Skvělou podívanou rozhodl před diváky v prodloužení Tomáš Vnuk

Téměř tři čtvrtě roku nemohli diváci na ligový futsal. Naštěstí vládní výjimka přišla za pět dvanáct a na první finálové utkání mohli fanoušci Interobalu dorazit. A rozhodně se nenudili! Viděli totiž zápas hodný finále, který dospěl až do prodloužení. V něm se prosadila pouze domácí Plzeň, poprvé v historii porazila Chrudim a v sérii se ujala vedení.

Vstup do utkání měl lepší tým Marka Kopeckého, který na branku Chrudimi vyslal řadu nepříjemných ran. Jenže nepříjemná rána přišla v 8. minutě i pro Plzeň. Gabriel Rick ve snaze předskočit hostujícího hráče něúmyslně zasáhl loktem soupeře zezadu do hlavy a byl vyloučen. Přesilovku hosté bleskově využili zásluhou Davida Drozda a Chrudim vedla. O tři minuty později přišel Interobal s odpovědí. Historicky 1. gól Plzně ve finále vstřelil brankář Ondřej Vahala, když napřáhl téměř z poloviny hřiště a balón se zastavil až v síti. Plzeň se po vyloučení Gabriela Ricka semkla a byla aktivnějším týmem. O to studenější byla sprcha pouhé 4 vteřiny před koncem poločasu, když vrátil Chrudimi vedení opět David Drozd. Poločasové skóre tak bylo 1:2.

Od začátku druhé půle se Plzeň hnala za vyrovnáním a tvořila si zajímavé příležitosti. Několikrát opět pálil Ondřej Vahala, ale po druhé se na něj štěstí neusmálo. Ve 27. minutě předvedl hostující Everton nevybíravý zákrok na kotník stojné nohy Lukáše Rešetára. Ten však rozhodčí ohodnotil jen žlutou kartou, což vzbouřilo emoce v hale. Ve 31. minutě se už Plzeňští dočkali. Skvělou práci na lajně odvedl Martin Zdráhal, který našel na pivotu Michala Holého. Levonohý reprezentant ještě přiklepl Tomáši Vnukovi, který utaženou přízemní střelou na zadní tyč srovnal na 2:2. Velikou příležitost překlopit stav na svou stranu měli domácí ve 35. minutě. Lukáš Rešetár byl faulován v brankovišti a Michal Holý si postavil míč na krátkou penaltu. Jenže jeho dělovku k pravé tyči vystihl brankář Rennan a skóre se neměnilo. Poté se už oba týmy do koncovky příliš nehnaly a dovedly utkání do prodloužení.

Na konci prvního prodloužení předvedla Plzeň akci večera. Michal Holý precizně našel za obranou nabíhajícího Tomáše Vnuka, který z voleje kolem hlavy gólmana uklidil míč do sítě. Tomáš Vnuk se tak ve svém 200. ligovém utkání opět posunul do čela kanadského bodování play-off. V druhé přidané pětiminutovce šla Chrudim do power-play. Domácí však výborně bránili a několikrát skvěle zasáhl Ondřej Vahala. Ten se pokoušel trefit také prázdnou chrudimskou branku, jenže jeho pokus šel mimo. Závěr utkání už si Plzeň zkušeně pohlídala a urvala vítězství 3:2.

Série pokračuje v pondělí 24. května od 19:00 na palubovce Chrudimi.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Tomáš Vnuk: „Výhra se rodila těžce. Dostali jsme bohužel na začátku červenou, ale z přesilovky „naštěstí“ hned gól, což bylo lepší, než kdyby nás točili dvě minuty a dali nám ho třeba v závěru přesilovky. Trochu nás pak zlomil zase gól do šatny. Ukázali jsme ale zase tu naší vnitřní sílu, trenér nás trošku zklidnil o poločase, hráli jsme pořád to samé a troufnu si říct, že to byl v téhle sezoně náš nejlepší zápas.“

Felipe Conde (trenér, FK Chrudim): „Odehráli jsme utkání s výkonem pod naší úroveň. Musíme se zlepšit v každém aspektů hry. První duel je za námi, teď se musíme plně soustředit, abychom napravili nedostatky a pozvedli náš výkon.“

SK INTEROBAL PLZEŇ - FK CHRUDIM 3:2 po prodl. (1:2)

SK Interobal Plzeň: Vahala (Němec, Luhový) – Buchta, Holý, Vnuk, Rešetár (C), Seidler, Kozár, Zdráhal, Rick, Štrajt, Havel, Künstner

FK Chrudim: Rennan (Javorski) – Yuri, Koudelka, D. Drozd, P. Drozd, Slováček (C), Doša, Everton, Max, R. Mareš, Kubát, Balog, Malý

Branky: 11´ Vahala (Vnuk), 31´ Vnuk (Holý), 45´ Vnuk (Holý) – 8´ D. Drozd (Max), 20´ D. Drozd (Yuri)

Karty: 8´ (ČK) Rick, 24´ Holý, 50´ Vnuk - 27´ Everton

Rozhodčí: Melničuk, Kaštánek - Matyš