Plzeň má mečbol po famózním obratu

Druhé finálové utkání play-off 1. FUTSAL ligy napsalo neuvěřitelný příběh. Hlavní roli si v něm zahrál nečekaný hrdina - Tomáš Buchta. Ten parádními trefami rozhodl o historicky první výhře Plzně v Chrudimi 3:2. Interobal je tak krok od vytouženého cíle, ještě však ani zdaleka nemá vyhráno!

Do 2. finále vstoupila skvěle domácí Chrudim. Už po minutě hry se zásluhou Yuriho nechytatelné střely dostala do vedení. Domácí byli všude o krok dříve, což vyústilo v 8. minutě ke zvýšení náskoku zásluhou Doši. Interobalu se prvních 15 minut zápasu příliš nevedlo a zásluhou Ondřeje Vahaly nebyl náskok domácích výraznější. Jenže v 18. minutě se Plzeň vrátila do hry! Tomáš Vnuk rozehrál roh na Michala Holého, který svůj nástřel na branku poslal přímo k sálovce Lukáše Rešetára, který zblízka doklepl do sítě. Stejně jako v úvodním duelu série vedla Chrudim o poločase 2:1.

Úvod druhé půle byl pro Interobal jak z říše snů. Pouhých 11 vteřin uběhlo, než Tomáš Buchta vyrovnal na 2:2. Po levé lajně se krásně uvolnil a tváří v tvář gólmanovi vykouzlil krásný obstřel na zadní tyč. Plzeň byla v tu chvíli v laufu a mohla skóre ihned otočit. Střelu Michala Seidlera po autu Tomáše Vnuka ale zastavilo břevno. Ten nejhezčí moment zápasu si nechal opět plzeňský mladík Tomáš Buchta do 35. minuty. Roh Petra Kozára trefil fantasticky z voleje a míč se zastavil až v síti. Svoji trefu ihned běžel oslavit na plzeňskou lavičku. Power-play domácích v závěru utkání měla grády. Chrudim si vytvořila jeden obrovský závar, při Interobalu však stálo štěstí a dobře postavená branka, neboť jednou zazvonilo i břevno. Další branku už utkání nepřineslo. Interobal poprvé v historii zvítězil na chrudimské palubovce, poprvé porazil Chrudim v základní hrací době a poprvé po čtyřech vzájemných zápasech se po 40 minutách nezrodila remíza.

Plzeňští si tak z chrudimské haly odvezli druhý bod do série a drží dva mistrovské mečboly!

OHLASY PO UTKÁNÍ

Marek Kopecký: „Chrudim na nás vlétla a hrála od začátku skvěle. Měli jsme dlouho problém se vyrovnat s jejich tempem. Srovnali jsme se s tím až pět minut před přestávkou. Pomohl nám i gól na začátku druhého poločasu. Dlouhými míči jsme si pomáhali už v prvním zápasem. Věděli jsme, že do nás Chrudim půjde velkým presinkem. Je to taková pomoc než riskovat kolem svého brankoviště. Dělalo to Rennanovi problémy. Využili jsme toho, byla z toho standardní situace, po které se Tomáš Buchta skvěle trefil.“

Felipe Conde (trenér, FK Chrudim): „Hlavním úkolem je co nejvíce redukovat chyby v defenzívě, které znamenaly naše dvě porážky. Musíme zopakovat útočný výkon z posledního zápasu, dát do toho maximum a vytvářet si brankové příležitosti. Náš tým je schopen zvrátit různé nepříznivé situace, uděláme pro to vše. Hráčům naprosto věřím.“

FK CHRUDIM - SK INTEORBAL PLZEŇ 2:3 (2:1)

FK Chrudim: Rennan (Javorski) – Yuri, Everton, Mužík, Mareš, Kubát, Max (C), Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Malý, Slováček

SK Interobal Plzeň: Vahala (Němec, Luhový) – Rešetár (C), Buchta, Kozár, Vnuk, Maur, Holý, Zdráhal, Štrajt, Havel, Seidler, Künstner

Branky: 2´ Yuri (P. Drozd), 8´ Doša (Yuri) – 18´ Rešetár (Holý), 21´ Buchta (Rešetár), 36´ Buchta (Kozár)

Karty: nikdo - 13´ Buchta

Rozhodčí: Černý, Kresta - Vaněk