro diváky to nebylo příliš záživné.

Ti si mohou dát alespoň pivo a to my nemůžeme.. (úsměv)

Už jsi zažil podobnou situaci s hrací plochou na téhle úrovni?

Ještě ne. Tam se během dvou minut pět hráčů rozšlehalo.

Forma jde v posledních zápasech, jak se zdá, opět nahoru. Potvrdíte to ve čtvrtek v televizním utkání na hřišti Nejzbachu?

Tam to bude hrozně těžké. Ve Vysokém Mýtě jsem vyhrál jen s Teplicemi, s Plzní nikdy. Oni prohráli doma jen s Chrudimí, jinak neztrácí. Ale máme na ně nějaký náskok, tak by to chtělo tam neprohrát, abychom si jej udrželi.

Sice se Plzni nepovedlo ještě na Nejzbachu vyhrát, ale letos jste silnější než v minulých letech..

Nebo jsou ostatní slabší… (smích) Jo, tak jsme silnější díky příchodu Vnoučeho samozřejmě. Ale zvedli jsme se všichni. Zatím to šlape, ale chce to udržet to třetí místo do konce základní části, abychom do play-off měli výbornou pozici.

Zmínil jsi Tomáše Vnuka, spolu s dalším Tomášem Štverákem jste hodně produktivní všichni tři. Dá se říct, že byste spolu mohli hrát poslepu?

To asi ne.. I když by se to tak dalo říct. Ale my se známe hodně dlouho a základ je ten, že my si to těmi přihrávkami neztěžujeme, ale chceme si pomoci. Toho druhého dostáváme do lepší pozice, než jsme sami. To je to nejdůležitější.

Bavíš se teď tedy náramně futsalem?

Těžko říct, když vyhráváme, jde všechno snáz. Je lepší atmosféra, takže asi jo.

Po utkání proti Nejzbachu čeká VARTA futsal ligu reprezentační přestávka, kterou si zpestříte turnaji v Maďarsku a Brazílii. Jak tě potěšila pozvánka reprezentačního kouče?

To potěší vždy. Reprezentovat je pro mě nejvíc. Vloni jsem na dva, tři srazy z reprezentace vypadl po loňské kolísavé formě. Ale teď jsem zpět, protože se Plzni daří. A to mě těší moc.

Dá se očekávat, že budete nastupovat v jedné čtyřce s Tomášem Vnukem?

S Německem jsme tak hráli, tak je to pravděpodobné, ale samozřejmě záleží na trenérovi.

Kam se těšíš víc, do Maďarska nebo Brazílie?

Samozřejmě do Brazílie. Už jsem tam tedy dvakrát byl, ale tam se člověk tak často nepodívá. A hlavně to bude i kvalitnější turnaj. Naživo uvidíme třeba Falcaa, největší hvězdu futsalu. Turnaj čtyř zemí už dobře znám, jedu tam asi po desáté.. Takže do Brazílie se těším víc.

Tak ať se daří i v reprezentačním dresu!